KĘTRZYN: Policja spotkała się z przedszkolakami w ramach „Bezpieczne Ferie” – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policja spotkała się z przedszkolakami w ramach „Bezpieczne Ferie”

0

Ferie zimowe to dla dzieci przede wszystkim czas odpoczynku, ale też wspaniałych zabaw na śniegu. Jednak nawet wtedy nie można zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomnieli przedszkolakom policjanci.

W poniedziałek 23 stycznia br. policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie odwiedzili dzieci w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym Malinka. W trakcie swojej wizyty funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.

Policjanci omówili tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także  zwrócili uwagę na właściwe zachowania w trakcie zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach. Rozmawiano na temat bezpiecznego spędzania czasu w trakcie  zabaw na śniegu, podczas których również należy zachować ostrożność. Policjanci przypomnieli najmłodszym zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. Dzieci dowiedziały się również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy wykręcić numer 112. Podczas spotkania towarzyszyła funkcjonariuszom niesforna dziewczynka Pola bohaterka książeczki „Na ratunek Poli”.  

Na koniec dzieci miały okazję wcielić się w rolę policjanta oraz możliwość zapoznania się z wyposażeniem funkcjonariusza. Była to również świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *