KĘTRZYN: W Kętrzynie powstanie Społeczna Rada Przyrody – Magna Masuria

KĘTRZYN: W Kętrzynie powstanie Społeczna Rada Przyrody

3

Burmistrz Miasta Kętrzyn, Karol Lizurej, ogłosił prace nad powołaniem Społecznej Rady Przyrody. Nowy organ doradczy i opiniodawczy ma wspierać burmistrza w zarządzaniu zielenią na terenie miasta.

Celem Rady będzie wyrażanie uwag i opinii dotyczących wszelkich aspektów związanych z ochroną środowiska w Kętrzynie. To ważny krok w kierunku zwiększenia udziału społeczności lokalnej w kształtowaniu polityki przyrodniczej miasta.

Poszukiwani eksperci z pasją

Miasto Kętrzyn poszukuje osób, które nie tylko interesują się tematyką ochrony środowiska, ale również posiadają w tej dziedzinie wiedzę i doświadczenie. Idealni kandydaci to ci, którzy chcą aktywnie angażować się w tworzenie i promowanie przyrodniczego wizerunku miasta.

Jak aplikować?

Osoby zainteresowane współpracą w ramach Społecznej Rady Przyrody powinny dostarczyć list motywacyjny do Biura Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Kętrzyn. Dokumenty należy składać do 15 lipca 2024 roku, do godziny 15.00, z dopiskiem „Społeczna Rada Przyrody”.

Wspólna przyszłość

Powołanie Społecznej Rady Przyrody to szansa na aktywne uczestnictwo mieszkańców w ochronie i zarządzaniu miejską zielenią. Burmistrz Lizurej podkreśla, że współpraca z mieszkańcami jest kluczowa dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju Kętrzyna.

Społeczna Rada Przyrody ma być forum, na którym głos społeczności będzie miał realny wpływ na decyzje dotyczące środowiska. To również okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów na lepsze, bardziej ekologiczne miasto.

3 thoughts on “KĘTRZYN: W Kętrzynie powstanie Społeczna Rada Przyrody

  1. Pewnie tak jeszcze za wcześnie na ocenę programu ekipy pod kierunkiem p.Lizureja,ale poczekamy zobaczymy .

  2. – allle propozycja! niestety wewnętrznie sprzeczna panie Karolu, posiadacze wiedzy i doświadczenia to raczej ludzie mądrzy, więc… byliby głupi gdyby zgodzili się doradzać za darmo… i pasja gaśnie jeśli podanie trzeba napisać żeby dobry uczynek zrobić… Moja pierwsza rada za darmo: używać własnego rozumu i kultury a odrzucić odgórne biurokratyczne schematy już na etapie formułowania inicjatyw! Pozdrówka, Życie-Kętrzyna-1992

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *