KĘTRZYN: SCREAM INC OFFICIAL TRIBUTE TO METALLICA – Magna Masuria

9 lipca w kętrzyńskim Amfiteatrze powinno być głośno za sprawą grającego utwory Metalliki ukraińskiego zespołu Scream Inc. W 2008 roku kilku przyjaciół zaczęło grać utwory swoich idoli dla rozrywki – podobno dlatego, że nie mogli doczekać się ich koncertu na Ukrainie. Nie spodziewali się, że już niebawem wygrają festiwal w Kijowie i ruszą w trasę koncertową. Młodzi muzycy zaczęli odnosić sukcesy najpierw na lokalnym rynku, później również w innych europejskich krajach. Ich koncerty wyprzedają się, a kanał na portalu Youtube jest wysoce oceniany i oglądany w Stanach Zjednoczonych i Europie, głównie ze względu na wysoką jakość produkcji. Scream Inc. są też pierwszym i jedynym tribute-bandem, który ma w dorobku symfoniczny koncert S&M. Jeden z najbardziej udanych występów zespołu odbył się 17 kwietnia 2016 w „Moskwa Kremlin Palace”, gdzie na widowni zasiadło ponad 6.000 osób! Ten show stał się największym w historii koncertem-hołdem dla Metalliki.

Scream Inc. to jedyny obecnie oficjalnie zaakceptowany przez Metallicę cover band, w Polsce występował wielokrotnie, ale głównie z orkiestrą symfoniczną. 9 lipca pojawi się w tradycyjnym rockowym zestawie, ale… będą ballady!

SUPPORT

PACJENT ZERO — do niego wszystko się sprowadza. Od niego wszystko się zaczyna.

TYTA i jej wydany tego roku album „PACJENT ZERO” to bezpretensjonalna i ofensywna opowieść o podróży pokolenia pozbawionego wymówek, a obarczonego oczekiwaniami. O łyżkach radości w beczkach beznadziei, o miłości i gniewie, o rozczarowaniu autorytetami i zachwycie chwilami. O łapczywym poszukiwaniu szczęścia, wyzwolenia i światła na autostradach rock n rolla, w zaułkach koszmarów i okopach tytoniowego odpału.

Muzyczna pasja przerodziła się w obsesję i projekt pod kryptonimem TYTA w 2015 r. w Warszawie. Pierwszy koncert i narodziny społeczności zespołu TYTA datuje się na wrzesień 2019 r. – klub 2 Koła w Warszawie.

Co ciekawe, skład zespołu tworzy trzech kętrzyniaków:

Hebe Thijs – gitara i wokal
Krzesimir Kwasiborski – gitara
Maciej Opala – bas
Maciej Sarwa – perkusja

Największym osiągnięciem zespołu są jego muzyka i teksty w ciałach i ustach jego oddanych fanów i przyjaciół podczas niezliczonych już koncertów, na których wylewane krew, pot i łzy przekazują każdemu całą naszą obsesję, miłość i wyzwalający gniew.

Muzyczną twórczość TYTY podsumowuje debiutancki album „PACJENT ZERO” – emocjonalna wiwisekcja zespołu w 11 krwistych kawałkach, która światło dzienne ujrzała dziewiętnastej nocy marca 2022 r. w warszawskim VooDoo Club.

źródło: Marek Szymański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *