KĘTRZYN: W Bibliotece Miejskiej zagra Pan Górski i SPółka – Magna Masuria

MIEJSKA BIBLIOTEKA W KĘTRZYNIE [ZAMEK]
KONCERT:
Pan Górski i SPółka
START: czwartek 18 kwietnia, godz. 17:00

O zespole Quo Vadis opowie autor książki Tomasz „Skaya” Skuza, członek zespołu Pan Górski i Spółka, na co dzień lider grupy Quo Vadis.

Zespół Pan Górski i SPółka zaprasza do chwili wytchnienia i refleksyjnej podróży po świecie poezji, liryki w towarzystwie przyjemnych, akustycznych dźwięków. Autorskie kompozycje Sebastiana Górskiego nawiązują do miłości, przemijania, poszukiwania swojego miejsca w świecie jak również z przymrużeniem oka komentują rzeczywistość.

W marcu 2017 ukazała się debiutancka płyta pt. „Trzech Bardów”, na której znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego. W terminie 10-11 czerwca 2017r. podczas XII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy zespół zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz wygrał najbardziej prestiżową nagrodę publiczności. W kwietniu 2019r. zespół wydał drugą płytę pt. „Rozmowa Śmierci z Miłością”

Podczas trasy promującej płytę zespól zagrał koncerty między innymi w Krakowie w Piwnicy pod Baranami, w Bydgoszczy w Otwartej Przestrzeni Światłownia, w Miejskich Ośrodkach Kultury w Policach i w Goleniowie, w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku oraz dwa koncerty w Anglii.

W kwietniu 2021 r. zespół ukończył nagrywanie trzeciej płyty pt. „Kamasutra niewinności”, która ukazała się w maju 2022 r. We wrześniu 2021r. podczas XVI Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy zespół Pan Górski i Spółka zdobył I miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem”.

Koncerty zespołu Pan Górski i SPółka to nie tylko uczta dla miłośników słowa i muzyki, ale przede wszystkim atmosfera spotkania z przyjaciółmi gdzie zaciera się granica pomiędzy artystą a widownią. To podróż w krainę poezji, gdzie liryka, tęsknota, miłość i poszukiwanie swojego miejsca w świecie splatają się z humorystyczną opowieścią o codziennym życiu. Na koncercie słuchacze usłyszą autorskie kompozycje zespołu jak i piosenki Jacka Kaczmarskiego czy Aloszy Awdiejewa.

Podczas koncertu zespół będzie promował swoją trzecią płytę pt. „Kamasutra Niewinności”. „Kamasutra niewinności’ to 14 autorskich piosenek, w których pojawiają się wątki dotyczące okruchów przeszłości, strachu i niemożności powrotu do tego co już minęło a co stanowi o naszej teraźniejszości a równocześnie jest zalążkiem naszej przyszłości. Tytuł odzwierciedla przewrotność naszej egzystencji, pełnej sprzeczności ale jednocześnie „niewinnej”, egzystencji w której poszukujemy światła aby uczynić nasze życie pełniejszym i piękniejszym.

Serdecznie zapraszamy na wieczór pełen wzruszeń ze sporą dawką humoru.

źródło: Miejska Biblioteka w Kętrzynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *