KĘTRZYN: ZDOBYLI PODIUM W MIĘDZYNARODOWYM PÓŁMARATONIE SIGNIFY W PILE – Magna Masuria

KĘTRZYN: ZDOBYLI PODIUM W MIĘDZYNARODOWYM PÓŁMARATONIE SIGNIFY W PILE

0

Drużyna reprezentująca KWP w Olsztynie podczas Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie, który rozegrany został podczas Półmaratonu Signify w Pile stanęła na podium. Nasi Koledzy, uzyskując łączny czas 5 godziny 1 minutę i 4 sekund zajęła III miejsce. Jak sami mówią „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i już szykują się do kolejnych zawodów.

W minioną niedzielę (05.09.2021) rozegrany został 30. Międzynarodowy Półmaraton Signify w Pile.  W ramach biegu odbyły się również Międzynarodowe Mistrzostwa Polski o Puchar Komendanta Głównego Policji. W półmaratonie uczestniczyło łącznie 1747 uczestników w tym 65 policjantów. W klasyfikacji Drużyna Policyjna rywalizowało 10 drużyn policyjnych reprezentujących różne komendy. Pośród nich znaleźli się również nasi koledzy: st. asp. Piotr Dzirba z KPP Kętrzyn, st. asp. Robert Żyrkowski z KPP Kętrzyn oraz sierż. szt. Rafał Syczew z KPP Mrągowo reprezentujący drużynę Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie & NSZZP Olsztyn.

Trasa mierząca pół maratonu, a zatem 21 km i 95 m, biegła ulicami Piły. Drużynowo liczyły się wyniki trzech najlepszych zawodników. „Nasze Chłopaki” nie pozostawili złudzeń. Po zliczeniu czasów okazało się, że drużyna z komendy wojewódzkiej w Olsztynie zajęła miejsce na podium. Rafał Syczew ukończył bieg z czasem 01:28:27 i tym samy wśród policjantów w Polsce zajął 8 pozycję, Robert Żyrkowski z czasem 01:34:04 zajął 14 pozycję natomiast Piotr Dzirba z czasem 01:58:36 uplasował się na 27 miejscu.  Nasi reprezentanci uzyskali łączny czas 5 godzin 1minutę i 4 sekundy i tym samym zajęli III miejsce w klasyfikacji drużyn policyjnych.