KĘTRZYN: Uczniowie SP1 w mobilnej strefie edukacyjnej Fundacji Orlen – Magna Masuria

KĘTRZYN: Uczniowie SP1 w mobilnej strefie edukacyjnej Fundacji Orlen

0

fot. UM Kętrzyn

12 października br., uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Fundację ORLEN, która w ramach trasy edukacyjnej odwiedza wybrane miasta i szkoły. Dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w fascynującej lekcji fizyki, chemii a nawet biologii na której omawiane była zagadnienia z ochrony środowiska…

Pokaz miał na celu zachęcić do proekologicznego myślenia oraz przybliżyć dzieciom postać Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej i procesu destylacji ropy naftowej, twórcy światowego przemysłu naftowego.

Jakie było zaskoczenie naszych młodych odkrywców gdy usłyszeli, że ich ulubione klocki Lego czy zabawkowe dinozaury powstały z tych prawdziwych.

Organizatorzy opowiedzieli o tradycyjnych źródłach energii, a także o zielonej energii odnawialnej. Pokazali dzieciom, że prąd jest w naturze – mogły uruchomić elektroniczny zegar czerpiąc prąd z ziemniaka, cytryny czy gazowanego napoju.

♻️Opowiedzieli również o recyklingu i gospodarowaniu odpadami -demonstrując specjalny rower i zgniatarkę do plastikowych butelek napędzaną siłą mięśni nóg.

Na odwiedzających czekali przeszkoleni edukatorzy, a wraz z nimi moc atrakcji i wiedzy: nauka elektrostatyki z wykorzystaniem wyjątkowego i rzadko spotykanego urządzenia, jakim jest Generator Van de Graaffa.

źródło: Karolina Kosiorek/Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *