PIŁKA NOŻNA: Zapowiedź 18 kolejki klasy okręgowej – Magna Masuria

Przed nami 18 kolejka grupy I warmińsko-mazurskiej klasy okręgowej, która rozegrana zostanie w dniach 26-27 marca br. Obecnie w walce o mistrzostwo tej grupy walczą już tylko dwa zespoły: Rominta Gołdap oraz Tęcza Biskupiec [spadkowicz z IV ligi]. Ostatnią pozycję na podium utrzymał Żagiel Piecki, który ma 11 punktową stratę do wicelidera.

Czarni Olecko – Wilczek Wilkowo

Wilczek na początek rundy wiosennej rozgromił u siebie Żagiel Piecki po golach: Dominika Werbanowskiego [60’], Jakuba Kalisza [82’] oraz Kacpra Harkota [83’]. Pokazali dobrą predyspozycję na początek rundy wiosennej i widać, że chcą powalczyć o wyższą pozycję na koniec sezonu – obecnie zajmują 7 lokatę z dorobkiem 25 punktów. Czarni Olecko w poprzedniej kolejce zremisowali na wyjeździe 2:2 z MKS Jeziorany. Początek spotkania o godz. 14:00 w sobotę [26.03.2022] na Stadionie w Olecku przy ulicy Parkowej 1.

Łyna Sępopol – Rominta Gołdap

Przed zespołem z Sępopola trudne wyzwanie, zatrzymać walec z Gołdapi, który prze coraz bardziej, aby w końcu wrócić do IV ligi. W poprzednim spotkaniu Łyna Sępopol zremisowała 2:2 na wyjeździe z Orlętami Reszel, którzy słabo prezentowali się w rundzie jesiennej. Bramki dla zespołu z Sępopola zdobyli: Marcin Polkowski [1’] oraz Rafał Naruszewicz [78’]. Obecnie Łyna Sępopol zajmuje 12 miejsce w lidze i musi punktować, aby utrzymać się w lidze. Lider w poprzedniej kolejce rozgromił 5:1 Pojezierze Prostki. Początek spotkania o godz. 15:00 w sobotę [26.03.2022] w Sępopolu na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 8a.

Victoria Bartoszyce – Naki Olsztyn

Victoria Bartoszyce również w najbliższym spotkaniu ma nie lada wyzwanie pokonać olsztyńskiego beniaminka, który na początku rundy jesiennej niemal szturmem wziął klasę okręgową, lecz w ostatnich spotkaniach nieco wyhamował i zaczął grać w kratkę. Victoria Bartoszyce przed zakończeniem rundy jesiennej pokonała wysoko ulokowaną Ronę 03 Ełk [wynik 1:0], a w ostatniej kolejce pokonała lokalnego rywala KS Wojciechy wynikiem 2:1, bramki dla bartoszyczan zdobyli: Adrian Włodarczyk [28’] oraz Krzysztof Kudlicki [79’]. Obecnie Victoria Bartoszyce zajmuje 10 pozycję w lidze. Naki Olsztyn w poprzedniej kolejce uległo wysoko zespołowi Śniardwy Orzysz [porażka 2:6].

Żagiel Piecki – Vęgoria Węgorzewo

Żagiel Piecki, obecnie zajmujący 3 pozycję w lidze, w ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe z niżej notowanym Wilczkiem Wilkowo tracąc bramki w końcowej fazie meczu. Porażka sprawiła, że oddalili się o kolejne 3 punkty od wicelidera z Biskupca. Vęgoria Węgorzewo w tym sezonie zaskakuje i również wysoko trzyma się w ligowej tabeli [obecnie 5 pozycja], a w początkowych przypuszczeniach miała być zespołem walczącym o utrzymanie. W poprzedniej kolejce zespół z Węgorzewa również przegrał z Tęczą Biskupiec [porażka 6:1], która cały czas walczy o powrót do IV ligi. Początek spotkania o godz. 16:00 w sobotę w Pieckach przy ul. Zwycięstwa 35a.

Tęcza Biskupiec – Orlęta Reszel

W poprzednim sezonie nie martwiłoby nas spotkanie takiego formatu, lecz w tym sezonie reszelski zespół odnotowuje zniżkę formy, a przez okres przygotowawczy próbowali odbudować formę z poprzedniego sezonu. Przed zespołem z Reszla trudne wyzwanie – zremisować, a nawet pokonać Tęcze Biskupiec, która w ostatnich 6 spotkaniach nie poniosła porażki. W poprzedniej kolejce biskupiecki zespół rozgromił Vęgorie Węgorzewo natomiast Orlęta Reszel zremisowały 2:2 z Łyną Sępopol po bramach: Jakuba Jankowskiego [52’] oraz Mateusza Bruja [75’]. Początek spotkania o godz. 16:00 w sobotę [26.03.2022] na Stadionie Miejskim w Mrągowie przy ul. Mrongowiusza 1.

Omulew Wielbark – KS Wojciechy

KS Wojciechy przeżywają trudny sezon w klasie okręgowej. Beniaminek z A-klasy nie radzi sobie w tym sezonie i zajmuje ostatnią pozycję w lidze. Zespół musi punktować, jeśli chce walczyć o utrzymanie. Przed zespołem szansa na zdobycie punktów, ponieważ grają z przedostatnią drużyną w lidze Omulewm Wielbark – w poprzedniej kolejce zremisowali 2:2 z Roną 03 Ełk, natomiast KS Wojciechy przegrały z lokalną bartoszycką Victorią [porażka 2:1]. Początek spotkania o 15:30 w niedzielę [27.03.2022] w Wielbarku przy stadionie na ul. Mikołaja Kopernika.

POZOSTAŁE SPOTKANIA I grupy KLASY OKRĘGOWEJ:
Śniardwy Orzysz – MKS Jeziorany
Pojezierze Prostki – Rona 03 Ełk

AKTUALNA TABELA KLASY OKRĘGOWEJ Grupy I po 17 kolejkach:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *