KĘTRZYN: Sąd wyznaczył bardzo drogiego kuratora dla SM „Pionier”! Będzie zarabiał 16 tysięcy miesięcznie! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Sąd wyznaczył bardzo drogiego kuratora dla SM „Pionier”! Będzie zarabiał 16 tysięcy miesięcznie!

8

Minęło już półtora roku od administracyjnego paraliżu w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Powodem tego stanu rzeczy jest zaskarżenie do Sądu uchwał podjętych podczas cząstkowych Walnych Zgromadzeń we wrześniu 2022 roku! W tym o wyborze nowej Rady Nadzorczej SM „Pionier” w Kętrzynie. Co ciekawe do dnia dzisiejszego w Sądzie nie odbyła się ani jedna rozprawa!

Pomimo tego pojawiło się światełko w tunelu. Jednak czy mieszkańcy Spółdzielni będą mogli odetchnąć z ulgą? Można powiedzieć i tak, i nie. Sąd Rejonowy w Olsztynie – VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 5 stycznia br., postanowił ustanowić dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie kuratora w osobie Zygmunta Mierczaka z Mrągowa. Jego zadaniem będzie powołanie organu uprawnionego do reprezentowania Spółdzielni, tj. Zarządu, a do tego czasu będzie reprezentował Spółdzielnię w niezbędnych czynnościach związanych z bieżącą działalnością.

Decyzja Sądu brzmi jak rozwiązanie problemu Spółdzielni i zakończenie panującego chaosu. Niestety nie do końca. Powołany przez Sąd kurator będzie drogo kosztował wszystkich spółdzielców. Mierczak w sądowej korespondencji wyliczył sobie, że jego wynagrodzenie powinno wynosić 16 TYSIĘCY ZŁOTYCH miesięcznie. Nie wiadomo, czy mówi o kwocie netto czy brutto. O tym przekonają się spółdzielcy w niedalekiej przyszłości.

Jeszcze więcej kontrowersji wzbudza fakt, że wyznaczony przez Sąd kurator jest znanym w Mrągowie syndykiem i likwidatorem. W Internecie można przeczytać wiele o tym, gdzie zajmował się restrukturyzacją i likwidacją różnych majątków firm. Również znalazł się w 2020 roku pod lupą Najwyższej Izby Kontroli. NIK wówczas zajmował się kontrolą spółki miejskiej Mrongowille. Z protokołu można wyczytać, że Najwyższa Izba Kontroli oceniła spółkę negatywnie wskazując na szereg nieprawidłowości w zarządzaniu. Warto zaznaczyć, że kurator Spółdzielni był w Mrongowilach prezesem. Jednak o tym napiszemy wkrótce.

8 thoughts on “KĘTRZYN: Sąd wyznaczył bardzo drogiego kuratora dla SM „Pionier”! Będzie zarabiał 16 tysięcy miesięcznie!

  1. Czy nie wydaje się Państwu, że pensję Kuratora powinni opłacić nominaci Rady Nadzorczej? sprawcy zamieszania!

  2. Uważam ze prezesem SM Pionier w Kętrzynie powinna zostać Pani Jolanta Sznurkowska która została wybrana do nowej Rady Nadzorczej Spółdzielni Pionier . Pani ta cieszy się nienaganną opinia jest uczciwa ,sprawiedliwa i ona jako prezes zadbałaby w 100% o sprawy spółdzielców -mieszkańców . Pani Jolanta
    wyprowadziła by Spółdzielnie z chaosu jaki obecnie tam panuje od dłuższego czasu a także ponownie by zatrudniła zwolnionych pracowników którzy byli niezbędni. w SM Pionier przede wszystkim Panią od rozliczeń centralnego ogrzewania oraz rozliczeń. wody a także innych doświadczonych już nie pracujących osób !!!!
    Wiem ze dla Pani Jolanty liczyłaby się jedynie uczciwa i rzetelna praca a nie kasa o której jedynie słychać wśród chętnych na ten. stołek mówiąc wprost ile by
    zarobili . Dlatego my spółdzielcy nie możemy na to pozwolić !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *