WAŻNY TEMAT: Akcja „Kartka do Czarnka” czyli kryzys w polskiej edukacji – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Akcja „Kartka do Czarnka” czyli kryzys w polskiej edukacji

0

W Dzień Edukacji Narodowej pod kuratoriami oświaty w całej Polsce odbędą się demonstracje z żądaniem pilnych działań Rządu i Ministra Edukacji. Wolna Szkoła zaprasza na pikiety pod siedzibami kuratoriów w całej Polsce i pyta się: „Panie Ministrze, dlaczego mówi Pan, że jest tak dobrze, skoro jest tak źle!?”. Natomiast 15 października br., ogólnopolską pikietę protestacyjną oraz protesty przed siedzibami władz wojewódzkich lub kuratoriów oświaty w całym kraju organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

#KARTKA DO CZARNKA – o co chodzi?

Jest to akcja zorganizowana przez Wolną Szkołę, gdzie oprócz protestów będzie można wysłać pocztówkę do Ministra Edukacji. Pocztówki dla ministra edukacji będzie można wypełnić podczas protestów przed kuratoriami oświaty, a następnie wrzucić je do czarnych skrzynek. Można to zrobić także przez internet, na stronie organizacji Akcja Demokracja. Na awersie karki na czerwonym tle umieszczono datę 14 października 2022 r. i napis Kartka do Czarnka. Na rewersie można przeczytać:

„Szanowny Panie Ministrze! Gdzie są ci nauczyciele? Brakuje ich w szkołach i przedszkolach. Oczekuję podjęcia pilnych działań. Z poważaniem ….. (tu jest miejsce na podpis).”.

W miejscu znaczka pocztowego jest narysowany znaczek z sercem i tekstem: „Spieszmy się kochać nauczycieli, tak szybko odchodzą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *