KĘTRZYN: Prawie 2 MILIONY złotych na wynagradzania w SM „Pionier”! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Prawie 2 MILIONY złotych na wynagradzania w SM „Pionier”!

40

W Krajowym Rejestrze Sądowym w 2021 roku pojawiło się sprawozdanie za rok 2020 Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Jest to ważny dokument zwłaszcza dla członków SM „Pionier”, który przedstawia jakie kwoty przewijają się przez całą Spółdzielnię.

W 2020 roku przychody netto tym z opłat za eksploatację i utrzymanie budynków, czy działalności własnej wyniosły 26 148 507,73 złote. Natomiast koszty działalności operacyjnej w tym usługi obce (3 567 879,85 zł) oraz wynagrodzenia (1 923 070,43 zł) wyniosły 26 235 408,35 złotych. Ogółem Spółdzielnia zanotowała stratę w wysokości 86 900, 62 złotych, a co ciekawe w 2019 roku był zysk na 579 175,84 złote.

Według sprawozdania SM „Pionier” w Kętrzynie w 2020 roku było stworzonych 27 etatów, które dzielą się na Zarząd (3 etaty), Dział Księgowości (8,55 etatu), Dział Techniczno-Inwestycyjny (4,5 etatu), Dział Organizacyjno-Członkowski, Kadry i Płace (4,74 etatu) oraz Administracje Osiedli (7 etatów). Ilość etatów dzieląc przez kwotę wynagrodzenia jaka została przeznaczona w 2020 roku oraz 12 miesięcy pracy wychodzi nam wynik, że średnio jeden pracownik SM „Pionier” zarabia nieco ponad 5900 złotych miesięcznie.

Jednak warto tutaj wspomnieć, że jest to średnia płac i taki prezes nie będzie zarabiać tyle samo co Administrator Osiedla czy pracownik Działu Techniczno-Inwestycyjnego. Biorąc przykład z Olsztyna można szacunkowo porównać, że obecny prezes SM „Pionier” w Kętrzynie – Arkadiusz Książek – prawdopodobnie zarabia około 20 tysięcy złotych brutto.

Warto zwrócić uwagę, że SM „Pionier” zwiększyło przychody o prawie 3,5 miliona złotych pomiędzy latami 2020, a 2019, a warto wspomnieć, że na członków Spółdzielni zostały narzucone nowe kwoty za czynsze oraz nastąpił wzrost opłat. Część mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” coraz częściej zastanawia się czy nie zawiązać wspólnoty mieszkaniowej i nie wystąpić ze Spółdzielni. Zachęcam szczególnie członków Spółdzielni do zapoznania się z tymi kwotami. Poniżej zamieszczam sprawozdanie finansowe SM „Pionier” w Kętrzynie, które jest ogólnodostępne.

Ciekawe jak będzie wyglądać sprawozdanie Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie za rok 2021 rok – do sprawy wrócimy.

40 thoughts on “KĘTRZYN: Prawie 2 MILIONY złotych na wynagradzania w SM „Pionier”!

 1. To dlatego Książek serwuje nam tyle podwyżek. Podwyżki zawsze w skrzynce bez podpisu prezesika i jego ksiegowej. Wezwanie do zapłaty za kilka zł zaleg zawsze opatrzone podpisem tej pary.

 2. Wstydu nie mają okradać nas spoldzielców w białych rękawiczkach na nabijanie swoich kont.

 3. A co to za tajemnica ile zarabia miesięcznie Arkadiusz Książek?. To normalne , spółdzielcy powinni wiedzieć, ponieważ to Oni go wynajmują i finansują. Spółdzielcy obudzicie się , weźcie sprawy w swoje ręce nie dajcie się omamiać.

 4. Wszystko w rękach członków SM Pionier ,ale potrzebna mobilizacja i ekipy Ksiażek,Powrożnik oraz Gł.Księgowa nie ma.
  Rzeczywiście trzeba mieć tupet,to wymaga szybkich zmian.

 5. No chyba że członkowie SM „Pionier”zamierzają to towarzystwo wzajemnej adoracji i interesów utrzymywać Panowie Książek, Powrożnik oraz Pani Nahorna może po tych ostatnich informacjach to warto postąpić honorowo i podać się do dymisji?

 6. A w Barcianach Kamińska wybudowała drogę do swojego brata ps.”Skobel”,który zamieszuje Maciejki ,a z Barcian do Bobrowa,Mołtajn nie można przejechać szczególnie dotyczy to odcinka w lesie.

  1. Jak to mogło się stać, że wybraliśmy Kamińską na wójta naszej gminy? Ale co na jej poczynania ta cała rada gminy? Ciekaw jestem jak oceni wykonanie budżetu za 2021 rok. To znaczy nie wykonanie. No bo jeżeli wydatki inwestycyjne wykonano bodajże w 24% to co to jest? Jeżeli stwierdzą, że wszystko jest w porządku to są po prostu głupkami.

   1. Rzeczywiście dużymi krokami zbliża się okres w którym poszczególne Rady Gmin,będą udzielały ,bądź nie absolutorium Wójtowi,Burmistrzowi.
    Także za całokształt działalności organu wykonawczego będzie udzielane ,bądź nie votum zaufania.
    Tu prośba ,Gmina to nasze wspólne dobro nic nie sugerując
    proszę się dobrze zastanowić przed głosowaniem Szanowna Rado Gminy.

 7. A co wyprawia Pani kierownik KTBS. Toż to zakrawa o dyscyplinarke. Dlaczego nikt z radnych, rady nadzorczej , prezes nie reagują. A gdzie jest burmistrz ?.

  1. Wyborco. My tu o spółdzielni mieszkaniowej, a nie o KTBS. Jeżeli już zabierasz głos i wiesz co wyprawia pani prezes to albo napisz, albo zwróć się osobiście do burmistrza czy któregoś z radnych i przedstaw im, co wyprawia .

  2. przeciez ta strona zajmuje sie takimi sprawami, wystarczy napisać do nich, oni sprawdzą
   dzieki temu pogonili szewca i ujawwnili wiele afer

  3. Gadasz głupoty! Jeśli chodzi o tą Panią kierownik KTBS to lepszej nie ma i nie było! W końcu w KTBS jest spokój i porządek, a że jest konsekwentna w tym co robi to o czymś świadczy! Zawsze pomocna mieszkańcom, wszystko wyjaśni. Czep się czego innego. Tu mówimy o Spółdzielni.

 8. A może dlatego sobie pozwala na wszystko bo zapisała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pilcu w na stanowisku skarbnika w której to jest też i tam mieszka obecna Prezes KTBS. Daje do myślenia. A może ten portal to zrobi ?.

  1. Wygląda, że prawdopodobnie współpracuje z Kochanowskim który po wydaleniu z Prawa i Sprawiedliwosci został raptem Starszym Sikawkowym Powiatu kętrzyńskiego i m.in na bazie bardzo zacnej istytucji jaką jest OSP,próbuje budować Komitet Wyborczy na wybory samorządowe,także uwaga szanowni druhowie.

 9. Często tak się zastanawiam – dlaczego ludzie są tak głupi, że należą do spółdzielni?
  Dlaczego nie założą wspólnoty? Jak do tej pory to nie znam żadnej wspólnoty, która żałowałaby odejścia od spółdzielni.
  Spółdzielnia to relikt PRLu, zarówno mentalny jak i osobowy…

  1. Jak najbardziej zgoda wystarczy spojrzeć na”karierę” Poowroźnika tyle lat za plecami za bardzo dobre wynagrodzenie
   Wszędzie i dla wszyskich dobry,a najważniejsze aby kasa się zgadzała.

  2. Do Ryszarda. Trzeba wiedzieć, że aby założyć wspólnotę ponad 50% lokali w konkretnym budynku musi być wyodrębionych.

 10. Tu nie ma co narzekać na władze Spółdzielni i pisać, że drogo…. jest drogo i będzie drożej…. Tak jak wyżej pisali inni, zakładać Wspólnotę i zarządzać sami… ma się wpływ na niemalże wszystkie bieżące koszty… sprzątanie, koszenie trawy, remonty itd….

  1. Pan Kulas ma się chyba dobrze, dostał posadę w Radzie Nadzorczej w Barcianach i prawdopodobnie zapomniał o spółdzielcach.

 11. Jedyny portal, gdzie można z kulturą wymienić poglądy i dowiedzieć się prawdy na temat tego, co się dzieje u nas w mieście. Dziękuje, że taki portal istnieje. Teraz zastanawiam sie czy nie wyjść ze Spółdzielni Pionier. Dość karmienia z naszej kieszeni darmozjadów!

 12. A Bućko to co robi? Widziany na posiedzeniu PO, na zdjęciach z PSL i płaszczy się przez burmistrzem – co to za gość?

 13. W Ełku po ogromnych podwyżkach ludzie wyszli na ulice i zaczęli protestować pod tamtejszą Spółdzielnią. O mało, co i by prezesa na taczce z gnojem by powieźli. Prezes i rada wystraszyla się i obniżyla podatki. Może takie coś w Kętrzynie?

 14. Przydałaby się porządna kontrola tej Spółdzielni! Gdzie są niezależni działacze! Ci od referendum!

 15. Prezes tlumaczyl sie raz, ze tak drogo bo dezynfekcje korytarzy robili, tylko gdzie? Ktoś widzial gdzie to było robione? U mnie na Moniuszki nie bylo tego ani razu

  1. Wybory już chyba w czerwcu,ale nie gadanie tylko obecność na nich wtedy głos coś znaczyć będzie.
   Aby znaczył tyle,że Książek,Nahorna,Powrożnik zostaną odwołani z Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie.

 16. Nie tak łatwo odejść od Spółdzielni ze wzglądu na sposób myślenia niektórych ludzi, zwłaszcza osób starszych, którzy boją się nowego. Chcieliśmy rozpocząć procedurę wystąpienia ale niestety niektórym w Spółdzielni jest DOBRZE….

 17. Spółdzielcy to Wy jesteście Właścicielami spółdzielni i dajecie się prowadzić jak barany przez Arkadiusza K. Członkowie zwołać walne i pogonić pasożyta, bo inaczej to będziecie płacić i płakać.

 18. Co tu dużo się rozpisywać. Wystarczy uczestniczyć w Walnym Zebraniu Spółdzielni Mieszkaniowej i wybrać odpowiednie osoby do Rady Nadzorczej a Rada zrobi porządek z obecnym Zarządem. W mojej ocenie nie jest etyczne że żona pracuje w Spółdzielni Mieszkaniowej podlega służbowo pod Prezesa a mąż jest członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *