KĘTRZYN: Wyszedł z więzienia i znów zaczął kraść…

0

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o włamania. Nie oszczędził również mieszkańca miasta którego okradł. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności gdyż popełnił przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

Nad sprawami pracowali kryminalni z kętrzyńskiej komendy Policji. Do pierwszego zdarzenia doszło w połowie lipca 2023 r. Wówczas to nieznany sprawca włamał się do jednej z hali produkcyjnej mieszczącej się na terenie gminy Kętrzyn. Łupem włamywacza padły elektronarzędzia o łącznej wartości 7500 złotych. To jednak nie było jego jedyne włamanie. Do kolejnego doszło 28 lipca 2023 roku. Z zebranego materiału wynikało, że sprawca poprzez wybicie szyby w oknie dostał się do wnętrza jednego ze sklepów na terenie miasta z którego dokonał kradzieży sprzętu AGD oraz RTV o wartości 3500 złotych. Nie oszczędził również mieszkańca miasta, któremu z posesji ukradł kosiarkę o wartości 2000 złotych.

Funkcjonariusze pracujący nad tymi sprawami ustalili i zatrzymali 30-latka. Zgromadzony w sprawach materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów zatrzymanemu mężczyźnie. Na wniosek kętrzyńskich policjantów i prokuratury, Sąd Rejonowy w Ketrzynie po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec podejrzanego trzy miesiące aresztu.

Z uwagi na to, że czynów tych dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu kary jednego roku pozbawienia wolności za te same przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *