KĘTRZYN: Pogranicznicy odznaczeni przez kętrzyńskich harcerzy – Magna Masuria

KĘTRZYN: Pogranicznicy odznaczeni przez kętrzyńskich harcerzy

1

Podczas piątkowej [02.06.2023] uroczystości 32. rocznicy powołania Straży Granicznej poza wręczeniem medali i awansów nominowanym Strażnikom Granicznym odznaczeni również zostali pogranicznicy przez komendanta hufca ZHP im. „Straży Granicznej” w Kętrzynie harcmistrza Stanisława Iwaniuk.

Za wszelkiego rodzaju pomoc komendzie hufca ZHP im. „ Straży Granicznej” w Kętrzynie w wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu ideałów harcerskich oraz pomoc w organizacji wypoczynku letniego i zimowego Medalem Wdzięczności ZHP odznaczona została płk.SG.Iwona Łatunowicz.

Za propagowanie harcerstwa kętrzyńskiego, a w szczególności za pomoc w organizacji „Hufcowego rajdu Granica” oraz wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci, młodzieży i instruktorów zrzeszonych w hufcu ZHP w Kętrzynie. W związku z tym Medalem Pamiątkowym 75-lecia Harcerstwa Kętrzyńskiego odznaczeni zostali:

  • płk. SG. Adam Pacukp
  • p.płk.S.G. Krzysztof Sterniak
  • st.chor.sztab.SG. Waldemar Łyszkowski

Odznaczonym funkcjonariuszom Straży Granicznej serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że dalej będą angażować się w działalność harcerstwa.

1 thought on “KĘTRZYN: Pogranicznicy odznaczeni przez kętrzyńskich harcerzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *