KĘTRZYN: Zadłużenie miasta to ponad 38 MILIONÓW! Więcej niż za Hećmana! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Zadłużenie miasta to ponad 38 MILIONÓW! Więcej niż za Hećmana!

21

Czy w Kętrzynie prowadzone są wielkie inwestycje? Remonty? Rewitalizacje? Od trzech lat obecna władza nic nie zrobiła własnego. Dokończyli jedynie projekty zapoczątkowane przez byłego burmistrza Kętrzyna, Krzysztofa Hećmana. Obecny włodarz w trakcie kampanii wyborczej oraz od razu po przejęciu władzy powtarzał jak mantrę słowa: „oddłużymy Kętrzyn”. Po trzech latach można powiedzieć, że są to kolejne słowa rzucone na wiatr i uprawianie populistycznej polityki.

W 2018 roku, kiedy stanowisko burmistrza Kętrzyna obejmował Niedziółka propagandowe media ogłaszały rychły upadek Kętrzyna – wtedy dług miasta wynosił 32 miliony złotych, ale co warto wspomnieć prowadzone były ogromne inwestycje jak: rewitalizacja kętrzyńskiego zamku, przebudowa Stadionu Miejskiego czy budowa skateparku przy ul. Poznańskiej. Dzisiaj mamy już 2022 rok i dług miasta podskoczył o kolejne 6 milionów złotych! – taki obraz miasta pokazuje Regionalna Izba Obrachunkowa w analizie finansowej za I kwartał 2022 roku.

Warto wspomnieć, że już w 2019 roku Niedziółka w ukryciu przed opinią publiczna zaciągnął kredyty na prawie 9 MILIONÓW złotych. Czy w tym czasie coś powstało? Pieniądze poszły na konsumpcję – rozdmuchano administrację oraz do tej pory w tysiącach złotych wydaje się pieniądze kętrzynian na propagandę.

 W ciągu ostatnich trzech lat obecny włodarz nie zrobił żadnej inwestycji, co gorsza stracił bezpowrotnie ponad 14 milionów dofinansowania na ul. Ogrodową i ul. Górną. Nie wiadomo jeszcze czy obecnie remont ul. Ogrodowej nie wyniesie więcej niż się zakłada – z tygodnia na tydzień ceny materiałów budowalnych rosną. Miasto poniesie kolejne koszty finansowe, gdzie ta droga powinna być już dawno temu zrobiona. Mieszkańcy domagają się kolejnych inwestycji. W kolejce do remontu stoi ulica Górna, Wileńska, Mazowiecka oraz Chopina.

U władzy nie widać zaangażowania w rozwój miasta, a wręcz brną w stagnację i wycofanie. Warto w tym miejscu wspomnieć wypowiedź Niedziółki z konferencji prasowej w Warszawie, kiedy pokazowo promowali „Invest in Kętrzyn” – który de facto nic nie wniósł w życie Kętrzyna. Niedziółka wyrażał chęć rozwoju miasta, chciał stworzyć warunki dla biznesu oraz rozwinąć turystykę oraz chęć zamieszkania w Kętrzynie. Czy coś wydarzyło się w tej sprawie? Zachęcam do pozostawienia opinii w tej sprawie.

21 thoughts on “KĘTRZYN: Zadłużenie miasta to ponad 38 MILIONÓW! Więcej niż za Hećmana!

   1. Chyba sam puszcza tą plotkę aby sprawdzić odzew? No to zobaczymy niech staruje. Komuś będzie musiał przekazać firmę bo tym razem na 3 miesiące na stołek wskoczyć się nie da. To długie 5 lat. A ludzie widzą i słyszą więcej niż się jemu wydaje.

  1. Tutaj pełna zgoda z Wróblem nie powinno się czekać dłużej bo to jest szkodnik jakiego w Kętrzynie nie było.
   Ale cóż to jest tylko i wyłącznie decyzja,którą może podjąć Burmistrz Niedziółka.

 1. jeśli np firma zadłużona to można pensję podnosić ? jakim sposobem ? podwyżka ale nie tyle co podnieśli burmistrzowi bo to już jest jak na ukrainie ,gdzie tak robili tam sobie i rabunek Niech odda ten co pożyczał i z własnej kieszeni i natychmiast..

 2. A może Pan redaktor zainteresuje się prześladowaniem pracownicy w Urzędzie Pracy jak faktycznie jest?

  1. Zapraszam do punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej do Starostwa Powiatowego w Kętrzynie po poradę. Nie tacy, jak Prokop sprawy przegrywali.

 3. To nasza wina, że jest jak jest. Biernie patrzymy. Mogło być referendum i nie obchodziło nas to. Gdzie są mężowie prześladowanych pracownic??? Ukraińcy walczą nie z takim wrogiem i walczą. A my co, taki Wróbel, laluś robi czystki w urzędzie , niszczy komisję, a my pozwalamy mu dalej trwonić nasze pieniądze. Nie dojze, że zarabia, jakby był jakimś fachowcem ( A jest od propagandy i tracenia milionowych dofinansowań) , to i podobno bierze działy od zleceniobiorcow ,opłacanych z budżetu???? Co z naszym społeczeństwem.. Boimy się takiego Prokopa, Wróbla, czy innego Niemca. A kto to są? Politykierzy od siedmiu boleści????

 4. Jak ma się zmniejszyć, skoro Niedziółka zarabia więcej niż prezydent Warszawy? Skoro Wróbel tyle zarabia, Kozłowska i cały sztab wyborczy Niedziólki, skoro tracą dofinansowania 14 milionów, skoro Wróbel trwoni pieniądze na sponsoring kolegów handlujących skuterami elektrycznymi, artystów, rozrywkowcow. Przegrali tyle sporów sądowych, splacili swoje kredyty, jeżdżą na delegacje nikt nie wie, po co i na co. Jak ma się zmniejszyć dług, skoro musieli przekupić sprzedajnych radnych????? Mają półtora roku, będą trwonić na potęgę, nieudacznicy??? Wiedzą, że mają mało czasu, więc żyją za nasze, jak pany. Po nich choćby potop?????

  1. Wróbel, Niedziółka, Kozłowska, sami wybitny urzędnicy 🙂 Czy Kozłowska to ta sama co jak była skarbnikiem to Regionalna Izba Obrachunkowa odrzuciła budżet miasta? Podobno ona jest teraz audytorem w urzędzie miasta. Czy ona wykonała jakąś pracę, że urząd zaczął lepiej działać po tych jej audytach? Czy radni miejscy widzieli na własne oczy jakieś efekty jej pracy, jakieś audyty zrobione przez Kozłowską? Pan radny Nowak jest dociekliwy, może on poprosi burmistrza o kopie audytów wykonanych przez Kozłowską i co z tych audytów wynika, czy coś trzeba w urzędzie poprawić, zmienić, czy wszystko jest super? Bo chyba jakieś audyty istnieją? Za coś chyba Kozłowska bierze wypłatę? Ile czasu Kozłowska jest tym audytorem i co? Nic? Mieszkańcy są ciekawi. Pan radny Nowak może wyjaśni tą sprawę, gdzie są te audyty i co z nich wynika dla dobra mieszkańców i po co takie stanowisko.

 5. Do powyższego wpisu .
  Jaki fachowiec „Maciej-Świr” proszę przytoczyć ile środków zewnętrznych sprowadził do Kętrzyna przez okres kadencji a ile do dnia dzisiejszego otrzymał wynagrodzenia, premii, nagród a jeszcze ważne ile złotych z delegacji służbowych?

 6. Panie Stachu, a mówią, że dostaje też działy z publicznych, dzielą się z publicznych? Czy ktoś coś wie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *