KĘTRZYN: Za nami Rodzinny Piknik z Kobietami w Centrum – Magna Masuria

KĘTRZYN: Za nami Rodzinny Piknik z Kobietami w Centrum

1

W sobotę [15.07.2023] z nieba lał się niesamowity żar, a na plażę w Czernikach przybyło mnóstwo ludzi z okolicy, szczególnie z Kętrzyna. Plażowicze oprócz zwykłego wypoczynku chętnie wzięli udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kobiety w Centrum. Miła atmosfera, wiele ciekawych rozmów oraz sporo atrakcji, a w tym malowanie twarzy dla dzieci czy – tak można w skrócie podsumować całe sobotni Piknik.

Rękodzieło pani Beaty Górskiej w postaci warsztatów z robienia przedmiotów w stylu makramy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy warsztatu pani Beaty byli pod ogromnym wrażeniem tworzonych dzieł ze sznurów bez użycia igły. W mgnieniu oka powstały wiszące podstawki pod donice, a nawet jednoosobowy hamak. Każdy z uczestników otrzymał również od pani Beaty upominek w postaci domowej roboty pilingu do ciała według receptury opracowanej przez pisarkę i zielarkę Katarzynę Enerlich.

Najmłodsi również zapewnione wiele atrakcji – poza poczęstunkiem w postaci cukierków, arbuza czy soków i lemoniady – najmłodsi mieli okazję skorzystać z hamaka oraz masowo oblegali panią Angelikę, która malowała im twarze.

Poza tym każdy, kto przyszedł nawet zobaczyć co się dzieje nie wychodził z pustymi rękoma. Na każdego czekał słodki poczęstunek, a cierpliwi mogli zjeść ciepłą kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem. Oczekiwanie na ten posiłek przyniosło wiele ciekawych rozmów w szczególności z posłanką na Sejm RP, panią Urszulą Pasławską, która pojawiła się na Pikniku. Rozmowy dotyczyły po prostu życia, pogody oraz tego jak rodzinnie spędziliśmy razem czas.

1 thought on “KĘTRZYN: Za nami Rodzinny Piknik z Kobietami w Centrum

  1. To było przesympatyczne spotkanie. Warto wspomnieć, że byli na nim także Seniorzy, którzy liczbie przybyli z Klubu Seniora pod Niedźwiadkiem oraz Kętrzyńskiego Centrum Spotkań Seniora.
    Była to bardzo pożyteczna inicjatywa, świetna zabawa. Do zobaczenia kolejnym razem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *