KĘTRZYN: Policja zatrzymała dwie osoby z zakazem prowadzenia samochodów – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policja zatrzymała dwie osoby z zakazem prowadzenia samochodów

0

W niedzielę (13.02.2022) policjanci z kętrzyńskiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pomimo zakazów prowadzenia pojazdami wsiedli za kierownicę aut. I tak do pierwszej kontroli drogowej doszło w miejscowości Kraskowo w gm. Korsze gdzie kierujący pojazdem marki Seat Alahambra przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 13 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało seatem kierował 52-latek, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie  obowiązujący do kwietnia 2023 r. Mężczyzna za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych natomiast za złamanie zakazu odpowie przed sądem.

Przed wymiarem sprawiedliwości stanie również kierowca audi, którego policjanci zatrzymali w miejscowości Muławki w gminie Kętrzyn. Jak się okazało 28-latek kierował pojazdem po mimo aktualnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywać miał do stycznia 2024 r.

Zgodnie z kodeksem karnym za  niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *