PROKOP przeciwko kętrzyńskiej obwodnicy [FELIETON] – Magna Masuria

PROKOP przeciwko kętrzyńskiej obwodnicy [FELIETON]

9

Na XXIV Sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się głosowanie nad Stanowiskiem Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2021-2027. Jednym z planów tego programu było dodanie modernizacji drogi DW 592 na odcinku Kętrzyn-Giżycko oraz budowa Obwodnicy Kętrzyna.

Za przyjęciem tego programu głosowało 18 radnych, 10 było przeciw i 1 głos był wstrzymujący. Za przyjęciem tego programu głosował radny Zbigniew Homza, który w rozmowach z portalem info-Kętrzyn24.pl powtarzał, że jego flagowym celem jest modernizacja drogi DW 592 Kętrzyn-Giżycko. Widać, że przyczynia się do tego coraz mocniej.

Przeciwko temu projektowi zagłosował radny Grzegorz Prokop z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Radny z Kętrzyna zagłosował przeciwko Kętrzynowi i jego dalszemu rozwojowi. Dlaczego? Spróbujemy z nim się skontaktować przy najbliższej dogodnej okazji. Jedynie pozostaje nam domniemanie i zastanawianie się, dlaczego jest on przeciwny Kętrzynowi. Już wcześniej wskazywaliśmy, że bardziej interesują go sprawy Pisza. Pisaliśmy o tym w jednym z wcześniejszych felietonów „Czy Prokop jest radnym-bezradnym?”.

Dla kogo służy Grzegorz Prokop? Przecież należy do ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości, które w Powiecie jak i mieście Kętrzyn jest w koalicji z Aktywnym Samorządem, czyli z ugrupowaniem Niedziółki. Czy to nie subordynacja? Czy starosta kętrzyński, któremu też zależy na rozwoju regionu, nie wyciągnął od swojego podwładnego konsekwencji? Czy takie działanie może spotkać się z ciszą w szeregach kętrzyńskiego PiS-u? Przecież jak wiemy wszyscy radni miejscy kętrzyńskiego PiS-u są za obwodnicą i dokładają starań, aby rozwinąć Kętrzyn. Niestety, widać, że na radnego Prokopa nie można liczyć, a na koalicję PSL-PO w Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego już tak.

9 thoughts on “PROKOP przeciwko kętrzyńskiej obwodnicy [FELIETON]

  1. Ja widać POLITYKA jest wazniejsza niż POTRZEBY. Skoro PO jest za to PiS jest przeciwko. POprzednia ekipa PO PSL doprowadziła do sprzeczek POlitycznych nie tylko na arenie polskiej ale tu w regionie również a teraz się dziwią? Jesteście siebie warci.

  2. Tak czy siak, „radny” zagłosował przeciwko rozwojowi swojego miasta.
    Przykre.

    1. Takich nic nie robiących niczego dobrego jest więcej. Taki znany kucharz okresla się jako pasjonat pomagania ludziom jako przedsiębiorca. Qła obłudanik do kwadratu. Kolejny „dobry pan” co to zatrzymal się w epoce hak placi najnizsza krajowa za co trzeba mu być wdzięcznym. Niczego nie robi dla pieniędzy ale dla dobra ludzi.

    1. Żadna nowość. Jego działalności spoleczna sprowadza się jedynie do interesu własnego. Żaden własnego pomysłu. Ani jednego wniosku. Żadnej własnej inicjatywy poza rewolucja w 2018. Knucie z Hecanem to jedyna działalność ktora bylo widać. Nigdy więcej nie zagłosuje na niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *