KĘTRZYN: Rząd wysłał do Kętrzyna przeterminowane maseczki. Wszystkie do wymiany? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Rząd wysłał do Kętrzyna przeterminowane maseczki. Wszystkie do wymiany?

7

Jak donosi Gazeta Wyborcza w piątek urzędnicy w powiecie oleckim zwrócili uwagę, że na dostarczone z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych maseczki są przeterminowane. Maseczki były wyprodukowane w sierpniu, a czas ich przydatności wynosił sześć miesięcy. Podobna sytuacja dotyczyła dostaw dla całego regionu. Na Mazury miało dotrzeć prawie 6 milionów trójwarstwowych chirurgicznych maseczek.

W piątek, jak informował na swoim profilu Facebook – Michał Kochanowski – podobna partia maseczek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dotarła do Kętrzyna. Czy dostawa do Kętrzyna została zwrócona do magazynów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych? Czekamy na komentarz kętrzyńskiego starosty, Michała Kochanowskiego.

Praktycznie wszystkie maseczki zostały odesłane do magazynów – mówi Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

W sobotę popołudniu na Tweetrze Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pojawiła się informacja, że wszystkie maski są pełnowartościowe. Producent otrzymał pierwotnie certyfikat tymczasowy (6 m-cy). Obecnie ma już nowy, dłuższy. Na opakowaniach masek funkcjonuje stara data. Żeby uciąć spekulacje, wymienimy maski. Podkreślamy jednak – maski są pełnowartościowe.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego podkreśla, że nowy transport maseczek dotarł już do województwa. Co państwo sądzą o tym zamieszaniu? Czy samorządy powinny być obciążone dostawą maseczek dla mieszkańców? Czy jest to opłacalne?

7 thoughts on “KĘTRZYN: Rząd wysłał do Kętrzyna przeterminowane maseczki. Wszystkie do wymiany?

 1. Rownie przeterminowane maseczki używany wszyscy nosząc je w kieszeniach lub trzymając w samochodach. Takie maseczki nie mogą być wydane medykom do szpitali ale ludzie mogą je nosić prewencyjnie. Cxy żeście juz doszczętnie pogłupieli?

 2. To już chyba kazdy rozumie dlaczego mamy nakaz noszenia chirurgicznych maseczek? I wcale nie chodzi tu o nasze zdrowie tylko kasa, kasa, kasa i wciskanie tego gowna wszystkim kto żyw.

  1. Maseczki nosimy z tych samych powodów co chirurdzy. Aby nie wydychać (wykrztuszać, pluć) na kogoś znajomego, nieznajomego lub członka rodziny mieszkającego osobno. Zdecydowanie ograniczają rozprzestrzenianie wirusa i zarażanie innych osób. Czy nas zabezpieczą w 100%?

   W 100% nie, ale zdecydowanie ograniczą ilośc wirusa. Z małą ilością wirusa organizm sobie poradzi. Z większą raczej nie. Więc maseczki chronią także nas. Są jedną z barier chroniących przed patogenami (w tym wirusami) unoszonymi w powietrzu na pyłach i mikrokrpelkach (niewidocznej) pary wodnej. Te zjawiska fizykochemiczne potwierdzone są wieloma doświadczeniami. Osobom z grupy ryzyka zaleca sią noszenie przyłbic jako dodatkowej bariery. Tak jak to robią w szpitalach i punktach pobierania testów na koronawirusa.

   Kilku z moich znajomych miało koronawirusa. Kilku ma teraz. Jeden z nich leży w szpitalu pod tlenem. Nie kontaktowałem się z nim w okresie zarażania. Od kogo się zaraził? Nie wiadomo. Czy osoba, która mijała go na ulicy lub w sklepie, miała maseczkę? Czy miała prawidłowo zasłonięte usta i nos? Czy wie, że nieświadomie go zakaziła i naraziła na cierpienie?

   1. Ogarnij się człowieku. Cz ktos kto ciebie mija na ulicy przez 3 sek jest w stanie kogos zarazic. Zryli wam mozgi do granic mozliwosci. Chory czlowiek siedzi w domu, zdrowi chodzą ze szmatami. Wychodzi z psem, na ulicy zywej duszy i nosi szmate bo sie powietrzem skazi, litosci. Ja tez jestem po coronie i do nikogo nie mam pretensji. Żyjemy w stadzie i taka jest kolej rzeczy.

     1. Juz wolę byc foliarzem niz …,, moj znajomy mojego znajomego i wszyscy jego znajomi zachorowali na kowida i leeeeedwo przezyli, bo taki jeden znajomy chodzil bez maseczki i ich wszystkich zaraził….masakra. A tak w ogole to chodzą słuchy, ze kowida nie ma do metra nad ziemią to juz trzeba przemieszczac sie na czworaka bo inaczej nie przezyjecie…..życzę zdrowia i zdrowego rozsądku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *