KĘTRZYN: XV Memoriał im. Adama Dydzińskiego wygrała Warmia Grajewo – Magna Masuria

KĘTRZYN: XV Memoriał im. Adama Dydzińskiego wygrała Warmia Grajewo

0

fot. KKS Granica Kętrzyn

Na boisku przy Hali MOSiR w Kętrzynie, 17 lutego br., o godz. 11:00 rozpoczął się po raz 15 piłkarski Memoriał im. Adama Dydzińskiego. W piłkarskich zmaganiach wzięły udział trzy drużyny: KKS Granica Kętrzyn, Warmia Grajewo oraz kadra U-19 Lechii Gdańska. Niestety na turniej nie dotarła drużyna: Tylko Lechia Gdańsk.

W związku z tym każdy zespól rozegrał mecz ze sobą, a następnie rozegrano finał turnieju. Poniżej wyniki wszystkich spotkań:

KKS Granica Kętrzyn – KS Lechia Gdańsk U-19 3:1
KS Warmia Grajewo – KS Lechia Gdańsk U-19 3:2

FINAŁ:
KKS Granica Kętrzyn – KS Warmia Grajewo 1:1 (1:3 w rzutach karnych)

Zwycięzcami całego turnieju zostali zawodnicy Warmii Grajewo. Wyróżniono również najlepszych indywidualnych zawodników: Łukasza Sobolewskiego [KS Warmia Grajewo], Toro Gan [KKS Granica Kętrzyn], Bartosz Szczepankiewicz [KS Lechia Gdańsk kadra U-19]. Nagrody i gratulacje wyróżnionym zawodnikom i zwycięzcy turnieju wręcz Karol Lizurej wraz z Jagodą Lubowiecką [siostrą Adama Dydzińskiego-red.] oraz prezes KKS Granicy Kętrzyn – Adrian Kaliniczenko.

Śp. Adam Dydziński „Dudyń” – był człowiekiem wielkiego serca, patriotą walczącym o wolną i niepodległą Polskę m.in. w strukturach Polskiej Partii Niepodległościowej oraz Federacji Młodzieży Walczącej. Był założycielem FMW Region Warmia i Mazury, wydawcą pism bezdebitowych m.in.: „Larwa” i „Sąd Kapturowy”. Cichy i skromny, odważny, aktywny i twórczy, pozostał za życia mało doceniony. Odszedł do Pana – 28 lutego 2007, będąc w sile wieku, nie doczekawszy swoich 40 urodzin. Osierocił żonę i dwie wspaniałe córeczki. Pozostał w pamięci swoich przyjaciół jako jeden z najbardziej aktywnych działaczy niepodległościowych, do końca swoich dni zaangażowany w służbę Ojczyźnie. Kochał sport a zwłaszcza piłkę nożną. Jak co roku, najbliższa rodzina i przyjaciele oddają mu hołd składając wizytę na grobie na Cmentarzu Komunalnym w Kętrzynie.

Autor: Milena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *