KĘTRZYN: Włamywał się do domu, ukradł samochód, który zniszczył i trafił w ręce policji! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Włamywał się do domu, ukradł samochód, który zniszczył i trafił w ręce policji!

0

Policjanci z kętrzyńskiej komendy zatrzymali 22-latka. Mężczyzna bez zgody właściciela zabrał samochód, uszkodził go, po czym włamał się do mieszkania i altanki, a następnie uciekł. Wkrótce mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Pod koniec maja br. kętrzyńscy policjanci zostali powiadomieni, że z terenu jednej z działek rekreacyjnych w gm. Srokowo, ktoś miał zabrać samochód terenowy marki Land Rover z podczepioną kuchnią polową, a następnie w stanie uszkodzonym odstawić na posesję właściciela. Sprawcy tego zdarzenia mało było „atrakcji” i wykorzystując otwarte drzwi mieszkania na tej samej posesji wszedł do środka, skąd ukradł m.in. latarkę, lornetkę wojskową, słuchawki bezprzewodowe oraz inne przedmioty o wartości 2600 złotych. Właściciel uszkodzony zespół pojazdów wycenił na 17500 złotych.  Łączna wartość strat to ponad 20 tysięcy złotych. Tego samego dnia kętrzyńscy policjanci otrzymali także informację o włamaniu do jednej z altanek na terenie Solanki w gm. Srokowo gdzie z wnętrza miał zginąć alkohol oraz część ubrań. Pracujący nad tymi sprawami policjanci ustalili, że sprawcą może być mieszkaniec gminy Srokowo. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze na terenie jednej z posesji w tej gminie zatrzymali mężczyznę. 22-latek usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kradzieży z włamaniem  do których się przyznał.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu i porzucenie go w stanie uszkodzonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna nie uniknie kary za kradzieże z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *