NA SYGNALE: Wypadek w Trzech Lipach! – Magna Masuria

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło na trasie Święta Lipka – Kętrzyn w którym ucierpiała dwójka dzieci i kierująca autem kobieta. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Na drogach panują trudne warunki. Jezdnie są śliskie. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Apelujemy zatem do kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii.

W środę  (26.01.2022) godz. 7:45 na trasie Święta Lipka – Kętrzyn na wysokości miejscowości Trzy Lipy w gminie Kętrzyn doszło do wypadku drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód wjechał do rowu, a podróżujące nim dzieci oraz kierująca potrzebują pomocy medycznej. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że pojazdem podróżowały 3 osoby. Wszyscy uczestnicy wymagali pomocy medycznej. Jak się okazało pojazdem marki BMW kierowała 31-letnia kobieta, a pasażerami były dzieci, 10 letni chłopiec i 9-miesięczna dziewczynka. Cała trójka została przewieziona do szpitala w Olsztynie. Kierująca była trzeźwa. Policjanci ustalili, że kierująca nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni, wpadła w poślizg, a następnie wjechała do przydrożnego rowu.

Kętrzyńscy policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, że dozwolona prędkość nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!!!

3 thoughts on “NA SYGNALE: Wypadek w Trzech Lipach!

  1. Zdarzenie to ma drugie dno. Pomimo fatalnych warunków kobieta z amatorskim prawem jazdy i z dwójką dzieci pod opieką zmuszona była sytuacją życiową do przemierzenia trasy autem, bo powiat kętrzyński nie ma od czasu likwidacji oddziału firmy Arriva sensownego transportu zbiorowego. Poszkodowana została przewieziona do Olsztyna, bo 30 tysięczne miasto nie ma szpitala! To obrazuje poziom kompetencji kętrzyńskiego samorządu. Braaawo panie Niedziółka, panie Kochanowski i panie Rypina. Braaawo radni z wypracowaną do perfekcji sztuką bezproduktywnego bicia piany, kopania się po kostkach, toczenia jałowych sporów o bzdety – za to mam wrażenie zgodnie popierających nawet najgłupsze pomysły na marnowanie publicznej kasy.

    1. Olenkowicz, Wiśniewski i Pieniak też milczą? Zmiany w szpitalu za Niedziolki było źle teraz im pasuje?
      Układowcy. Pamiętajmy nigdy więcej takich radnych w powiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *