KĘTRZYN: Potrącenie pieszej na Sikorskiego! – Magna Masuria

Około godz. 14:00 doszło do potrącenia pieszej na pasach na ul. gen. W. Sikorskiego, na wysokości skrzyżowania z ul. Mazurską. Z relacji czytelników, którzy poinformowali nas o całym zdarzeniu, wynika, że pojazd z dużą siłą uderzył w przechodzącą przez pasy kobietę.

[AKTUALIZACJA] Potrącenie pieszej na ul. Sikorskiego w Kętrzynie. Na szczęście bez większych obrażeń.

Apelujemy do kierowców! Zimą droga jest bardzo śliska. W każdym przypadku należy dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. Nie ufać zbytnio swoim umiejętnością. Widząc pieszych na chodniku, oczekujących na przejście przez jezdnię, należy zatrzymać pojazd i pozwolić im bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi. Nie wyprzedzać, nie omijać pojazdów w rejonie przejść dla pieszych.

Apelujemy do pieszych! Upewnij się czy jest możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nawet na przejściu dla pieszych – pamiętaj, że samochód nie zatrzyma się w miejscu! Kiedy poruszasz się porą wieczorowo-nocną lub poza obszarem zabudowanym pamiętaj o założeniu kamizelki odblaskowej lub elementu odblaskowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *