WAŻNY TEMAT: Czy Prokop jest radnym-bezradnym? – Magna Masuria

Grzegorz Prokop, radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego kadencji 2018-2023, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Ten artykuł poświęcony będzie jego działalności samorządowej na szczeblu Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przedstawimy czystą statystykę dostępną na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz odpowiedź od Przewodniczącej Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego – Bernadety Hordejuk.

W 2018 roku odbyły się wybory samorządowe, a mieszkańcy Okręgu nr. 4 (powiaty: ełcki, gołdapski, kętrzyński, olecki, węgorzewski) wybierali swoich przedstawicieli do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na Grzegorza Prokopa zagłosowało łącznie 3314 osób, w tym 2105 osób z Powiatu Kętrzyńskiego. Jego spot wyborczy mówił, że wykorzysta swoje wszechstronne doświadczenie zawodowe oraz zadba o dobro wszystkich mieszkańców z jego regionu. Czy wykorzystał swoje wszechstronne doświadczenie?

Statystyki mówią same za siebie. Do tej pory odbyło się 17 sesji Sejmiku Województwa z czego Prokop uczestniczył na 16. Nie uczestniczył na XV Sesji, powód jest nieznany. Do tej pory nie złożył żadnych wniosków lub poprawek do uchwał rozpatrywanych podczas posiedzeń Sejmiku. W obecnej kadencji również zabrał głos DWA RAZY podczas obrad V i VI sesji Sejmiku czyli na początku 2019 roku.

Pierwsza wypowiedź dotyczyła programu „Rodzina 500+”, że ten program przyczynił się do m. in. wzrostu gospodarczego, produkcji, przychodów oraz rozwoju turystyki jak i wzrostu liczby urodzeń.

W drugiej wypowiedzi z VI sesji Sejmiku radny Grzegorz Prokop odniósł się do wystąpienia Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i zwrócił uwagę, że w sondażu zaufania społecznego, które zostało przedstawione zabrakło Państwowej Straży Pożarnej.

Po tych dwóch wypowiedziach jak widać, radny Grzegorz Prokop zamilkł z nieznanych nikomu powodów. Złożył również dwa zapytania i jedną interpelację. Zapytania dotyczyły spraw związanych z miastem Pisz. Dlaczego radny Sejmiku nie zadawał pytań dotyczących Powiatu Kętrzyńskiego? Co łączy tego pana z Piszem?

Interpelacja natomiast dotyczyła Zakładu Pielęgancyjno-Opiekuńczego w Reszlu. Prokop chciał zapytać czy można „zlikwidować” ZPO w Reszlu wcielając go w zasoby Zakładu Opieki Zdrowotnej w Reszlu. Grzegorz Prokop został szczegółowo wyjaśniony przez Marszałka Województwa w odpowiedzi na te pismo. Radny nie podjął dalszych działań w tym kierunku.

Grzegorz Prokop również należy do dwóch Komisji: Strategii Rozwoju oraz Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego. Czy coś wniósł będąc w tych Komisjach? Czy przyczynił się dla polepszenia rozwoju Powiatu Kętrzyńskiego?

Jak można ocenić w tym wypadku Grzegorza Prokopa? Moim osobistym zdaniem zajął miejsce w Sejmiku dla kogoś, kto mógłby pracować na rzecz osób, które go wybrały. Jaki jest sens bycia w Sejmiku Województwa przez Grzegorza Prokopa? Czy patrząc po przytaczanych komentarzach liczą się dla niego pieniądze?

Jak państwo oceniacie pracę Dyrektora PUP w Sejmiku Wojewódzkim? Czy jest to radny-bezradny? Proszę o państwa opinię w komentarzach.

32 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Czy Prokop jest radnym-bezradnym?

 1. A co dla powiatu kętrzyńskiego wynikło z faktu iż w sejmiku poprzedniej kadencji zasiadał przedstawiciel PO p. Koch? A co zrobił dla powiatu kętrzyńskiego zasiadający w sejmiku obok p. Prokopa, p. Homza? Takich pytań info-ketrzyn24 nie zadaje.

  1. Jak to co? fotki na FB ze zdjęciem kandydata na prezydenta i ze swoimi z klanu PO. Fotki najwazniejsze ale aby zrobić spotkanie promujące przedstawić swoje plany założenia POchwalic sie osiągnięciami ZERO. PR adekwatny do możliwości. Wyjazd poza swój rejon do Kruklanek Olecka Mikołajek Sorkwit co tam robił miejscowy radny powiatowy Olenkowicz? To jego region?

 2. Wiadomo o co chodzi.
  Zlikwidowac ZPO w Reszlu i podłaczyć pod Starostwo Powiatowe w Kętrzynie tak jak Szpital Powiatowy w Ketrzynie.
  W mojej ocenie jest to przygotowanie stanowiska DYREKTORA dla swoich ludzi. A pani obecna dyrektor na bezrobocie..

 3. To prawda dobrze było by mieć informację na temat działalności wszystkich naszych przedstawicieli w Samorządzie województwa z naszego okręgu wyborczego.
  W ubiegłej kadencji był jeszcze przedstawiciel ZSL-u,Pan Kawczynski z Pieckowa.

 4. A radny Komorowski zarządza Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warmińsko – Mazurski Oddział Regionalny w Kętrzynie – ja pamiętam jak był elektrykiem w spółdzielni mieszkaniowej.
  A kierownik KRUS Kuriata – pamiętam , jak pracował w charakterze elektrykiem -mechanikiem w PKS ulica Bydgoska
  Ludzie umieją sie ustawić w życiu?
  Ciekawy jestem komu sołtys Grzegorz szykował miejsce w Reszlu?

  1. Ja pamiętam jak kucharz skrzynki z warzywami nosił a teraz proszę kawę na bazarku i placu polewal i ciasteczka rozdawał w kampanii upadłego dobrego gospodarza.

 5. Marian wie jak sobie prąd załatwić.
  Pamiętam jak była głosna afera z kradzieżą prądu.

 6. Jeżeli nie miał wyroku skazujacego lub sprawę umorzono to jest niewinny.
  Nie wiem jak ta sprawa się zakończyła,dlatego trzeba uwazac ażeby nikogo nie oczerniac.

 7. Trzeba miec osobowosc jak ” kucharz powiatow Zbigniew” czy ” Marian elektryk” po trupach do władzy i osiągnąc cel w zyciu- honor zostaje z boku.

  1. A Rypina lepszy? Oszukał wyborców, mnie, a ostatnio nawet koalicjantowi (pomijając fakt fatalnej polityki tegoż koalicjanta) zaczął „grać na nosie”. Skromny i uczciwy przeciwnik kumoterstwa, nepotyzmu i protekcji…

 8. A może tak radnych powiatowych rozliczyć ze swoich działań na rzecz społeczności lokalnej. Bo niektórzy to nie wiedzą o czym sie mówi na sesji.
  A w szczególności radni którzy są druga kadencję min. Olenkowicz Zbigniew. Kochanowski Michał

 9. To Kogo czy jaki Komitet Wyborczy ten Rypina oszukał!?, wiem iż Pan Rafał Rypina był kandydatem do Rady Miasta Kętrzyn z ramienia PiS ,a nie tam jakiegoś Komitetu Wyborczego.

  1. Komitet? Panie polityku, wiem, że odwracanie kota ogonem to wasza (polityków) specjalność, ale napisałem o wyborcach, o sobie i o nielojalności Rypiny nawet wobec koalicjanta. Jeśli kiedyś użyłem słowa komitet to w znaczeniu sztab czyli ludzie którzy mu pomagali. I proszę nie czepiać się słówek z których robicie nabożeństwo a są one dla mnie warte tyle co zapewnienia i obietnice polityków – czyli w mojej ocenie nic. Rypina nie wywiązał się z żadnej obietnicy wyborczej przez dwa lata. Takie zachowanie nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński nazwał oszustwem. A Rypina zdaje się popadł dodatkowo w konflikty wewnętrzne w strukturach lokalnych i okręgowych swojej partii. Jak dla mnie to szczyt nielojalności czy po prostu nieuczciwości.

   1. Znalazłem tę złotą myśl Kaczyńskiego:

    „Jeżeli w demokracji mamy tak, że różni ludzie, różne partie coś zapowiadają, coś obiecują, a później tego nie wykonują, to ta demokracja jest w istocie fikcję. To jest po prostu oszustwo…”

 10. Trudno zweryfikować co sobie obiecali wyżej piszący i Pan Rypina,ale jeżeli nawet były jakieś obietnice to pozostaja w sferze prywatności .
  Nie trzeba epatowac opinii publicznej tylko poszukać ,”ubitego pola „sprawę wyjaśnić.
  Natomiast co do dotrzymywania badz nie obietnic wyborczych przez
  polityków tu pełna zgoda jest to najzwyczajniej kłamstwo polityczne.
  Zresztą już nie jedna opcja się o tym przekonała.

 11. To są żarty z mieszkańców, a szczególnie okręgu Nr 4,tu gdzie wybrano Prokopa do Samorządu Województwa.
  Przecież to nic innego jak dodatkowe wcale nie małe źródło dochodu.

 12. Pewnie tak „dyszka” w faktycznie nikomu niepotrzebnym tak rozbudowanym PUP ok.dwa tysiaki ,a może więcej w Sejmiku i o czym rozmawiamy popiszą i przestaną.
  A kasa co miesiąc płynie czy coś w Sejmiku robię, bądź próbuje robić? wystarczy ,że jestem.

 13. Nie wierzę, że może mieć takie wysokie uposażenie,co do wysokosci diety w Sejmiku nie będę dyskutowal.
  Ale to w tym układzie jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *