KĘTRZYN: Cztery lata kętrzyńskiego (NIE)ładu – Magna Masuria

KĘTRZYN: Cztery lata kętrzyńskiego (NIE)ładu

9

4 listopada 2018 roku oficjalnie burmistrze miasta został Niedziółka. Od tamtego czasu minęły długie cztery lata i po takim czasie można oczekiwać od obecnego włodarza pewnych działań. W poniższym artykule sprawdzimy, co udało się dokonać burmistrzowi Niedziółce przez ostatnie cztery lata.

BRAK NOWYCH MIESZKAŃ

Wszyscy doskonale pamiętają jak burmistrz Niedziółka razem z posłem na Sejm RP Michałem Wypijem w marcu 2021 roku chwalili się koncepcją budynku na ul. Jaśminowej. Do 2023 roku miał powstać budynek, który miał pomieścić 70 rodzin. Gdzie jest ten budynek? Jak widać jedynie na papierze. W ostatnim czasie również zwróciliśmy się do burmistrza z pytaniem czy powstały nowe mieszkania socjalne lub komunalne. Odpowiedź brzmi ZERO. W chwili obecnej możemy liczyć na inwestycje mieszkaniowe prywatnych przedsiębiorców.

ZADŁUŻENIE MIASTA

Niedziółka jeszcze w trakcie kampanii wyborczej za pośrednictwem sprzyjającego mu copywritera oraz szturmu w mediach społecznościowych wieścił upadek miasta, jeśli burmistrzem nadal będzie Hećman. Miasto przy ogromnych inwestycjach takich jak: Stadion Miejski, skatepark przy ul. Poznańskiej, nowoczesne przedszkole czy rewitalizacja zamku zadłużone było na niespełna 32 miliony złotych. Po czterech latach rządów Niedziółki miasto zostało zadłużone o kilka kolejnych milionów i dziś dług wynosi PONAD 38 MILIONÓW.

OGORMNE WYDATKI NA PROPAGANDE

Rządy Niedziółki i jego zastępcy Wróbla w historii miasta zapiszą się, jako okres obsypywania kasą wiernych im mediów. Ogromne wydatki na tuby propagandowe w formach biuletynów informacyjnych czy dziwnych kampanii promocyjnych sprawiają, że z miejskiej kasy upływają setki tysięcy złotych. W ostatnim czasie radni PiS-u ujawnili, że miasto wydało w 2022 roku ponad 225 TYSIĘCY ZŁOTYCH na promocję. Ile rzeczywiście kasy poszło na propagandę w ostatnich latach nie tylko z kasy Urzędu Miasta w Kętrzynie, ale też jednostek mu podległych dowiemy się dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych kontroli i audytów.

STRACENIE 14 MILIONÓW DOFINANSOWANIA

Ulica Ogrodowa i Góra już dawno powinny być wyremontowane, a okazję do tego burmistrz Niedziółka miał niejednokrotną. Przypomnijmy, że na te dwie ulice Niedziółka otrzymał ogromne dofinansowanie, bo aż 80%! Niestety stracił je bezpowrotnie, a następnie unikał tematu jak burza. Jest to bardzo ogromna strata dla mieszkańców miasta i nic tego już nie naprawi…

BRAK KLUCZOWYCH INWESTYCJI

A kiedy jesteśmy już przy inwestycjach to w przedwyborczych obietnicach miało być ich tak dużo, że Kętrzyn zmieni całkowicie swe oblicze. Wyliczając od obwodnicy, przez remonty ulic takich jak Ogrodowa, Górna czy budowy nowych mieszkań. Na razie jedyną skuteczną inwestycją Niedziółki i Wróbla to ogród zapachów (smrodu) przy ul. Gdańskiej  i…? I nic więcej z większych inwestycji… Bo pozostałe inwestycje, które zostały przeprowadzone to skończenie pracy wykonanej przez Hećmana i jego ekipę.

Można byłoby wyliczać tak w nieskończoność osiągnięcia Niedziółki w tej kadencji – nie wspominając o ciągłych przewrotach w Radzie Miastach, uprawianiu populizmu, dziwnym doborze kadry, wielu przegranych procesach sądowych czy zwyczajnym mówieniu nieprawdy. Obecna kadencja to pasmo niepowodzeń oraz czarna plama w historii Kętrzyna.

9 thoughts on “KĘTRZYN: Cztery lata kętrzyńskiego (NIE)ładu

 1. Tak, a skrzynce na listy makulatura propagandowa, o tym jakich wybitnych mamy burmistrzów: Niedziółka i Wróbel! Masakra! Żeby jeszcze za swoje wydawali te makulature! obawiam sie, ze my wszyscy za te dyrdymały płacimy.

 2. i ten ciągle uśmiechniety Narc!!!! ja nie wiem, czy oni naprawdę są przekonani o dobrze sprawowanym urzędzie??? ja nie wiem, czy z nimi wszystko w porządku? Jak można być tak odrealnionym???????

 3. a ten naczelnik, co to jego dział doprowadził do utraty 14 milinow , potem został zdegradowany do funkcji prezesa Granicy, znowu awansował na naczelnika działu, ktory utracił 14 milionów. No polityka kadrowa na medal, wzor do naśladowania dla calej Polski. Moze niech burmistrz zgłosi sie do jakiego tam konkursu i zdobedzie tytuł najlepiej zarządzanego kadrowo urzędu w Polsce

 4. Jeszcze obwodnica – kiedy zacznie się budowa !!!! Przez 4 lata nie zrobił ani jednej ulicy !!!!!! ( koło jeziorka to spadek po poprzednikach )

  1. – jaka tam obwodnica, wtedy ktokolwiek z Polski jadąc tutaj Kętrzyn ominie, nie zauważy.
   Aby usprawnić sobie komunikację miejską powinniśmy wykorzystać nasz mazurski teren gliniasto pagórkowaty i wykopać metro, to się da zrobić szpadlem, będzie odpowiednie na naszą skalę a zarazem ekologiczne – dla rowerów…

   1. Otóż nie! Wiele razy pisałem, że obwodnica według koncepcji mojego autorstwa wyeliminuje tylko tranzyt który nie wnosi niczego dla miasta poza kosztami społecznymi i dewastacją infrastruktury ulicznej. Z kolei tak wytrasowana obwodnica utrzyma turystyczny szlak z kierunku Trójmiasta na Mazury trasą przez miasto. Niestety idioci którzy bezmyślnie gapią się w mapkę z założonym przebiegiem (wyliczeń nawet nie ma sensu prezentować) bełkoczą o braku domknięcia obejścia od południowego wschodu – chociaż to właśnie jego brak gwarantuje utrzymanie ruchu turystycznego przez miasto. To samo brak fizycznego powiązania z DW 594 – czego ignoranci lansujący bubla autorstwa ZDW nie rozumieją. Pisałem że kradzione nie tuczy.

 5. Do powyższego wpisu .
  Jak ma przyzwolenie „Ryszarda pomidor” to wszystko jasne.
  Obecnie jest stary- nowy Przewodniczący Rady p.Rafał to powinien wziąć za rozliczenia z pracy Narcyza i Ryszarda -pomidora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *