SROKOWO: Sinieckie Dionożarły ze Stowarzyszeniem „Blusztyn” – Magna Masuria

SROKOWO: Sinieckie Dionożarły ze Stowarzyszeniem „Blusztyn”

0

fot. Stowarzyszenie "Blusztyn"

W sobotę, 15 lipca br., w Sińcu odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia z Blusztynem. Rozleniwieni upalnym słońcem zajęliśmy się przygotowaniem posiłku w chłodnej świetlicy. Wszyscy uczestnicy spotkania przyłączyli się do wspólnej pracy, więc czas upłynął nam bardzo miło.

Przystąpiliśmy do działań praktycznych-artystycznych. Z kartonowych pudeł, rurek i papierów rozpoczęliśmy tworzenie przestrzennych prac. Puszczone swobodnie wodze wyobraźni rozbudziły w dzieciach kreatywne i twórcze myślenie. Za pomocą taśm, sznurka i kleju łączyliśmy elementy tworzonych dzieł. Nie było łatwo, trzeba było szukać odpowiednich rozwiązań, aby całość połączyć w taki sposób, by wszystkie elementy trzymały się zwarcie i tworzyły spójną całość. Każdy trzymał się swojej artystycznej wizji, więc efekt końcowy był wspaniały! Powstały smoki, kotki, jeż, koń i czołg. Podczas prac delektowaliśmy się soczystymi owocami, pyszną miętową lemoniadą i lodami bananowymi własnej produkcji do których kolorowe wafle cierpliwie piekła na bieżąco pani Danusia.

Po twórczej części spotkania była przerwa na posiłek. Bardzo smacznym i sytym daniem były talarki z ziemniaków smażone na ogromnej żeliwnej patelni na podwórku i pyszna mizeria, którą przygotowaliśmy wcześniej. Po obiedzie przyszedł czas na zabawy i konkurencje, w których dzieci uczestniczyły bardzo aktywnie. Była też upamiętniająca Grunwald bitwa na miecze, a raczej na papierowe rurki.

To upalne popołudnie studzone drobnymi kropelkami zraszacza było fantastycznym spotkaniem fantastycznych ludzi, którzy pomimo lejącego się z nieba żaru bawili się świetnie. Atmosfera spotkania była bardzo miła i życzliwa, a wszystkie uśmiechnięte buzie dowodzą temu, że zabawa była super.

źródło: Stowarzyszenie „Blusztyn”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *