Kętrzyński PSL przeciwny koalicji z Porozumieniem Jarosława Gowina – Magna Masuria

Kętrzyński PSL przeciwny koalicji z Porozumieniem Jarosława Gowina

4

Zarząd Powiatu Kętrzyńskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas posiedzenia w dniu 28 września 2022 roku podjął Uchwałę w sprawie wyborów parlamentarnych, które mają odbyć się jesienią 2023 roku. Zarząd Powiatowy PSL wyraża negatywną opinię w sprawie zawiązywania jakichkolwiek sojuszy czy koalicji wyborczych z partią Porozumienie Jarosława Gowina w wyborach parlamentarnych 2023.

Jednym z istotnych postulatów członków kętrzyńskiego PSL-u jest powołanie Komisji prawa i sprawiedliwości, która dokonałaby, po zwycięskich wyborach, rozliczenia Zjednoczonej Prawicy z łamania prawa, demontażu wymiaru sprawiedliwości oraz afer w zakresie zarządzania majątkiem i finansami publicznymi naszego kraju.

Dodatkowo Zarząd Powiatowy PSL w Kętrzynie argumentuje swoją decyzję faktem, że partia Porozumienie Jarosława Gowina brała czynny udział – Jarosław Gowin przyjął do Porozumienia posła Mieczysława Baszkę, co miało na celu likwidację Klubu Parlamentarnego PSL – w ramach Zjednoczonej Prawicy w zarządzaniu i podejmowaniu decyzji w różnych obszarach życia publicznego. Zdaniem lokalnych działaczy ruchu ludowego niemożliwa jest współpraca PSL-u z partią Porozumienie. Byłoby to niezrozumiałe oraz nieakceptowalne przez naszych Członków, Sympatyków oraz Wyborców.

4 thoughts on “Kętrzyński PSL przeciwny koalicji z Porozumieniem Jarosława Gowina

  1. Krzysiek to jednak gość jedno słowo i Kosiniak ustawiony.Gustawa jeszcze trzeba do porządku przywołać i ulkę do pionu postawić bo z beatą lody kręci i gienka też naprostować koniecznie

  2. … ale żeś mi Wąski teraz zaimponował… partia pana Gowina szczególnie widoczna w naszym powiecie nie była i nie jest – raczej realną siłą polityczną u nas nie jest, jednak jest „coś” na rzeczy jeżeli tak poważna partia podejmuje taką głośną uchwałę (pewnie pod prąd z partyjną czapą)… generalnie mam wrażenie, że bardziej chodzi tutaj o ponowne zaistnienie PSL na lokalnym forum niż o faktyczny wynik wyborów mierzony jako koalicja dwóch partii… a po naszemu – PSL przez ostatnie miesiące prawie nie był widoczny – trochę szumiał radny z tej partii w radzie miasta, ktoś coś szepnął o losach powiatowego przewodniczącego, kilka złożonych wieńców a generalnie pustaka medialna… a wybory tuż tuż…

  3. No, myślę, że PSL myśli i nie zwiąże się z Gowinem sprzedawczykiem (nie wie komu ma służyć) i ten jego bratanek czy tam siostrzeniec , kompletne zakały w polityce, nic mądrego, nic pożytecznego dla Polski. Dobrze by było, żeby już się nie pokazywali publicznie, bo dla mnie to kompletne zera. A na marginesie Panie Redaktorze ten las na miejscu browaru, to chluba Kętrzyna czy ozdoba? Była wzmianka o olejarni, co z nią? podupadła czy nie do odzyskania, mieszkańcy ciągle to pamiętają. Aby wygrać trzeba coś robić faktycznie, a nie obiecywać słownie. Do rozwagi, jest jeszcze czas…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *