KĘTRZYN: Oświadczenie nowo wybranych członków Rady Nadzorczej SM „Pionier” ws. pomówień na jednym z portali – Magna Masuria

KĘTRZYN: Oświadczenie nowo wybranych członków Rady Nadzorczej SM „Pionier” ws. pomówień na jednym z portali

7

Działając we własnym imieniu, w związku z pojawiającymi się publikacjami prasowymi związanymi z działalnością członków wybranej Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej PIONIER oświadczamy co następuje. W 2022 roku wszyscy nowo wybrani członkowie Rady Nadzorczej Spółdzielni z inicjatywy Pana Stanisława Kulasa podjęli współpracę z olsztyńską kancelarią prawną w celu uzyskania profesjonalnej obsługi prawnej w związku z koniecznością ukonstytuowania się Rady i podejmowanymi przeciwko temu działaniami Zarządu Spółdzielni. To prawnicy Kancelarii skierowali do Sądu Okręgowego w Olsztynie stosowne pisma i wnioski w związku z toczącymi się postępowaniami o unieważnienie uchwał w przedmiocie udzielenia absolutorium członkom Zarządu Spółdzielni oraz wybrania członków nowej Rady Nadzorczej. W tamtym czasie pomimo powstających nieporozumień wszyscy członkowie nowej Rady Nadzorczej pracowali wspólnie wraz z prawnikami nad doprowadzeniem do końca zmian w Spółdzielni. W związku z planowanymi głosowaniami uchwał korespondencyjnie Kancelaria we współpracy z członkami Rady Nadzorczej skierowała kolejne skargi do Sądu Okręgowego w Olsztynie, które skutkowały wtrzymaniem wykonania uchwał Zarządu.

Ponieważ Sąd Okręgowy w tym samym czasie uchylił postanowienie o zabezpieczeniu poprzez wstrzymanie min. wykonania uchwał o odmowie udzielenia absolutorium oraz wyboru nowej Rady Nadzorczej, a w ślad za tym ustanowił dla Spółdzielni kuratora w toczącej się sprawie. Kancelaria zaproponowała złożenie wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego o ustanowienie kuratora dla Spółdzielni. Skutkować to będzie ukonstytuowaniem się osób wybranych na członków Rady Nadzorczej na walnym zgromadzeniu we wrześniu 2022 roku oraz wyborem nowego Prezesa i Zarządu, a więc zrealizowaniem woli spółdzielców.

Te działanie nie spotkało się z aprobatą jednego z członków RN, a mianowicie Pana Stanisława Kulasa, który konsekwentnie odmawiał spotkania pełnego składu RN z prawnikami w Olsztynie. Kiedy Kancelaria złożyła stosowny wniosek do KRS , prawnicy Kancelarii zostali zaatakowani przez Pana Stanisława Kulasa żądaniami złożenia wyjaśnień dlaczego podjęli takie kroki. Pomimo próśb zarówno prawników jak i członków RN o wskazanie podstawy swoich działań Pan Stanisław Kulas wypowiedział wszelkie udzielone pełnomocnictwa Kancelarii prawnej zarzucając jej nierzetelne prowadzenie spraw.

Uzyskaliśmy informacje, iż Pan Stanisław Kulas kiedy dowiedział się o złożonym wniosku do KRS-u o wyznaczenie kuratora w spółdzielni, podjął próby zmiany Kancelarii na inną. Wyciągnięcie wniosków pozostawiamy każdemu samodzielnie. Wskazujemy, iż Kancelaria prawna obsługująca członków RN, według naszej wiedzy cieszy się zaufaniem pozostałych członków Rady Nadzorczej za wyjątkiem Pana Stanisława Kulasa do którego dołączył Pan Henryk Gienieczko, Władysław Zarecki.

Krzysztof Głusiec, Natalia Greń

7 thoughts on “KĘTRZYN: Oświadczenie nowo wybranych członków Rady Nadzorczej SM „Pionier” ws. pomówień na jednym z portali

 1. Jak pamiętamy, panowie Kulas i Głusiec działali wspólnie na rzecz zmian w spółdzielni w okresie walnego w 2022. Co się stało, że podzielili się? Czy prawdą jest, że poróżniła ich sprawa, który z nich ma być nowym prezesem spółdzielni? Taka przynajmniej informacja nieoficjalnie krąży wśród społeczności spółdzielców. Mamy do czynienia z sytuacją, że tworzą się grupy, które chcą „przejąć” spółdzielnie no i będą wydawać różne oświadczenia w ramach walki o fotele. Nie ma na to zgody panowie. Najlepiej jak sprawa zgromadzenia z roku 2022 zakończy się uchyleniem przez sąd wszystkich uchwał i ponownym wyborem Rady Nadzorczej. Takie rozstrzygnięcie zakończy ten bratobójczy pojedynek o fotel nowego prezesa.

 2. „Do komentarza jednego z portali”
  Uważam że profesjonalna kancelaria prawna w sprawie Spółdzielni Pionier w Kętrzynie jest potrzebna bo wiadomo że nikt z nowo wybranej Rady Nadzorczej nie zna prawa na tyle żeby sobie poradzić w tej sprawie a panowie z kancelarii to zwykle doradzają a obecnie doszukiwanie się jaka to kancelaria lub czyja to dla spółdzielców nie ma znaczenia a liczy się skutek.
  Także nie ma znaczenia czy z nowo wybranej Rady Nadzorczej ma brata lub rodzinę w spółdzielni .
  Mieszkańcy również uważają że wybór nowego Prezesa powinien być tylko na okres 1 roku na kontrakt a po roku już spółdzielcy na Walnym zadecydują czy ta osoba spełnia oczekiwania mieszkańców aby pełni funkcję dalej.
  Proszę tylko i wyłącznie patrzeć na dobro mieszkańców aby w przyszłości nie doprowadzić do upadku spółdzielni. Bo jak wiemy to obecnie jest duża nadwyżka finansowa czyli że obecny Prezes nie dopuścił do jej upadku. Proszę się więc zastanowić i wspólnie podejmować odpowiednie kroki jednym głosem bo w przeciwnym razie mieszkańcy zwołaja Walne Zebranie i na pewno część osób z nowo wybranej Rady Nadzorczej zostanie wymieniona na inne osoby .
  Zmiany muszą dotyczyć również kwestii wynagrodzeń dla Zarządu i nowo wybranej Rady Nadzorczej !!!!

 3. Czyli dorwali się do koryta
  Nie sadze by to był dobry skład rady nadzorczej
  Pieniacz w roli głównej nie wróży to nic dobrego

 4. A ja uważam , że w końcu będzie porządek oczywiście po odsunięciu pana który robi zamieszanie a wiadomo o kim mowa.

 5. Czas to przerwać.Prezes nie ma żadnej kontroli nad Spółdzielnią.Lekceważy spółdzielców.
  Tylko nie wymieniajmy siekierki na kijek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *