PIJANY WJECHAŁ DO PRZYDROŻNEGO ROWU I DACHOWAŁ – Magna Masuria

PIJANY WJECHAŁ DO PRZYDROŻNEGO ROWU I DACHOWAŁ

1

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło przed miejscowością Skierki gm. Barciany. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący seatem , najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu gdzie pojazd dachował. 19-letni kierowca miał blisko 2 promile alkoholu.

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dnia 20.12.2021 około godz. 20:45 przed miejscowością Sierki gm.  Barciany.  Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu gdzie pojazd dachował. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 19- letniego kierowcy wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia  kierowca nie odniósł  żadnych obrażeń.

Teraz za jazdę po alkoholu mężczyzna odpowie przed sądem. Kara, którą za takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przewiduje kodeks karny to 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na najbliższe 15 lat.

1 thought on “PIJANY WJECHAŁ DO PRZYDROŻNEGO ROWU I DACHOWAŁ

  1. Kiedy wreszcie straż miejska zajmie się smrodziarzami palącymi węglem i innym syfem w kotłach?
    Nie da się żyć w tym smrodzie! Ja się pytam – ile mandatów za zatruwanie powietrza wystawiła w tym roku SM?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *