KĘTRZYN: Policyjny dozór za usiłowanie rozboju – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policyjny dozór za usiłowanie rozboju

0

Kryminalni z Kętrzyna zatrzymali, a prokurator objął policyjnym dozorem dwóch nastolatków z Kętrzyna, którzy szarpali, grozili uszkodzeniem ciała, a także chcieli ukraść pokrzywdzonemu e-papierosa. Teraz zatrzymanym grozi kara więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (19.09.2023). Wówczas oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na ul. Poznańskiej w Kętrzynie dwóch młodych mężczyzn zaczęło szarpać pokrzywdzonego, a następnie grożąc pobiciem chcieli ukraść mu e-papierosa. Do kradzieży nie doszło ponieważ pokrzywdzony uciekł.

Powiadomieni przez mężczyznę o zdarzeniu kryminalni z Kętrzyna od razu zajęli się sprawą. Już następnego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z usiłowaniem rozboju. 18-latek oraz jego młodszy o rok kolega zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzut usiłowania rozboju.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania do pokrzywdzonego. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *