PIŁKARSKIE PODSUMOWANIE WEEKENDU [klasa okręgowa] – Magna Masuria

fot. MOSiR w Orzyszu/Mazur Pisz - MKS Korsze

Za nami bardzo ciekawa i ekscytująca pierwsza kolejka okręgówki, gdzie wysokimi wygranymi mogą pochwali się MKS Korsze, Mazur Ełk czy Warmia Olsztyn. Pierwsza kolejka obfitowała aż 33 trafieniami do siatki, a co ciekawe, nie padł żaden remis!

IV ligowi spadkowicze pokazali klasę…

Spadkowicze z forBET IV ligi w pierwszej kolejce klasy okręgowej pokazali wyższość nad swoimi przeciwnikami – najbardziej przekonał się o tym beniaminek klasy okręgowej Mazur Pisz, który na własnym boisku został rozgromiony przez zespół MKS Korsz. Derby Ełku przypadły Mazurowi Ełk, który pokonał lokalnego rywala – Ronę 03 Ełk – 5:0. Kolejny spadkowicz, który w barażach uległ Romincie Gołdap wygrał z Żaglem Piecki u siebie.

MAZUR PISZ 1:7 (1:2) MKS KORSZE
RONA 03 EŁK 0:5 (0:0) MAZUR EŁK
BŁĘKITNI JURAND PASYM 3:1 (1:1) ŻAGIEL PIECKI

Warmia Olsztyn zaczyna sezon z przytupem

Warmia Olsztyn w poprzednim sezonie grała w drugiej grupie klasy okręgowej. Po zmianach w WMZPN trafiła do pierwszej grupy, gdzie na początek sezonu u siebie rozgromiła zespół Czarnych Olecko. Olecki zespół w poprzednim sezonie otarł się o spadek do A-klasy – wygrali spotkania barażowe z Błękitni Stary Olsztyn. Te spotkanie pokazało, że Olecki zespół musi sporo przepracować, natomiast Warmia Olsztyn przy dobrych wiatrach i równej formie może być jednym z pretendentów do awansu.

WARMIA OLSZTYN 5:1 (2:1) CZARNI OLECKO

Zespoły z powiatu bartoszyckiego i kętrzyńskiego zagrały w kratkę…

Wilczek Wilkowo w pierwszym spotkaniu dwubramkowo wygrał z Łyną Sępopol po bramkach zdobytych przez Tadeusza Radziwoniuka i Mariusza Bandurow w pierwszych 10 minutach spotkania. Natomiast Orlęta Reszel przegrywają z MKS Jeziorany jedną bramką pomimo prezentowania niezwykłej formy na boisku oraz stwarzania sobie wielu sytuacji bramkowych. Zespołowi z Reszla ewidentnie brakuje rasowego snajpera. Natomiast Victoria Bartoszyce wysoko wygrywa z LSK Różnowo. Vęgoria Węgorzewo po dobrym okresie przygotowawczym pokonuje u siebie Śniardwy Orzych, które straciło kilku zawodników.

VĘGORIA WĘGORZEWO 2:0 (0:0) ŚNIARDWY ORZYSZ
LKS RÓŻNOWO 1:4 (1:2) VICTORIA BARTOSZYCE
WILCZEK WILKOWO 2:0 (2:0) ŁYNA SĘPOPOL
MKS JEZIORANY 1:0 (0:0) ORLĘTA RESZEL

Następna kolejka Klasa okręgowa gr. I:

Śniardwy Orzysz – Orlęta Reszel
Łyna Sępopol – MKS Jeziorany
Czarni Olecko – Wilczek Wilkowo
Żagiel Piecki – Warmia Olsztyn
Victoria Bartoszyce – Błękitni Pasym
Mazur Ełk – LKS Różnowo
MKS Korsze – Rona 03 Ełk
Vęgoria Węgorzewo – Mazur Pisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *