KĘTRZYN: Podwójna reprezentacja Kętrzyna w Sejmiku Województwa – Magna Masuria

KĘTRZYN: Podwójna reprezentacja Kętrzyna w Sejmiku Województwa

12

z lewej Zbigniew Homza, z prawej Piotr Soćko

Zbigniew Homza [Koalicja Obywatelska] oraz Piotr Soćko [Prawo i Sprawiedliwość] w tej kadencji będą reprezentować interesu Kętrzyna w Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Z naszego okręgu dostali się również: Małgorzata Kopiczko [PiS], Jarosław Słoma [KO] oraz Bogusław Wisowaty [Trzecia Droga – PSL].

Zbigniew Homza w tych wyborach uzyskał trzeci wynik w swoim okręgu zdobywając 5 409 głosów pomimo startu z odległego 5 miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej. Warto wspomnieć w tym miejscu, że Homza zasiądzie po raz drugi w ławach Sejmiku. W poprzedniej kadencji pełnił zaszczytną funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa oraz działał na rzecz Kętrzyna m.in.: starając się o środki na budowę obwodnicy Kętrzyna oraz remontu drogi wojewódzkiej DW 592 na odcinku Kętrzyn-Giżycko.

Drugim reprezentantem Kętrzyna w Sejmiku został Piotr Soćko, który uzyskał drugi wynik na liście PiS-u, a piąty w całym okręgu, gdzie zdobył 3 770 głosów. Jest prawdopodobnie najmłodszym radnym Sejmiku Województwa [w momencie wyborów miał 29 lat – red.]. W poprzedniej kadencji zasiadał w Radzie Powiatu Kętrzyńskiego, jednak dał się poznać jako działacz w regionie.

W najbliższych dniach otrzymamy informację, kiedy odbędzie się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

12 thoughts on “KĘTRZYN: Podwójna reprezentacja Kętrzyna w Sejmiku Województwa

 1. Lekarz, który idzie w politykę to biznesmen i lekarzyna. Tu jest eweidentny pokaz jak ludzie są dziwni i naiwni.

   1. To widać też po wynikach Kochanowskiego. Ludzie zagłosowali na jego kandydatów i na niego samego, Kochanowski ponownie wszedł do powiatu a z nim aż 7-dmiu jego kandydatów. Skutek:
    – Kochanowski ponownie będzie Starostą Kętrzyńskim,
    – Dyrektor PUP jest nie do ruszenia.

    Ośmiu radnych powiatowych z komitetu Kochanowskiego (wraz z nim samym) oznacza, że Kochanowskiemu brakuje tylko jednego radnego, żeby mieć bezwzględną większość w Radzie Powiatu. Można powiedzieć, że teraz Kochanowski może robić z powiatem co mu się podoba. Tak zagłosowali wyborcy. No chyba, że pozostali radni się dogadają i wtedy ani Kochanowski ani jego ekipa w ogóle nie zostaną dopuszczeni do władzy.

 2. Nie macie racji drodzy komentatorzy.Ludzie go wybrali więc trzeba to uszanować.Opinie typu lekarzyna i biznesmen są niesprawiedliwe.Więcej szacunku do kandydatów i wyborców.

  1. Ludzie wybrali bo większość to naiwniaki bez woli własnego myślenia. Ciągle PIS i PO na podium to dokładnie pokazuje.

   1. Dlatego trzeba spowodować, aby liderzy Platformy Obywatelskiej ,Prawa i Sprawiedliwości oraz Aktywny Samorząd zawarli porozumienie to daje 9 mandatów co stanowi większość która może sprawować rządy w naszym powiecie.

 3. To nie jest wszystko tak zupełnie oczywiste jak to w polityce.
  Po pierwsze Komitet „Razem Możemy Więcej ” to doraźny twór którego nie wiele łączy no poza chęcią sprawowania władzy,ale w tej można również uczestniczyć w innej konfiguracji.
  Po drugie to poza Komitetem o kórym wspomniałem powyżej w skład Rady Powiatu(17 Radnych)
  weszły partie polityczne Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość oraz jedna osoba z Aktywnego Samorządu (suma mandatów 9)
  Także wszystko jest jeszcze możliwe.

  1. Ten Komitet Wyborczy pod egidą Kochanowskiego to rzeczywiście żaden”monolit” tu pełna zgoda nie ważne skąd aby władza.
   Ale jestem przekonany,że są tam osoby które mają na uwadze jak potraktowani byli pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie ,gdzie nie potrafiono podejmować prostych ale zdecydowanych decyzji ect.

   1. Wspieram taką koalicję z pominięciem Kochanowskiego bo będzie tak było np.Powiatowy Urząd Pracy i inne instytucje nad którymi jurysdykcję sprawuje Zarząd Powiatu na czele ze Starostą

 4. Homza ze stetoskopem ? Internista ?? hmm , chyba ortopeda . Ale na foto lepiej wygląda , żeby ludziska wiedziały że lekarz do leczenia sejmiku wystartował 🙂

  1. To wygląda na to,że Trzecia Droga(PSL,Polska 2050) i Nowa Lewica w nowej Radzie Powiatu nie mają swoich przedstawicieli.

 5. Jacy to przedstawiciele Kętrzyna,? Młody z PIS Soćko od dawna pracuje w Olsztynie i z rzadka bywa w Kętrzynie W jaki sposób uzyskał te posady , niech pan redaktor zapyta. Pan Homza też powoli ewakuuje się z Kętrzyna. A swoją drogą te wszystkie rady psu na budę potrzebne . Sterty papierów , urzędników ich obsługujących , i kasy publicznych .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *