KIEROWCO SZANUJ ŻYCIE SWOJE I INNYCH! DZIELNICOWA ZATRZYMAŁA NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ AUDI. – Magna Masuria

KIEROWCO SZANUJ ŻYCIE SWOJE I INNYCH! DZIELNICOWA ZATRZYMAŁA NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ AUDI.

0

Przed sądem stanie 64-latek. Mężczyzna mimo tego, że wcześniej spożywał alkohol zdecydował się wsiąść za kierownicę auta. Na szczęście dla innych użytkowników dróg, dzielnicowa uniemożliwiła mu dalszą jazdę.

W środę (26.01.22r.) około godz. 12:15 dzielnicowa podczas kontroli swojego rejonu w miejscowości Nowa Różanka w gm. Kętrzyn zatrzymała kierującego, który wyjeżdżając z jednego z przysklepowych parkingów nie ustąpił pierwszeństwa i wyjechał prosto pod jadący drogą gminną radiowóz.  Dzielnicowa aby uniknąć zderzenia musiała gwałtownie hamować. Policjantka podjęła interwencję w stosunku do kierującego audi mężczyzny. Już podczas rozmowy z kierującym wyczuła alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 64-latek jest pijany. Badanie wykazało, że miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, na okres nie krótszy niż 3 lata.

Kierowco! Włącz myślenie! Szanuj życie, bo masz jedno. Nie narażaj również innych na konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych zachowań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *