STYL ŻYCIA: Social media, czyli kopalnia kompleksów – Magna Masuria

STYL ŻYCIA: Social media, czyli kopalnia kompleksów

0

obrazek poglądowy

Ile razy zdarzyło Ci się widzieć w Internecie idealne ciało, które odbiega zdecydowanie od realiów? Albo piękny, drogi samochód na kolejnej wycieczce? Poczułeś/aś się wtedy gorzej, że Twoje życie wygląda jednak trochę inaczej…?

Z biegiem lat Internet i wszechobecne social media zaczęły górować pośród społeczeństw. Pojawia się tam dosłownie wszystko, ale czy faktycznie ma to na nas tak dobry wpływ?

Bardzo wiele ludzi w Internecie pokazuje tylko skrawek swojego życia, tak zwaną dobrą część a my idealnie łapiemy się w tą pułapkę. Dlaczego tak się dzieje?

Dzieje się to za pośrednictwem tak zwanego motywu auto-waloryzacji, który ma za zadanie dążenie do podtrzymania, uregulowania naszej samooceny. Zdecydowana większość twórców w Internecie tak skleja i przetwarza informacje, aby własna osoba jawiła się tam w pozytywnym świetle kompletnie nie zważając na to, że może to odbiegać od realnego życia.

Więc zanim pomyślisz, że nie posiadasz ciała jak ze zdjęć z Instagrama sprawdź czy nie jest ono przerobione i nie odbiega od realnego świata. Pamiętaj również, że social media to wykreowany świat i postacie, a za uśmiechami twórców bardzo często kryją się ludzkie dramaty czy inne przykrości.

Posiadanie świadomości tego jak działa Internet na pewno pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i wpędzania się w kompleksy, pamiętaj o tym!

Wiktoria Waszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *