WAŻNY TEMAT: Głos krytyki zaburzy mój wizerunek! – Magna Masuria

Od wielu lat jesteśmy karmieni pusta propagandą, a politycy czy to na szczeblu krajowym, czy też lokalnym lubią się przechwalać nawet najdrobniejszym sukcesem. Zrobią z pozoru coś zwykłego i od razu szumnie ogłaszają to w mediach społecznościowych. Czasami przeglądając Facebook muszę przerzucić polityczny spam propagandy sukcesu, żeby znaleźć coś wartościowego.

Ten polityczny spam nie różni się od siebie niczym. Wszędzie te same uśmiechnięte twarze, garnitury, a nawet odpowiednio złożone rączki do fotografii. Gdyby politycy mieliby taką możliwość to pewnie wyskakiwaliby przy każdorazowym otwarciu z lodówki przez nas, przy czym obwieszczaliby nam i wszystkim ich internetowym obserwatorom, że to ich sukces, iż otworzyliśmy lodówkę.

Może brzmi to śmiesznie i na wyrost, ale w tym miejscu warto byłoby przytoczyć słynną wypowiedź brytyjskiego muzyka Davida Bowie, która brzmi następująco: „Oklaskiwanie polityków dlatego, że wybudowali nowy szpital, autostradę czy linię kolejową za publiczne pieniądze jest tym samym czym jest oklaskiwanie bankomatu dlatego, że wypłacił nasze pieniądze.”

Ta wypowiedź doskonale odzwierciedla dzisiejszą scenę polityczną krajową, ale też lokalną. Zwłaszcza idealnie pokazuje zachowanie w mediach społecznościowych starosty kętrzyńskiego M. Kochanowskiego. Przeglądając jego profil to ciągle widzimy sukces za sukcesem! Tam wybudował kilometr drogi, tu coś podpisuje, a tam zapełnia lodówkę jedzeniem. Chłopak jest obrotny, ale powstaje kluczowe pytanie? Czy to nie są zadania własne jakie powinien wypełniać starosta?

Odpowiedź jest prosta, to są jego święte obowiązki! I ostatnio wypomniał mu to jeden z mieszkańców Kętrzyna, pan Eugeniusz, który postanowił skrytykować „tępą” propagandę sukcesu. Otóż w mediach społecznościowych Kochanowskiego ponownie ogłoszono wielki sukces, a jest nim z punktu widzenia wielu mieszkańców powiatu mało znacząca przebudowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 1590N w miejscowości Dębiany. Sukces? Jak widać na miarę Kochanowskiego wręcz ogromny! Pan Eugeniusz jednak nie dał się zwieść temu „sukcesowi” i nawet zaproponował przecięcie wstęgi na zakończenie inwestycji. Co robił Kochanowski? Chyba nie wytrzymał tak mocnego szkalowania, a krytyczny komentarz nagle zniknął…

W mojej opinii jest to wręcz zachowanie rodem z partii, z której Kochanowski został rzekomo wyrzucony. Jak wiemy według tej partii ma być tylko jedna narracja i to ta pozytywna, usłana po brzegi samymi sukcesami.

Co państwo sądzą o propagandzie sukcesu Kochanowskiego?

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? 
Wesprzyj nas! To właśnie dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym i chcącym wiedzieć więcej nasza praca jest możliwa i ma sens. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość (oraz przeszłość) i być całkowicie niezależni od reklamodawców oraz biznesu.


Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

22 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Głos krytyki zaburzy mój wizerunek!

 1. Panie Redaktorze za ten temat szczególne pdziękowanie!
  Rzeczywiście czy wykonywanie swoich obowiązków jest czymś szczególnym,mało tego to budżet na który składamy się wszyscy wypłaca co miesiąc ok.20 tysięcy złotych pensji (vide Kochanowski,Kamińska,Adamowicz,Niedziółka).
  Przecież wyżej wymienieni nie byli zmuszani do podjęcia się swoich funkcji co więcej nikt ich nie zmusza do tego ,aby dalej do nich aspirować(wybory za kilka miesięcy).
  Jeżeli taki to ogromny wysiłek to przepisy pozwalają w każdym momencie na rezygnację .

  1. – OGÓLNE PODZIĘKOWANIE – to się należy tym głosującym co należą do większości i zawsze wiedzą, że ich głos się nie zmarnuje – to są ci poufnie głupi i tchórzliwi a otwarcie pewni i świadomi jak ich telewizor a co najmniej radio samochodowe. I głosują jak im nadajnik nadał… a dowolny czy starosta, burmistrz czy wójt – gupi nie jest, jeśli chce mieć etat i trochę blichtru w życiu, trochę waaadzy co niektórym sex zastępuje – to wie, że w tym systemie ełrosocjalizmu wybierze go ta głupsza większość – więc wy wszyscy komentatorzy i redaktorzy nie czepiajcie się pojedynczych osób – poznajcie zrozumcie krytykujcie i zmieńcie!!! prawdziwego wroga: system!!!!
   A jest dziś, w tłumie tej również głupszej większości pilnujących systemu polityków w Sejmie, jest grupa Ludzi – to MNIEJSZOŚĆ – myśląca i mająca osobowość to Konfederacja – walczy z systemem! Ale, żeby się bronić, i w Warszawce i w Kętrzynku i w BiednychDaszkach – trza się nie bać, trzeba ODWAGI… To co? – Sława Polszi! I gonić kacapów polskojęzycznych!

 2. Kochanowski mógłby w końcu pokazać swoją praworządność i zrobić porządek z PUP. Prokuratura, sąd, kilka kontroli z inspekcji pracy, interpelacje posłów a Kochanowski udaje, ze nic się nie dzieje. Już ma problemy bo ludzie się od niego odwracają i przez to nie chcą z nim zawiele mieć wspólnego. Za chwile wybory i będzie problem. Już jest problem bo nie chcą być identyfikowani z nim. Niestety przecięcie wstęgi i uśmiechanie się do aparatu niewiele pomoże jak nie reaguje na ludzka krzywdę.

  1. To prawda na ludzi którzy nie potrafią podejmować prostych decyzji nie powinno się głosować.
   Kochanowski z Lewandowskim i resztą Zarządu Powiatu są tego przykładem.

   1. Najbardziej na mediach społecznościowych udzielają się Kochanowski i Kamińska .
    Miejmy nadzieję ,że to szaleństwo nie długo już potrwa.

    1. Kamińską ktoś chyba niedawno rozliczył z jej obietnic wyborczych.Zdaje się, że niewiele zrobiła co obiecała. To chyba jakieś przekleństwo,że do samorządu terytorialnego pchają się ludzie, którzy nigdy nie powinny się tam znaleściść.

     1. Zrobiła nie zrobiła ,przecież za ok
      20 tysięcy złotych miesięcznie trzeba coś robić.
      Ale poziom jaki prezentuje to jest coś niebywałego kompromitacja za kompromitacją.

   2. on podejmuje proste decyzje. Wydatki kasy ktora pochodzi z budzetu na rzeczy ktore powinny byc robione to proste decyzje. Tak jak kucharz sie swojego czasu chwalil zakupem ksera dla Rypiny toc to proste dezycje. Ba jakie to wogole decyzje. Trudne decyzje to sa wlasnie te za ktore winni jestesmy ich rozliczyć. Trudna dezycja to odwolac koleżke ze stanowiska bo ewidentnie zawalił.

 3. Kiedy KOchanowski wyjaśni sprawę w Powiatowy Urzędzie Pracy. W mojej ocenie to radny powiatu powinni obniżyć wynagrodzenia dla Kochanowskiego.

  1. Jeżeli nie potrafi bądź nie chce uporządkować spraw w Powiatowym Urzędzie Pracy,oraz wyjaśnić kwestii podniesionych przez Radnego Prawa i Sprawidliwści Pana Piotra Węglarskiego dotyczących Grzegorza Prokopa to powinien być odwołany ze stanowiska Starosty.
   Jeżeli tego Rada nie jest wstanie uczynić to propozycja aby obniżyć pensje p.Kochanowskiemu jest bardzo trafna,ale czy i to też nie będzie ponad „siły „Rady Powiatu.

   1. Pokrzywdzeni pracownicy PUP, ich rodziny, ich bliscy nigdy nie zapomną swojej krzywdy i z tego co wiem, będą walczyć do końca. Mają prawników i znają ścieżki odwoławcze. Zresztą niebawem będzie o tym baaaaaardzo głośno. I podobno kampania powiatowa będzie miała ich twarze…

    1. Pewnie tak. Kto by nie chciał wykorzystać takiego kąska w kampanii? Powytykać publicznie, ile spraw Misia Grzesia nie zauważył Miś Michaś. Jaką postawę prezentowali, gdy PIP złożył doniesienie do Prokuratury na to, co działo się w PUP. Gdy w sądzie toczyły się rozprawy o odszkodowanie z tyt. mobbingu. Gdy pracownicy leczyli się lub leczą na depresje i nerwice. Gdy lawinowo odchodzili z PUP. Gdy składali wypowiedzenia z powodu mobbingu. Gdy gdy gdy….. pewnie, że warto pokazywać wyborcom, jak mogą liczyć na władzę, gdy jej potrzebują…

  2. ktorzy? opozycyjny kucharz ktoremu obecny ukladzik znowu pasuje? Jesli obnizyliby pensje Kochaniwskiemu to sobie powinni wystawic wielki minus ze jako rada nic w tym temacie nie zrobili. A przewidniczaca wraz z jednym wiceprzewodniczacym kucharzem powinni miec takze zarzuty za niedopelnienie obowiazkow i popieranie braku reakcji przez staroste.

 4. Zgadzam się całkowicie z poprzednimi komentarzami i stwierdzam że jedynym kandydatem na Burmistrza Miasta Kętrzyn jest Pan Krzysztof Hecman a Starostą Pan Radny Węglarski.To są osoby które zasługują na szacunek , zaufanie bo jedynie Pan Węglarski Radny Powiatu stanął w obronie urzędników z Urzędu Pracy oraz Pani Poseł Paslawska.
  Tylko prośba do Pana Burmistrza Krzysztofa Hecmana aby u swego boku po wyborach już mieszkańcy nie usłyszeli nazwisk tych z Rady Powiatu i Urzędu Miasta którzy nie zrobili nic w sprawie PUP !!!!

 5. Powyższy wpis jak najbardziej jest trafny.
  Pogonić nieudaczników którzy pobierają co miesiąc wysokie uposażenie i uważają, że ciężko pracują dla społeczności lokalnej. A co kucharz POwiatowy Zbigniew zrobił, nawet słowa na sesji nie powiedział w obronie pracowników PUPracy? A co Lewandowski, Kochanowski, Baraniecka, Pietrzyk – Hornicka, Kawczyński, Wanago, Janiszewska itd?
  Wielki szacunek dla radnego powiatu Pana Węglarskiego.

  1. Sądzę, że Pan Krzysztof Hećman ma dużą szansę aby ponownie być Burmistrzem Kętrzyna o ile wystartuje w wyborach,bo to jest decyzja indywidualna.

 6. Ja bardzo dziękuję Pani Redaktorowi za odwagę, by w takiej kętrzyńskich sytuacji pisać, co dzieje się na „szczyciątkach” władzy powiatowej. Tak zachowują się niezależne media. Punktują tych, którym wszyscy płacimy za robotę niemałe pieniądze.
  Poza tym żadne halo zajmować się drogami, budynkami, projektami wszelkiej maści Panie Starosto, Radni, Wójtowie, Burmistrzowie. Naprawdę wystarczy nam Wasz raport z pracy zamieszczony w krótkiej notatce na stronach urzędów. Lans lans i jeszcze raz lans. A to żadna łaska robić swoją robotę panowie i panie.

  1. Nie kompromitujcie się szczególnie Kochanowski i Kamińska,ale czego tu wymagać jeśli tylko na tyle stać.
   Za ok.20 tysięcy co miesiąc to żaden wyczyn,praca w instytucjach publicznych to rola śłużebna jak się tego nie rozumie to nie należy aspirować do żadnych funkcji publicznych.

   1. Jeszcze nie tak dawno ani Kochanowskiemu,a tym bardziej Kamińskiej nawet się nie śniły takie zarobki.
    Ale jeszcze kilka miesięcy i koniec „eldorado „.

    1. A Kochanowski znowu stara śpiewka ,chociaż teraz tłumaczy skąd środki na Zakład Aktywizacji Zawodowej i trąbi o sukcesie niewiadomo jakim ,przecież „chłopie”pobierasz co miesiąc ok.20 tysięcy o których jak wyżej słusznie napisano nawet sie panu nie śniły.
     Trochę pokory ,bo pycha kroczy przed upadkiem,a ten już blisko.
     A na końcu dowiadujemy się że pieniądze pochodzą z kasy rządowej bo z Państwowego Funduszu Osób Niepelnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *