KORSZE: Pożar hali produkcyjnej na ul. Racławickiej! – Magna Masuria

KORSZE: Pożar hali produkcyjnej na ul. Racławickiej!

0

7 lipca br., doszło do pożaru w jednym z zakładów produkcyjnych na ul. Racławickiej w Korszach. Ogień pojawił się na dachu hali produkcyjnej o wysokości 16 m. Pracownicy zakładu ewakuowali się przed przybyciem straży.

Do zdarzenia zadysponowane zostały siły i środki z powiatu kętrzyńskiego w postaci PSP Kętrzyn oraz OSP Korsze, OSP Reszel oraz OSP Drogosze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, iż doszło do pożaru pyłu [zabielacza] w zespole suszarni. Odcięto dopływu mediów do budynku, podano pierwszy prąd wody w natarciu do wnętrza oraz drugi prąd wody w natarciu na dach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia SHD 23 zbudowano kolejne stanowisko gaśnicze.

W wyniku współpracy z kierownikiem zakładu, biorąc pod uwagę proces technologiczny, przyjęto cele pośrednie działań gaśniczych, polegające na wykonaniu otworów w zablokowanych klapach zabezpieczających przed wybuchem, prowadzeniu wentylacji nadciśnieniowej oraz dogaszeniu palącego się poszycia dachu. Następnie kontrolowano temperaturę urządzeń technologicznych oraz prowadzono oddymianie.

Miejsce zdarzenia zabezpieczono i przekazano kierownikowi zakładu. Działania gaśnicze zakończono o godz. 23.04.   

źródło: PSP Kętrzyn, fot. OSP Korsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *