KĘTRZYN: Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego – Magna Masuria

KĘTRZYN: Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego

0

Policjanci z Korsz zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie mieszkańca gminy Korsze krąży ponad 1,5 promila alkoholu. Na sprawcę wykroczenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł. Policjanci z Reszla natomiast zatrzymali kierującego audi 20-latka. Mężczyzna pomimo wcześniej wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę auta.

Policyjne patrole codziennie sprawdzają trzeźwość kierujących przy okazji kontroli pojazdów. Co pewien czas organizowane są również działania, podczas których badani są wszyscy kierowcy na określonym odcinku drogi. Niestety, mimo zwiększenia kar wciąż znajdują się nieodpowiedzialni, którzy pod wpływem alkoholu decydują się kierować pojazdami i stwarzają tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

Choć kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu jest jedynie wykroczeniem, to kierujący, którzy dopuszczą się takiego wykroczenia mogą spodziewać się poważnych konsekwencji, takich jak utrata prawo jazdy i wysoka grzywna.

W niedzielę (27.03.2022) około godz. 09:30 policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu w miejscowości Robawy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi mężczyznę. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 20-latek. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,30 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy.

Również w niedzielę (27.03.2022 r.) kilka minut przed godziną 14:00 w miejscowości Podlechy w gminie Korsze, policjanci z Komisariatu Policji w Korszach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pijany. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec gminy Korsze wsiadł na rower mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na rowerzystę mandat karny w wysokości 2500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *