KĘTRZYN: Podsumowanie LXIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Podsumowanie LXIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie

2

W poniedziałek [07.11.2022] na wniosek burmistrza miasta Kętrzyn odbyło nadzwyczajne posiedzenie radnych miasta Kętrzyn, gdzie uchwalano zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Miejskiej Kętrzyn oraz zmiany w budżecie miasta na rok 2022. Uchwały podjęto jednogłośnie, lecz ważniejsze rzeczy dokonały się w trakcie omawiania przez radnych punktu wolne wnioski, informacje i oświadczenia.

Na początek wystąpił radny Jan Mickiewicz, który poinformował o zmianach w klubie radnych PiS – przewodniczącym klubu został radny Jan Mickiewicz, natomiast sekretarzem radny Tomasz Komorowski. Później głos zabrała Wiceprzewodnicząca Rady Miasta – Marzena Gajek – która odczytała oświadczenie. Dotyczyło ono powodów jej odejścia z klubu radnych Aktywny Samorząd. Za główny powód podała brak szacunku i stracenie zaufania do osób związanych z Aktywnym Samorządem, ale również pomijaniem jej osoby w podejmowaniu wspólnych decyzji. Radna Marzena Gajek nie chciała trwać w tego rodzaju stagnacji, a jako ideowiec podjęła taką, a nie inną decyzję. Podkreśliła również, że nie był to żaden skok na kasę – a później w odpowiedzi do krytyki Niedziółki powiedziała: telefon rozdzwonił się po decyzji, ale ten najważniejszy przed był głuchy. Tą wypowiedzą ukróciła kolejne personalne wycieczki Niedziółki w jej kierunku.

Pod koniec doszło do dyskusji pomiędzy radnym Sapińskim oraz Duczkiem. Radny Sapiński zwrócił uwagę i wskazał, że Budżet Obywatelski na rok 2023 został oblężony przez projekty dotyczące szkół. Poprosił, żeby w kolejnej edycji komisja przyjmująca wnioski zwróciła na to uwagę oraz zaapelował do dyrektorów szkół, że mogą oni wnioski złożyć bezpośrednio do miejskiego budżetu, jeśli istnieją takie potrzeby. W odpowiedzi radny Duczek stwierdził, że szkoły dobrze robią, że składają wnioski do Budżetu Obywatelskiego i problemy infrastruktury szkolnej nakładają się od lat.

Również w tym punkcie głos zabrał Niedziółka, który odpowiedział na zapytanie radnego Nowaka w sprawie ulicy Ogrodowej. Z wypowiedzi Niedziółki wywnioskować można, że remont tej ulicy jest w chwili trudny i wciąż trwają rozmowy. O szczegółach remontu ulicy Ogrodowej opowiemy wkrótce.

2 thoughts on “KĘTRZYN: Podsumowanie LXIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie

  1. Przeciez bodajże w marcu było rozstrzygnięcie zamówienia publicznego dotyczacego projektu i przebudowy ul. Ogrodowej – to jakie teraz rozmowy !!!!! Tak przy okazji gdzie te nowe mieszkania obiecane juz kilkukrotnie !!!!! Gdzie ta obwodnica !!!! – pzdr

  2. jakim trzeba być idiotą by majac tylko 11tkę pozwolić sobie na szeregowanie ich na lepszych i lepszejszych, kluczowych czy nie. No to co Pan ma teraz z tego ma p. N , wydaje się że ta jedna radna pokazała co to znaczy być kluczowym. Jedno spotkanie? Bilingu można co Pan wtedy obiecał by powróciła a jednak nie dała sie skusić..Jaki skok na kasę, takie stanowisko mizna mieć bedac w koalicji zawsze….wystarczy ” łapkę ” trzymać pod stołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *