KĘTRZYN/RESZEL: Przekroczyli dozwoloną prędkość – stracili prawo jazdy – Magna Masuria

KĘTRZYN/RESZEL: Przekroczyli dozwoloną prędkość – stracili prawo jazdy

0

Kierowco Zwolnij! Wolniej znaczy bezpiecznej! To częste apele powtarzane przez policjantów. Zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania w tych szczególnych miejscach.

Główną przyczyną wypadków drogowych w dalszym ciągu jest prędkość. Dlatego policjanci apelują o ściągnięcie nogi z gazu. Funkcjonariusze nie pobłażają kierującym nie stosującym się do przepisów ruchu drogowego.

Tylko w sobotę (21.10.2023) policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego kętrzyńskiej komendy w miejscowości Święta Lipka w gminie Reszel zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h

W pierwszym przypadku 42-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego kierując oplem w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał z prędkością 91 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy i nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 złotych oraz na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

W drugim przypadku 28-letni mieszkaniec gminy Reszel jechał z prędkością 93 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia nałożonego przez funkcjonariuszy mandatu karnego i w tym przypadku sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Kierującemu policjanci obligatoryjnie zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *