Kiedy przewodniczący kętrzyńskiego PO zrobi porządek z butnymi członkami? – Magna Masuria

Kiedy przewodniczący kętrzyńskiego PO zrobi porządek z butnymi członkami?

35

Do redakcji info-Kętrzyn24.pl trafiło sprostowanie, które neguje zaistniały fakt, jaki ma miejsce w kętrzyńskiej radzie miejskiej. Z treści nadesłanego pisma wynika, że nie ma żadnej koalicji członków Platformy Obywatelskiej z obecnie rządzącymi Kętrzynem. Przypomnijmy, że Krystian Abramowicz oraz Andrzej Niedźwiedzki są aktywnymi członkami Platformy Obywatelskiej i weszli w nową koalicję z ugrupowaniem Aktywnego Samorządu.

Krystian Abramowicz, według noty na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Kętrzyn jest Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Kętrzynie oraz Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury i Spraw Socjalnych. Andrzej Niedźwiedzki również został Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Kętrzynie oraz piastuje stanowisko Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej. Obaj wyżej wspomniani panowie jak wynika z treści nadesłanego sprostowania są aktywnymi członkami Platformy Obywatelskiej i ci sami panowie głosowali za 30% podwyżkami podatków od nieruchomości pomimo sprzeciwu Zarządu kętrzyńskiego PO, o czym wspomnieliśmy we wcześniejszym artykule.

Z treści nadesłanego pisma również wynika, że wobec wyżej wspomnianych radnych miejskich zostaną wyciągnięte konsekwencje. Działanie te było zapowiadane po głosowaniu radnych miejskich z Platformy Obywatelskiej w związku z 30% podwyżką podatku od nieruchomości. Również teraz mają być podjęte statutowe działania wobec tych członków. Jakie? O tym nie dowiedzieliśmy się z treści nadesłanego pisma. Czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec członków PO: Krystiana Abramowicza oraz Andrzeja Niedźwiedzkiego? Czy zostaną zawieszeni w członkostwie? Kiedy zostaną podjęte działania?

Z tymi pytaniami kierujemy się publicznie do Zarządu oraz Przewodniczącego kętrzyńskiej Platformy Obywatelskiej.

35 thoughts on “Kiedy przewodniczący kętrzyńskiego PO zrobi porządek z butnymi członkami?

 1. Radny Olenkowicz członek PO od niedawna jest wiceprzewodniczącym w radzie powiatu a wcześniej jego syn został zatrudniony w starostwie. Czy to znaczy według redaktora że PO jest w powiecie w koalicji z Pisem ?Tymczasem radni PO w mieście odwołali pisowskiego przewodniczącego Rypine i Czechową? O jakiej koalicji pan redaktor pisze ?O co tu kaman?

  1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o interesy i pieniądze. Kucharek jest tego przykładem w każdej przekladance. Nie ma opozycji gdy jest interes i jest koalicja. Gdy regulowal mu ktoś interes byla opozycja.

  2. Ale to co funkcjonuje w wielu polskich samorządach czyli nieformalne układy i koterie gdzie jedyną ideą jest utrzymanie władzy i własnego status quo, tworzy koalicje dużo silniejsze niż te papierowe. Spory na poziomie ideowym czy nawet partyjne wytyczne płynące ze średniego szczebla dowodzenia nie mają takiej siły przebicia jak lokalne synekury w strukturach samorządów. Partie będą to akceptować z prostej przyczyny. Naciskanie na dyscyplinę może spowodować utratę szabel w sejmikach gdy lokalni aparatczycy zmienią barwy partyjne. Z drugiej strony wiedzą, że członek w terenie przy samorządowym paśniku to lepszy płatnik składek i sponsor kampanii wyborczej posłów czy senatorów z regionu. Moim zdaniem na poziomie miasta czy powiatu barwy polityczne nie mają znaczenia. Znaczenie ma tylko sposób postrzegania spraw lokalnych. Niestety tak jak pisałem w czasie kampanii w 2018 roku, zamiana Hećmana na Niedziółkę okazała się tylko zamianą personalną pociągającą szereg kolejnych, jednak bez zmian systemowych. Nadal zarządzanie miastem sprowadza się do drenowania jego kapitału i obsadzania stołków swoimi ludźmi – często bez kompetencji. Za kompletnie bezużyteczne z punktu widzenia interesu publicznego, należy też uznać wszystkie składy rady miasta przynajmniej od 2006 roku, zdolne w moim odbiorze jedynie do toczenia jałowych sporów w sprawach nieistotnych, robienia szumu medialnego wokół siebie i solidarnego klepania wszystkich szkodliwych projektów Hećmana czy Niedziółki.

  3. … ale wstyd panie Zbyszku O, ale wstyd… myślałem do tej pory, że nepotyzm, to domena pisu…. może pan za dużo w tej radzie powiatu przebywa z ludźmi z tamtej opcji politycznej i „coś’ od nich złapał?.. a swoją drogą prowadząc kilka biznesów powinno znaleźć się miejsce dla swojego rodzonego… chyba, że nie wierzy się własnej rodzinie… ale za to już odpowiada inny wirus.. ale wstyd…

   1. Nepotyzm. Obluda. To dla niego normalne. Bo z każdym trzeba bylo układ zrobić aby interes sie kręcił. A rodzonemu dać pracę to trzeba mieć gdzie. Na kuchni, w śmieciarce czy w sklepie? No robota złota.

  4. A może koalicja jest prywatnie dla wzajemnych dobrych relacji i interesów prywatnych a opozycja jest politycznie dla zasady żeby nie było że Solscy nie mają łazienki. Jakie to powszechne w tej polityce. Zaraz to nepotyzm właśnie. Jeden drugiemu zatrudnia rodzine.

 2. Nie ma ŻADNEJ opozycji są tylko interesy !!! Przypomnijmy sobie układziki z poprzedniej Rady Powiatu w głównej roli z Niedziółką .
  5 dezerterow z PSL oraz 3 z PO i 2 z PIS utworzyli nowy Układ ’ co prawda potem się zmienił a jednak cały czas PO !!! jeszcze wspierał ich 1 z SLD

 3. Kiedy przewodniczący kętrzyńskiego PO zrobi porządek z butnymi członkami? A to musiały zająć się też platformersem Olenkowiczem który ze starosta z PiSu się teraz układa
  To fakt ze ci radni popierają podwyżkę znając zlą sytuację budżetu miasta jest zarządowi PO juz nie na rękę z jakiej to faktycznej przyczyny? Tak jest im ważny obywatel czy mają na myśli swoje interesy prywatne? Jak obywatel to moze warto platformersom przyjść na radę miasta i posłuchać skąd wzięły się problemy finansowe i co grozi ta sytuacja? Ile lat podatki stały w miejscu bo ich guru Hecman nie chciał stracić elektoratu? Moze warto POświęcić swój czas dla dobra miasta i regionu naprawde zamiast strzelać sobie pustackie selfi jak nastolatkowie? Moze warto POchylic się nad realnymi problemami?

  1. Myślę, że cały kętrzyński establishment samorządowy nadaje się do natychmiastowej wymiany na osoby bezpartyjne i takie którym zależy na interesie publicznym. Kto i w czyim interesie działa – widać po owocach.

 4. Hećman zostawił zadłużone miasto i wolał iść do Bartoszyc jakby w Kętrzynie nie mógł pracy znaleźć.A jest doskonałym prawnikiem.Zostawił mieszkańców I swoich wyborców.Rypina zmarnował szansę żeby zostać viceburmistrzem i realizować swój program tak dla Kętrzyna.A mogło być tak pięknie.Kochanowski w powiecie i Rypina w mieście.Ale pokłócił się z Michałem.Nawet nie wiadomo o co.I zamiast wykorzystać sytuację to teraz mamy to co mamy.A w powiecie zgoda jest.Radni podnieśli diety i pracują ponad podziałami.Olenkowicz jest zastępcą Baranieckiej i w zgodzie budują drogi i mosty dla Pana starosty.

 5. Obserwuję życie lokalnych partii politycznych (bo co tu robić zimą – albo kąpać się w zimnej wodzie, albo oglądać telenowele) i zauważam ze zdziwienie, że pod rządami p. Homzy lokalne PO stanęła na głowie. Obecnie przypomina to współczesny obraz naszego Kraju, który przez swoją wojowniczość nie ma przyjaciół wśród sąsiadów. Podobnie jest i w tym przypadku. Partia wojuje, tylko nie wiadomo do końca w jakim celu i z kim?. Od moich znajomych wiem, że wcześniej było więcej demokracji i pomyślunku, teraz to bardziej koszary. Straszenie radnych konsekwencjami to zupełnie nowa praktyka w lokalnej polityce. Radni wybrani wolą suwerena są dla każdej partii bezcenni. W przypadku lokalnego PO jest zupełnie inaczej – partia za wszelką cenę chce się ich pozbyć – zupełnie nie zrozumiałe działanie. Wojna w lokalnym PiSie stała się faktem. Zapłonem było odwołanie z rady miasta przewodniczącego.. i lawina ruszyła.
  SLD, to partia ewenement – ciągle się dzieli i łączy w nowy twór – teraz to chyba PPS (?). A wewnętrznie – wojenka między dwoma panami. Jeden z nich chyba nawet odszedł z partii, ale to nie jest potwierdzone. Jedynie spokój bije od PSL – nic się wokół niej nie dzieje. I może w tym jest metoda.

 6. Kiedy wreszcie straż miejska zajmie się smrodziarzami palącymi węglem i innym syfem w kotłach?
  Nie da się żyć w tym smrodzie! Ja się pytam – ile mandatów za zatruwanie powietrza wystawiła w tym roku SM?

 7. A gdzie czołowi działacze kętrzyńskiego PO Homza i Olenkowicz?
  Jak można doprowadzić do tego, że członkowie PO głosują wbrew linii partii?
  To znaczy, że kierownictwo PO jest słabe nie umie utrzymać dyscypliny podczas głosowania.

 8. Patrząc na osoby decyzyjne w kętrzyńskim PO to skończą jak kętrzyński PIS który stracił władzę.

 9. Mam pytanie do redaktora.
  Czy prawdą jest, że syn v-ce przewodniczego Rady Powiatu jest zatrudniony i na jakim stanowisku i od kiedy w Starostwie Powiatowym?

 10. Biala i Niedzwiecki powinni mieć honor i zrezygnować z funkcji radnego, ponieważ kandydowali z komitetu wyborczego przeciw NIedziolce.

  1. … co pani gadasz, jaka rezygnacja? z jakiego powodu, że PO pogoniło pis w pis…du? – taka to już partyjna robota. Wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem. Proszę poczytać jakie hocki klocki wyczyniał w przeszłości Krzysztof Wiesław i jego drużyny (było tego kilkoro pod różnymi nazwami)… to był cyrk z mieszkańców.
   A generalnie – Pax na Ziemi – Idą Święta 🙂
   Pozdrawiam

 11. Dobry tytuł artykułu
  cyt. „Kiedy przewodniczący kętrzyńskiego PO zrobi porządek z butnymi członkami?”
  Wątpię czy Homziak ma odwagę zrobić porządek z tymi osobami.

 12. Niedźwiecki i Abramowicz są w PO ale pierwszy startował do rady z KWW KWS i wszedł do rady na miejsce Hećmana, gdy ten zrezygnował, a Abramowicz startował z KWW AS. Więc co ma do ich działalności i poczynań w radze Homza?Nie reprezentują tam PO.

 13. Do „mieszkanca” Abramowicz i NIedziwecki przecież są członkami koła PO.
  Jeszcze nikt ich nie wykluczył z PO mają opłacone składki członkowskie a wiec nie ma podstaw prawnych.

  1. Postępują niezgodnie z linją PełO . Dla własnych korzyści a przeciw ludowi pracującemu
   – podwyzszając podatki ….

 14. Niech Pan Homza stanie na wysokości zadania i pogoni tych PSEUDOCZŁONKÓW którzy działaj na niekorzyść naszego UGRUPOWANIA.

 15. kandydaci do Rady Miasta w przeszłych wyborach samorządowych powinni złożyć oświadczenie o obniżenie diet za posiedzenia do minimalnej kwoty wręcz symbolicznej do 100zl ryczałtu miesięcznego.
  Zobaczymy ilu będzie chętnych do kandydowania.

 16. 30.12.2021 Duczek to cham i prostak, jak jego przełożeni burmistrzowie. Kobiete tak traktować!!!!! Swój do swego ciągnie!!° Znalazł się dwóch Wróbel i Duczek. Duczek, co Ci dał Wróbel, że tak sluzalczo mu służysz i przypodobujesz się chamstwem, PROSTAKU!!!!!!!

 17. Niedziółka jest tak zagubiony w tym rządzeniu, że biedaczkowi lata się pogubily. Pożyczył mieszkańcom udanego 2020 roku.

 18. Cytat z Wrobla:
  No i mamy 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣rok! Niech się teraz dzieje samo dobro 🙂
  Niech to będzie rok ludzi mądrych! Niech 2022 przyniesie zgodę i porozumienie. Niech czas malkontentów minie. Zamiast narzekać, bierzcie sprawy w swoje ręce. Niech Was nic nie denerwuje, a ludzie którymi będziecie się otaczać będą szczerzy. Niech opinie fałszywych koniunkturalistów lądują tam gdzie ich miejsce. I żyjcie! Po prostu!
  Trzymajcie się! Koniec cytatu.
  Czyje opinie chce teraz wrzucić do kosza? kogo chce się pozbyć? Kogo zwolnić? Komu zamknac usta? Którego mieszkańca Kętrzyna TEN OBCY, wziął sobie na celownik??????

 19. Na temat Darka „tłuczka” który swoja małżonkę napier… to nie chcę sie wypowiadać. Najlepiej spytać sąsiadów z Moniuszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *