ORNETA | LUBOMINO: Dwa śmiertelne wypadki drogowe w powiecie – Magna Masuria

ORNETA | LUBOMINO: Dwa śmiertelne wypadki drogowe w powiecie

0

Nadeszła jesień, podczas której warunki pogodowe są zmienne i mają znaczący wpływ na warunki drogowe. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo uczestników ruchu zależy w głównej mierze od samych kierujących, którzy zachowując należytą ostrożność oraz dostosowując prędkość i styl jazdy do warunków panujących na drodze minimalizują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. We wtorek oraz w środę doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

We wtorek (17.10.2023 r.) około godziny 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 507 pomiędzy Nowym Dworem a Ornetą doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci 62-letni mieszkaniec Gminy Orneta, kierujący osobowym Fiatem, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety pomimo natychmiast podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Na miejscu wypadku czynności prowadzili policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

W środę (18.10.2023 r.) tuż przed godziną 7:00 na trasie Lubomino – Bieniewo kierujący pojazdem osobowym marki Volkswagen z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn uderzył w przydrożne drzewo. 25-letni mężczyzna, mieszkaniec Gminy Lubomino jechał sam. Niestety zmarł na miejscu. Na chwilę obecną droga jest zablokowana. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracują policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki. Szczegółowe okoliczności wypadku są wyjaśniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *