KĘTRZYN: Uroczyste odsłonięcie popiersia upamiętniającego Patrona Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG

7
2-214166

W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, w asyście pocztu sztandarowego W-MOSG odsłonięto popiersie upamiętniające Patrona Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Generała Brygady Stefana Pasławskiego.

Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Roberta Inglot, reprezentował Zastępca Komendanta W-MOSG płk SG Zbigniew Klimczyk, który  dokonał uroczystego odsłonięcia popiersia wraz z Naczelnikiem Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku Panem dr Jarosławem Schabieńskim i Przewodniczącym NSZZ FSG Zarządu Oddziałowego w Kętrzynie kpt. SG Maciejem Kuszilkiem. Natomiast Kapelani Straży Granicznej poświęcili pomnik Generała brygady Stefana Pasławskiego.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: przedstawiciel Delegatury IPN Olsztyn, władze miasta i powiatu kętrzyńskiego, kierownictwo Centrum Szkolenia Straży Granicznej oraz kadra kierownicza W-MOSG.

W swoim wystąpieniu, płk SG Zbigniew Klimczyk przypomniał, że Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zaszczytne imię generała brygady Stefana Pasławskiego nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nosi od 16 maja 2010 roku. Natomiast 25 maja jest dniem szczególnym dla funkcjonariuszy i pracowników Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Wczoraj obchodziliśmy 137. rocznicę urodzin naszego patrona. Zaznaczył również, że Straż Graniczna choć jest jeszcze młodą formacją, to kultywuje tradycje pierwszych formacji granicznych, które powołano tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Naczelnik Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku Pan dr Jarosław Schabieński podkreślił, że misją Instytutu Pamięci Narodowej jest przywracanie pamięci o polskich bohaterach, którzy oddali swoje życie za wolną Ojczyznę.

7 thoughts on “KĘTRZYN: Uroczyste odsłonięcie popiersia upamiętniającego Patrona Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG

  1. Dziwne stwierdzenie, straż obchodzi 31 lecie a zastępujący komendanta okresla że jest młodą formacją. Jeśli straż powstała z początkiem lat 90 to nie jest już taka młoda. A swoją drogą to dziwne ze policja odchodziła kilka lat temu 100 lecie pomimo że w między czasie była milicją a straz graniczna okresu WOP sobie nie liczy?
    Wychodzi ze WOP był „be” a milicja „cacy”?

    1. Mnie to nie dziwi.
      Obecne granice są chronione przez „wopków” już 77 lat, ale dla obecnej władzy wszystko co było przed 1989 jest „be”.
      Widać to doskonale w SG – chcesz robić karierę to musisz bezwględnie popierać górę. Skutek wiadomy – wartość takiej kadry jest… hmmm… Najgorsze jest to, że młodzi to widzą i są zdemotywowani:(
      Dlatego rzuciłem to wszystko i teraz siedzę kilka tysięcy km daleko od tego bałaganu 🙂

    1. Był też Feliks Dzierżyński. Czasy się zmieniają więc popiersia i bohaterzy razem z nimi. Ale że były ZOMO-wiec nadal w służbie to jest porażka systemu.

  2. Pan Redaktor powinien przedstawić więcej informacji na temat zatrudnionych specjalistów przez Ryszarda w osobach Zecer, Sadowska? My podatnicy mamy do tego prawo , przecież są opłacane specjalistki z środków publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *