KĘTRZYN: Oszczerstwa i manipulacje? – w czyim interesie działa Kulas? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Oszczerstwa i manipulacje? – w czyim interesie działa Kulas?

31

zdjęcia wykonane 20 lipca w Kętrzynie, ul. Chrobrego 12 - na zdjęciach członkowie Rady Nadzorczej razem z prawnikiem z Olsztyna

Cotygodniowe publikacje w małoznaczących lokalnych mediach męczą już Spółdzielców. Narzucono jedną narrację, która tworzy szereg pomówień. Zakrzywiony został całkowicie rzeczywisty obraz tego, co tak naprawdę dzieje się obecnie w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Znane już wszystkim trio – Stanisław Kulas, Władysław Zarecki i Henryk Gienieczko [zdjęcie po niżej jak idą do Prezesa SM „Pionier”] – kreują się na „zbawców Spółdzielni”. Chcą błysnąć przed ludźmi, chcą pokazać, że im zależy… ale tak szczerze to w czym interesie działają? Na mieście głośno mówi się już o jakimś układzie. Mówi się też na mieście, że przypadkiem te trio też jest częścią jakiegoś układu kętrzyńskiego?

fot. trzej członkowie Spółdzielni idący na spotkanie z Prezesem

W nawiązaniu do treści pomówień jakie ukazują się w jednej z niskiej jakości gazetce lokalnej, że spotkania nowo wybranych członków Rady Nadzorczej SM „Pionier” rzekomo odbywają się tylko i wyłącznie w Olsztynie. Takie rzeczy można wysnuć, na podstawie zmanipulowanych i wyrwanych z kontekstu wypowiedzi dwóch osób z Rady Nadzorczej. Nasze ustalenia są zupełnie inne i utwierdzone w faktach! A nawet fotografiach, które mogą zobaczyć państwo na samej górze! Otóż 20 lipca 2023 roku, w budynku przy ul. Chrobrego 12, odbyło się spotkanie osób wybranych do nowej Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie z przedstawicielem olsztyńskiej kancelarii prawnej.

W zebraniu uczestniczyły prawie wszystkie osoby wybrane do Rady Nadzorczej jesienią 2022 roku. Nie było jednej osoby, która swoją nieobecność usprawiedliwiła długo planowanym wyjazdem urlopowym. Według ustalonych przez naszą redakcję informacji spotkanie dotyczyło bieżących spraw dotyczących Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Jak widać nikt nie musiał jechać do Olsztyna, a spotkanie odbyło się w Kętrzynie w budynku przy ul. Chrobrego 12, w pomieszczeniu udostępnionym przez W. Zareckiego.

Na koniec nasuwa się pytania: po co te oszczerstwa, manipulacje? W czym interesie działa Kulas? Komu to ma służyć? Zachęcam do podzielenia się opinią.

31 thoughts on “KĘTRZYN: Oszczerstwa i manipulacje? – w czyim interesie działa Kulas?

 1. Tak to jest jak stare pisowskie dziadki chcą władzy… ale co robić przykład idzie z góry od innych działaczy pis

 2. Czy to nie ten Kulas z Ursus co pojechał do Warszawy służbowym samochodem a wrócił PKS-em? Jak najdalej go od Spółdzielni!

 3. na mieście się mówi że Hećman i Kochanowski to jedna swita jeden bierze miasto a drugi powiat. prawda to redaktorze? mydlić pan będzie nam też oczy, że pan walczy z układem?

  1. Redaktor ostatnim wydaniem gazety pokazał że jest całkowicie niezależnym człowiekiem i chwała mu za to! Zachęcam do wspierania tego Pana i mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli na niego oddać głos jako na radnego a nawet burmistrza! Panie Redaktorze Jędrzejczak ma Pan Mój głos

 4. a kto wierzy w rzetelność tygodnika? nawet olsztyńska lepiej się sprzedaje z pisowskimi bzdurami niż ta szczuja

  1. gadzinówka opłacana z naszych kieszeni na lans Kochanowskiego i nikogo więcej. reszta samorządów też buli i daje się łupic z kasy

 5. Czyżby Kulasowi grunt zaczął uciekać spod nóżek? Zaczyna walić w swoich! Taki to jest obrońca ludzi… zawiodłam się! Na najbliższym walnym trzeba go odwołać!

 6. Powtórzę to jeszcze raz!

  W imieniu części mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie z Osiedla Sikorskiego, chcielibyśmy wyrazić nasze zaniepokojenie oraz dezaprobatę wobec działań SK, który rzekomo reprezentuje nasze interesy, ale w rzeczywistości wprowadza nas w błąd. W efekcie nasze oczekiwania dotyczące otrzymania nadwyżki z budżetu pozostają niezaspokojone.

  Dodatkowo, jesteśmy świadomi manipulacji, jakie pan SK stosuje w swoich wypowiedziach dotyczących porażki Zarządu w Sądzie. Należy jasno podkreślić, że decyzja sądu miała jedynie charakter zabezpieczający, a nie można jej traktować jako zwycięstwo. Istnieje możliwość odwołania się od tej decyzji, więc nie możemy mówić o jakiejkolwiek ostatecznej wygranej. Dlaczego pan SK manipuluje opinią publiczną? Oczekujemy, że zostanie nam to wytłumaczone.

  Ponadto, wzywamy do natychmiastowego zwołania Walnego Zgromadzenia Spółdzielni w celu rozpatrzenia sprawy odwołania nowo wybranego członka Rady Nadzorczej, jakim jest pan SK. Mamy nadzieję, że nowa Rada Nadzorcza usłucha naszego głosu oraz uwzględni nasze troski i oczekiwania jako mieszkańców Osiedla Sikorskiego.

  W obliczu obecnych wydarzeń i rosnącego niezadowolenia, istnieje pilna potrzeba przywrócenia zaufania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Mieszkańcy Osiedla Sikorskiego pragną uczestniczyć w procesie podejmowania decyzji, które dotyczą naszych wspólnych interesów. Liczymy na to, że nowa Rada Nadzorcza, będzie skłonna słuchać naszych opinii i współpracować z nami w dążeniu do poprawy sytuacji w Spółdzielni.

  Jesteśmy przekonani, że jedynie poprzez dialog, transparentność i uczciwość można odzyskać stabilność i zaufanie w naszej Spółdzielni. Apelujemy do wszystkich zainteresowanych stron, w tym zarówno obecnych członków Rady Nadzorczej, jak i mieszkańców, aby wspólnie dążyć do rozwiązania problemów, które nękają naszą Spółdzielnię. Tylko w ten sposób możemy stworzyć harmonijną społeczność i zapewnić dobrą kondycję naszego osiedla.

  Mamy nadzieję, że nasze postulaty zostaną wysłuchane i podjęte odpowiednie kroki, które przywrócą porządek, przejrzystość oraz stabilność w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Wierzymy, że nasza wspólna determinacja przyniesie pozytywne rezultaty i zapewni lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców Osiedla Sikorskiego.

  1. Panie Mateuszu. Pisze Pan w imieniu spółdzielców Osiedla Sikorskiego. Ponieważ podanie tylko imienia nic nie mówi to informuję Pana, że na tym osiedlu mieszkam i nic mi nie wiadomo, by ktokolwiek organizował jakieś konsultacje i cokolwiek ustalał z nami. Może zainicjuje Pan jakiś spotkanie na naszym osiedlu. Oczekuję informacji w sprawie jakiegoś spotkania.

   1. a jak mają ci ludzie się organizować jak zaraz hejterzy z tygodnika zaatakują z każdej strony.

  2. Wystarczy 10 osób żeby podpisało się pod projektem uchwały i się odwołuje członka rady nadzorczej. czekamy na walne

 7. Tak właśnie mówią mieszkańcy w Kętrzynie że to jest układ ze Starostwem aby na Prezesa SM powołać posła z PiS ponoć z Ełku i Pana z PUP aby przed wyborami schować tego pana a wtedy może PiS zapunktuje. Taki głosy są a niektórzy twierdzą że to jest pewne i że taki układ miał być.
  Uważam że PiS już swoje zrobił, nie pomógł pracownikom a posłowie PiS będąc w Kętrzynie i powiecie nie chcieli poświęcić nawet kilku minut proszącym o pomoc pracownikom PUP.
  A tak na marginesie to Prezes może być wybrany na 12 miesięcy na kontakt a spółdzielcy sami zadecydują na Walnym czy ta osoba może pełnić funkcję dalej.
  A jeśli ktoś chce koledze zapewnić dobrze płatną pracę to zapewniam że są wolne miejsca w Zakładzie Pielegnacyno Opiekuńczym w Reszlu – bardzo dobre zarobki !!!!

  1. To prawda, mówi się, że nawet Solidarność mogła grać na dwa fronty, maniąc tych biednych ludzi. Na szczęście mają dziś oparcie w partiach opozycyjnych a już niebawem rządzących. Jeszcze prawda ujrzy światło dzienne. A dziadkom radzę wnuki bawić a nie udawać wielkich działaczy.

   1. a jak ta Solidarnośc działa? jakiś leśny dziadek lata i udaje wielkiego gieroja a jednocześnie jest w jednej słusznej partii. żenada

 8. Spółdzielnie mieszkaniowe spełniły swoją rolę w minionym okresie. Dzisiaj to już przeżytek. Dlaczego właściciele lokali mieszkalnych muszą utrzymywać bardzo kosztowny zarząd i radę nadzorczą? Ponadto muszą utrzymywać całą otaczającą infrastrukturę otaczającą budynki jak uliczki osiedlowe, place itd. Moim zdaniem na dzisiejsze czasy najlepszym rozwiązaniem są wspólnoty mieszkaniowe. Członkowie zarządu pełnią zazwyczaj swoją funkcję nieodpłatnie, zatrudniony administrator to niewielki koszt. Jednak otaczającą infrastrukturę powinno przejąć Miasto. Według mojego doświadczenia koszty utrzymywania budynków mogą spaść nawet o połowę.

   1. -oj, powoli kropla drąży skałę totalitarnego betonu, szczególnie tego betonu w głowach demokratycznej większości, ogłupionych spóldzielców, wyborców. Domy/bloki/mieszkania: zabrać prezesom – oddać ludziom! To od trzydziestu lat!!! mówią ludzie z UPR – partii Korwina, obecnie Konfederacja, i ciągle zagłuszana przez ogólnopolskie mafie prezesów

 9. Zgadzam się z opinią członka wspólnoty. Sam mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej i uważam tą formę utrzymania nieruchomości obecnie za najlepszą. To we wspólnocie czujemy, że jesteśmy właścicielami nieruchomości. To we wspólnotach decyzje podejmowane są przez właścicieli lokali, a nie jakiś tam zarząd. To my decydujemy przede wszystkim o kosztach zarządzania, o wysokości opłat, o remontach. Zarządca wykonuje tylko to, o czym my zdecydujemy.

  1. Opowiadacie takie głupoty o wspólnotach… Spółdzielnia daje poczucie bezpieczeństwa. Prezes, Rada Nadzorcza jeśli jest normalna to dba o interes wspólny wszystkich mieszkańców Spółdzielni. Wspólnota natomiast może mieć zarząd który swoimi niekompetencjami może doprowadzić do tragedii i tutaj koronny przykładem jest wspólnotą z ul. Sikorskiego tej znad Kipera. Więc zastanówcie się co mówicie ludzie…

   1. Najlepiej o interesy właścicieli lokali dbają sami właściciele. We wspólnocie wszystkie ważniejsze decyzje podejmuje zebranie właścicieli lokali. Wybrany zarząd ma niewielkie uprawnienia. Zresztą w razie czego bez problemu można go odwołać. Można powiedzieć, że funkcję rady nadzorczej pełnią właściciele lokali bo są na miejscu i w każdej chwili mogą reagować. Nie widzę żadnego problemu z brakiem poczucia bezpieczeństwa.

   2. Kolego. Nie masz większego pojęcia o funkcjonowaniu i zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową. Przede wszystkim we wspólnotach funkcjonują, zgodnie z ustawą o własności lokali, społeczne zarządy, Natomiast profesjonalne zarządzanie zleca się zarządcom nieruchomości działającym na rynku. Nie wyklucza się, że istnieją wspólnoty, które nie mają zarządów spośród właścicieli lokali i wówczas taka wspólnota źle funkcjonuje. Jeżeli właściciele lokali we wspólnocie są zorganizowani to wspólnota funkcjonuje bardzo dobrze. Podałeś kolego przykład byle jak działającej wspólnoty i na niej opierasz swoją opinię o wspólnotach. To spójrz na wspólnotę Chrobrego 4, 6, Sikorskiego 65, 67 czy Westerplatte 10 i wiele innych.

    1. Kolego Kętrzyniaku. Tak się składa, że jestem członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Wspólnota co prawda niewielka bo zaledwie 20 lokalowa . Naszego „zarządcę” nazywamy administratorem. Nasza wspólnota funkcjonuje bardzo dobrze. Porównuję koszty utrzymania lokalu w takim samym budynku ale należącym do spółdzielni i wychodzi, że są one o prawie połowę niższe. Nieładnie jest zarzucać komuś, że nie ma pojęcia o zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową nie wiedząc o kim się mówi. Zarządzam wspólnotą, wraz z drugim członkiem zarządu, od kilkunastu lat więc naprawdę wiem o czym mówię. Pozdrawiam serdecznie.

   3. Biedny Spółdzielca…dostaje poczucie bezpieczeństwa – zupełnie tak samo dostaje jak obywatel Federacji Rosyjskiej… od swojego prezydenta

 10. Do komentarza „Spółdzielcy”
  Jeśli taki był zamysł to mieszkańcy Spółdzielni Pionier , poszkodowani z PUP ich rodzice i rodziny nie pozwolimy na to aby na tego pana z PUP z ugrupowania PiS szły z naszych opłat pieniądze na jego wynagrodzenia i aby był w naszej Spółdzielni zatrudniony.
  A może jego koledzy zainteresują się losem byłych pracowników PUP i zadbają o ich zatrudnienie gdy z PUP musieli uciekać ratując swoje życie i zdrowie !!!!!!!

 11. a kucharzyk w tych wyborach już ma wizję nowego ukladu na odbiór odpadów? Bo biznes jest przecueż najważniejszy.

 12. Niektórych nie da się schować, bo zawsze będziemy o nich pamiętać i przypominać, jaka sprawa toczy się w sądzie – o zadośćuczynienie z tytułu mobbingu, osoby pozwalniały się z powodu mobbingu, leczą się z powodu mobbingu, a sprawa umorzenia przez upolitycznioną prokuraturę jest w trybie odwoławczym. Jeśli to będzie mało, będzie sąd i instytucje unijne i media. Postawa Starosty i Radnych tez będzie przypominana. Jak udawali, że nic się nie dzieje. Nie zapomnimy. Przypomnimy raz, drugi, piąty i kolejny. O tym nie można zapomnieć .

  1. o tototalnie wycofanej opozycji w postaci bezrdnego Olekowicza także co przykleił sie teraz do cukierkowegp starosty. Rzugać się chce patrząc na tego układowca bez kregoslupa.

 13. Do nowo wybranej Rady Nadzorczej!

  Chcielibyśmy się dowiedzieć po czyjej stronie panowie jesteście czy po stronie Spółdzielców czy po stronie układów? Bo jeśli tak to na Zebraniu Walnym będziemy musieli poprzez głosowanie wybrać nową Radę Nadzorczą.
  Jeśli jest prawdą że na prezesów chcecie powołać dwóch panów z PiS lub ich się wam narzuca to dzieje się źle.
  Jeden z nich który nie zapał się na dobre miejsce na liście do Sejmu a drugi pan z PUP wokół którego nie zakończyły się sprawy o mobbing,nie przestrzeganie praw pracowniczych a także trwa śledztwo w sprawie nadużyć i korupcji i ta osoba ma być zastępcą prezesa naszej Spółdzielni.
  Czy to droga Rado Nadzorcza jest kłamstwem , prawdą czy żartem bo jeśli wasza decyzja będzie podjęta na niekorzyść spółdzielców to znaczy że nie różnicie się od starej Rady Nadzorczej i spółdzielcy mówią”dość układów” które widać po innych urzędach.
  Nie ma zgody na to a koledzy tych panów z układów niech im zaproponują zatrudnienie na własnym podwórku a od Spółdzielni wara !!!!!!!!
  Najlepszym wyjściem będzie zostawienie naszego Prezesa który ma doświadczenie w tym co robi a waszym zadaniem droga nowo wybrana Rado Nadzorcza będzie uczestniczenie we wszystkich co dotyczy naszych spraw finansowych i oczywiście Prezes na kontrakt !!!!!

  1. Szanowny Spółdzielco. Zgadzam się z Tobą tylko w części wywodów. Nie zgadzam się z propozycją pozostawienia obecnego prezesa. Jak wiesz dwukrotnie nie otrzymał absolutorium, co go eliminuje z zajmowanej funkcji. Tu nie trzeba kombinować tylko rozpisać konkurs na prezesa i wszystko, a nie szukać wśród znajomych królika.

 14. Ci trzej panowie że zdjęcia odgrywali rolę jak bardzo zależy im na dobrym , uczciwym , przejrzystym funkcjonowaniu Spółdzielni a okazuje się że układali się z samorządem kętrzyńskim w celu aby również osiągnąć jedynie z tego działania korzyści dla siebie np w Radach Nadzorczych itp.
  Ci panowie powinni obecnie nie mieszać nie szkodzić bo w przeciwnym razie trzeba będzie ich odwołać !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *