KĘTRZYN: Policjanci pomogli mężczyźnie choremu na cukrzyce – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policjanci pomogli mężczyźnie choremu na cukrzyce

2

Mężczyzna kurczowo trzymał się barierki i słaniał na nogach sprawiając wrażenie pijanego. Prawda okazała się zupełnie inna. Mężczyzna choruje na cukrzycę i dostał ataku hipoglikemii. Potrzebował natychmiastowej pomocy. Dwóch posterunkowych Paweł Majewski i Michał Jastrzębowski udzielili mu natychmiastowej pomocy. Jak stwierdzili ratownicy medyczni, pomoc funkcjonariuszy przyszła w samą porę. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Każda interwencja policjantów jest inna i każdy dzień służby stawia inne wyzwania. Policjant musi szybko podejmować właściwe decyzje, bo od tego zależy czyjeś życie. Tak też było we wtorek (21.03.2023) około godz. 14:30  policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego kętrzyńskiej jednostki na ul. Sikorskiego zauważyli mężczyznę, który kurczowo trzymał się barierki i słaniał na nogach, a  po chwili dostał drgawek i upadł na chodnik. Funkcjonariusze, post. Paweł Majewski oraz post. Michał Jastrzębowski natychmiast ruszyli mu z pomocą. Z mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i niezwłocznie  wezwali zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze dostrzegli, że na ręku ma założoną opaskę z napisem „jestem cukrzykiem”. Policjanci ustalił, że mężczyzna to 40-letni mieszkaniec Kętrzyna. Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych funkcjonariusze przekazali im wszystkie niezbędne informacje dotyczące powstałych symptomów u mężczyzny, mających znaczenie w prawidłowej ocenie stanu jego zdrowia. Ratownicy podali glukozę, dzięki której atak hipoglikemii minął, a stan zdrowia mężczyzny się ustabilizował. Dzięki szybkiej i właściwej reakcji policjantów udało się uratować życie mieszkańca Kętrzyna.

Należy pamiętać, że nie każdy kto się słania na nogach i bełkocze jest pijany. Reagujmy! Nie bójmy się powiadomić służb. Każdy sygnał zostanie sprawdzony. Może właśnie dzięki Twojej reakcji sytuacje będą miały szczęśliwe zakończenia tak jak ta opisana powyżej.

2 thoughts on “KĘTRZYN: Policjanci pomogli mężczyźnie choremu na cukrzyce

  1. Obowiązek psa windowany do miana osiągnięcia. Dokąd to zmierza. Niedługo trzeb być wdzięcznym dla psa, że nie chce wysatwić bezpodstawnego mandatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *