KĘTRZYN: Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu SM „Pionier” w Kętrzynie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu SM „Pionier” w Kętrzynie

9

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie, działając na podstawie § 44 ust. 1 Statutu Spółdzielni, zwołuje Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w częściach w dniach od 17.06.2024 do 21.06.2024 r. zgodnie z poniższym harmonogramem:

Częściowe Walne Zgromadzenie Os. PIASTOWSKIE: 17 czerwca 2024 (poniedziałek) godz. 16:30, hala sportowa MOSiR, ul. Kazimierza Wielkiego 12A w Kętrzynie, rejestracja członków od godz. 16:00

Częściowe Walne Zgromadzenie Os. SIKORSKIEGO: 18 czerwca 2024 (wtorek) godz. 16:30, aula Szkoły Podstawowej nr 1, ul. Wojska Polskiego 9 w Kętrzynie, rejestracja członków od godz. 16:00

Częściowe Walne Zgromadzenie Os. KORSZE: 19 czerwca 2024 (środa) godz. 16:30,,  aula Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Wolności 5A w Korszach, rejestracja członków od godz. 16:00

Częściowe Walne Zgromadzenie Os. MONIUSZKI: 20 czerwca 2024 (czwartek) godz. 16:30, hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 4, ul. Stanisława Moniuszki 1 w Kętrzynie,rejestracja członków od godz. 16:00

Częściowe Walne Zgromadzenie Os. RESZEL: 21 czerwca 2024 (piątek) godz. 16:30,aula Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Mickiewicza 4 w Reszlu, rejestracja członków od godz. 16:00

Sprawozdania i projekty uchwał będące przedmiotem obrad zostały wyłożone do wglądu, w biurze Spółdzielni w pok. 12, przy ul. Daszyńskiego 23 w Kętrzynie, w godzinach pracy Spółdzielni. Sprawozdania w trakcie obrad nie będą odczytywane. Członek może brać udział i głosować wyłącznie w jednej części Walnego Zgromadzenia. Udział w Walnym Zgromadzeniu mogą wziąć osoby uprawnione, które okażą dokumenty tożsamości i dokumenty uprawniające do uczestnictwa. Prosimy o punktualne przybycie.

9 thoughts on “KĘTRZYN: Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu SM „Pionier” w Kętrzynie

 1. Panie Redaktorze ,dlaczego nie ma wzmianek o Samorządzie na portalu ,który Pan redaguje?
  Okazało się, że „Razem możemy więcej ” przygarnąć poborów na czele z Kochanowskim,Kamińską, Lizurejem to przecież są odmenty szaleństwa.
  Teraz wiadomo dlaczego z taką determinacją walczono w kwietniowych wyborach do poszczególnych szczebli Samorządu

 2. Sytuacja w Sp-ni robi się nadzwyczaj dramatyczna. Dwa lata trwały przepychanki w sprawie zalegalizowania wybranej w 2022 r. RN. W czasie tego bezhołowia, nie wiadomo kto faktycznie zarządzał naszym majątkiem i z jakim skutkiem. Jaki były dodatkowe koszty, które członkowie Sp-ni musieli ponieść. Czy kiedykolwiek ktoś nam je przedstawi. Czy będą dochodzone od tych, którzy je wygenerowali, czy też, jak to zwykle bywało i bywa, poniosą je wszyscy członkowie. Zarząd niby jest, ale na stronie portalu Sp-ni widnieje tylko zastępca Prezesa Dariusz Powroźnik. Kiedy wreszcie członkowie Sp-ni zostaną rzetelnie poinformowani jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z tym organem zarządzającym. Jest formalnie, czy go nie ma. Jeżeli jest, to dlaczego nie uwidacznia się go na portalu Sp-ni. Członkowie Sp-ni mają prawo to wszystko wiedzieć. A przecież miało być tak jawnie i transparentnie.

 3. Do Pragmatyka !!!

  Chcę Panu opisać obecną sytuację w Spółdzielni gdzie Rada Nadzorcza z 2022 r nie mogła zacząć swojej pracy że względu na ciągnące się sprawy sądowe między innymi z Panem który był kandydatem do Rady Nadzorczej 2022 a nie został wybrany więc odwołał się do Sądu i dopiero teraz w maju sąd oddalił jego wniosek czyli przegrał sprawę a poza tym okazuje się że tylko 6 osób może pełnić tę funkcję a trzy osoby musimy na Walnym wybrać w czerwcu. Najpierw zarządzał spółdzielnią kurator który nie chciał wypełnić postanowienia sądu o powołaniu nowej Rady bo chciał zarządzać spółdzielnią samodzielnie więc Sąd go odwołał i powołał następnego który powołał nowo wybraną Radę Nadzorczą.
  Obecnie pojawiła się grupa ludzi która pod przewodnictwem Pana który nie jest członkiem Spółdzielni napuszcza spółdzielców żeby obecną Radę Nadzorczą odwołać. Jest to grupa ludzi którzy obrażają często, szczują i sieją nienawiść między mieszkańcami bo sami chcieliby tym sposobem dorwać się do koryta !!!!
  Obecnie problem leży w podzielnikach ciepła które są niewłaściwe a także musimy dążyć aby ponownie rozliczały nas Wodociągi a także upoważnić Zarząd do przeprowadzenia tylko koniecznych inwestycji aby nie narażać nas na koszty !!!

  1. „bo sami chcieliby tym sposobem dorwać się do koryta !!!!” Kulas sam pisze że dorwał się do koryta. Spółdzielnia to nie chlew.

 4. dokumenty uprawniające do uczestnictwa w Walnym Zgormadzeniu to aakt notarialny wlasnosci mieszkania SM czy trzeba byc czlonkiem SM?

 5. Do Wyborcy !!!

  Musi być akt notarialny wtedy jesteś członkiem spółdzielni i to musi być zarejestrowane w SM aby moc uczestniczyć w Walnym !!!

 6. Jeżeli się Państwo wypowiadacie w sprawie członkostwa w Sp-ni, to najpierw należy przeczytać statut Sp-ni, a potem coś mówić w tej kwestii. Dlatego te dwie powyższe wypowiedzi są nieprawdziwe. Zgodnie ze statutem Sp-ni (par.6) jest kilka podstawa statuujących (rodzących) prawo do ubiegania się o status członka Sp-ni. Oprócz tych podstaw konieczny jest jeszcze złożenie pisemnej deklaracji o przyjęcie w poczet członków Sp-ni oraz uchwała Zarządu Sp-ni o przyjęciu bądź odmowie przyjęcia w poczet członków Sp-ni. Można być właścicielem lokalu(mieszkania), a wcale nie musi się być członkiem Sp-ni. I jeszcze do Nicka „Spółdzielca Osiedla”, te wyjaśnienia dotyczące Spółdzielni są tylko cząstkowe. Brakuje w nich jeszcze wiele istotnych kwestii w tym m.in. przyczyn nie ujawnienia składu Zarządu na stronie Sp-ni oraz dlaczego mamy tylko 6 osobową Radę Nadzorcza, gdy przecież została wybrana 9 osobowa. Tego oczekujemy od aktualnie zarządzających Sp-nią. I to nie jest żadna łaska tylko obowiązek tych, którzy tak zabiegali o przejęcie władzy w Sp-ni i tyle nam obiecywali odnośnie zmiany stylu zarządzania Sp-nią. Przestańcie bawić się naszym majątkiem. Ten apel skierowany jest do wszystkich, którzy doprowadzili do takiego stanu nasza Sp-nie. A także tych, którzy bezkrytycznie opowiadali się za jednymi i drugimi. Koszty tej „zabawy” tych grupek poniesiemy wszyscy. Niech to w końcu dotrze do Spółdzielców. Spółdzielnia to nie folwark, którym można dowolnie, wg własnej woli rozporządzać.

 7. Dlatego brakuje trzech osób do wybranej Rady w 2022 r ponieważ te osoby nie uzyskały wystarczającej liczby głosów i na obecnym Walnym będziemy musieli te trzy brakujące osoby wybrać !!!! Powinny to być osoby zaufane z doświadczeniem które nie będą łatwo manipulowane.
  Stop hejterom szerzącym nienawiść i manipulantom na różnych portalach !!!!!
  .

 8. Do Spółdzielcy, skąd jakikolwiek wymóg co do ilości głosów potrzebnych do tego, ażeby móc być wybranym na członka Rady Nadzorczej. Bzdura. Manipulacja. Postanowienie par. 56 ust. 9 Statutu Sp-ni Mieszkaniowej Pionier w Kętrzynie, cytuję: ” Za osoby wybrane do rady nadzorczej uważa się: 1) 5 kandydatów, którzy jako reprezentanci poszczególnych osiedli otrzymali największa liczbę głosów zastrzeżeniem ust. 10 oraz 2) 4 kandydatów, którzy otrzymali największą ilość głosów, bez względu na to które osiedle reprezentują”. Gdzie tu jakieś progi ilościowe bądź procentowe , których uzyskanie czyni dopiero wybranym do Rady. Jedynym wymogiem jest większość głosów. W wypadku równej, losowanie ( par. 56 ust.11)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *