KĘTRZYN: Wypadek na trasie Kętrzyn-Giżycko – osobówka zderzyła się z łosiem – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wypadek na trasie Kętrzyn-Giżycko – osobówka zderzyła się z łosiem

0

W okresie jesiennym częściej możemy spotkać zwierzynę leśną, która podczas migracji przebiega przez jezdnię. Spłoszone zwierzę nie zatrzyma się przed nadjeżdżającym pojazdem. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność na drogach poza obszarem zabudowanym.

O skutkach zderzenia z łosiem przekonał się kierowca bmw jadący w piątek (17.11.2023r.) drogą wojewódzką nr 592 Giżycko-Kętrzyn. Na trasie na wysokości skrętu na lotnisko w gm. Kętrzyn przed samochód nagle wybiegł mu łoś. Doszło do potrącenia zwierzęcia, które niestety nie przeżyło.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach leśnych oraz wiejskich. Okres jesienny to czas wzmożonej migracji dzikich zwierząt. Drogi zlokalizowane w rejonie pól i lasów utrudniają im bezpieczne przejście. Dochodzi do potrąceń, które nierzadko kończą się tragicznie także dla ludzi. Dziką zwierzynę możemy spotkać na drodze o każdej porze dnia i nocy. Wystraszone i spłoszone zwierzę potrafi nagle wbiec na jezdnię wprost pod samochód lub nawet go staranować. Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku. Zachowajmy szczególną ostrożność, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *