KĘTRZYN: Przekroczył prędkość w mieście o 58km/h! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Przekroczył prędkość w mieście o 58km/h!

0

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyną wypadków drogowych. Gdy w grę wchodzi zbyt szybka jazda, konsekwencje są na ogół tragiczne. Dlatego policjanci z ruchu drogowego, wyposażeni w wideorejestratory czy ręczne mierniki prędkości, stale dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu kętrzyńskiego. Przekonał się o tym 48-latek, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 58 km.

Pomimo, surowych przepisów dotyczących ruchu drogowego, to w dalszym ciągu wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę (20.08.2022r.) o godz. 16:00 policjanci kętrzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 58 km/h. W miejscu, gdzie dozwolona prędkość to maksymalnie 50 km/h, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego jechał z prędkością 108 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy i nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 złotych. 48-letni kierowca tłumaczył, że zagadał się z pasażerami i nie zauważył znaku „teren zabudowany”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *