KĘTRZYN: Wypadek na trasie Kętrzyn-Giżycko – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wypadek na trasie Kętrzyn-Giżycko

0

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo przede wszystkim stosując się do przepisów drogowych, a także kierując się zdrowym rozsądkiem i zachowując ostrożność. Niestety pośpiech i nieuwaga są przyczyną wielu zdarzeń. Do groźnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej na trasie Kętrzyn-Giżycko.

W niedzielę (07.08.2022) o godz. 10:30 kętrzyńscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej 592 w rejonie miejscowości Kwiedzina na trasie Kętrzyn-Giżycko. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód dachował, w wewnątrz pojazdu znajdują się dwie osoby, a z pod maski wydobywa się dym. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący golfem 76-letni mężczyzna w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem marki Opel, który na „trzeciego” wyprzedzał ciągnik rolniczy z przyczepą, zjechał na pobocze gdzie uderzył w drzewo, a następnie pojazd dachował. W wyniku zdarzenia pasażerka golfa z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Droga na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia była zablokowana. Funkcjonariusze kierowali na objazdy.

Policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, że dozwolona prędkość nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *