Kim jest dokładnie Komendant Straży Miejskiej w Kętrzynie? – Magna Masuria

Kim jest dokładnie Komendant Straży Miejskiej w Kętrzynie?

42

Dzisiaj oficjalnie zaprezentowano Komendanta Straży Miejskiej w Kętrzynie, który będzie również czynnym funkcjonariuszem i będzie tworzyć czteroosobowy zespół poprawiający bezpieczeństwo w Kętrzynie. O tym czy w Kętrzynie potrzebna jest taka formacja i czy potrzebny jest w ogóle komendant trwa długa dyskusja. Znaczna część mieszkańców chce likwidacji tej jednostki, która uważają za zbędną.

Przyjrzyjmy się kim jest Komendant Straży Miejskiej w Kętrzynie, Mirosław Marek Dworak. Według opisu na facebookowej stronie Miasta Kętrzyn dowiadujemy się, że jest byłym wieloletnim funkcjonariuszem policji oraz byłym zastępcą Komendanta Straży Miejskiej w Giżycku. Dodatkowo jest prezesem stowarzyszenia „Aktywne Spytkowo”. Niestety władze miejskie nie pochwaliły się, że nowy komendant jest również wielokadencyjnym radnym gminy Giżycko. Z informacji pozyskanych od informatora warto wspomnieć, że pan Dworak należy do ugrupowania, które nieformalnie sprzyjało obecnemu zastępcy burmistrza Kętrzyna, Macieja Wróbla, w kandydaturze na stanowisko burmistrza miasta Giżycko.

Czy można tu mówić o przypadku? Zostawiam dla państwa tę informację.

42 thoughts on “Kim jest dokładnie Komendant Straży Miejskiej w Kętrzynie?

 1. Robią co chcą i grają radnym i mieszkańcom na nosie. A czy ktoś wie, co się dzieje że skompromitowaną była skarbnik miasta? Czy już ją wujek zatrudnił, czy ogłosił nabór? No chyba burmistrz nie zdecyduje się na jawne złamanie prawa ??? Czy była szefowa finansów już opublikowała.swoje oświadczenie majątkowe, bo chyba od kilku dni nie piastuje funkcji ???

  1. oświadczenia majątkowego byłej skarbniczki na stronie urzędowej nie ma. Ciekawe, ile kosztowało miasto działo pani skarbnik- projekt budzetu na 2021 zjechany przez regionalną izbę?

 2. No to ładnie. Znalazł „oszczędnosci” NIedziółka w budżecie miasta Ketrzyn na etat?.
  To już w Ketrzynie nie ma ludzi odpowiednich na stanowisko k-dta Straży Miejskiej?
  Praca dla swoich?

 3. Redaktorze, jeszcze pół roku temu napisałbym – zgoda, ale dziś napiszę: o co chodzi. Niedziółka wspiera Wróbla, Pan lansuje Ćwika, Czech i Rypinę, a oni stworzą koalicję z Hećmanem po wyborach. Jak mniemam później Pan zostanie takim „komendantem”.

 4. Fantazja Pana poniosła.O ile lans Ćwika,Czechowej(Czechówny?) i Rypiny stał się dla jednych wygodny to dla innych przestał.Tu w zasadzie zgoda. Rzecz się dzieje w myśl zasady: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.Ale koalicja Hećmana z Pisem?Nie sądzę…

 5. A ja wierzę w radnych pana Nowaka i pana Ćwika bo są nie zależni , pozostali siedzą cicho bo według mojej oceny są uzależnieni a to przez pracę w jednostkach podległych pod miasto ( członkowie rodzin) a to pod spółdzielnie mieszkaniową która razem miastem współpracuje ( np. Wróbla żona zatrudniona w SM po nagłośnieniu w prasie została w GOKU obecnie dyrektorem) itd.

  1. Z tą życzliwością Ćwik A to Cię poniosło. Sķłamał w sprawie zamieszkania A i parę innych spraw ma za uszami niestety, tak walczy PiS.

 6. Patrząc na sylwetke obecnego k-dt to ma chłop trochę wagi.
  Ciekawy jestem jak zalicza testy sprawnosciowe. Do naszych strazników miejskich to biegach przepada na starcie.

  1. Taki raczej starszy człowiek. Ile on popracuje?
   Zamiast zatrudniać młodych, perspektywicznych, burmistrz zatrudnia emeryta?
   No, ale może trzeba było się odwdzięczyć na jakieś przysługi oddane panu zastępcy? I tak pan zastępca pieniędzmi mieszkańców Ketrzyna spłaca długi wdzięczności, daje się dorabiać rodzinie i kolegom, i spłaca swoje długi.
   Żal Kętrzyna………..

 7. Wyborco z falkland pewnie będzie ta sama procedura zgodna z prawem co w przypadku byłego skarbnika Władysława L. co „bez konkursu” trafił na dodatek do innej jednostki na Gł. Księgowego Cuwu, który mieści się w ratuszu miejskim. Prawo jest dla każdego to samo co w przypadku człowieka Hecmana.

  1. Ciekawy Romku, czy to oznacza, że burmistrz niedziolka chce byc recydywista w łamaniu prawa? Raz złamał i znowu planuje złamać? Może potrzebna jest jakaś zewnętrzna weryfikacja inspekcji pracy lub Rio? Już kilka spraw w sądzie pracy przerąbane? Ale co tam, nie za pieniądze burmistrza. A kuzynka burmistrza boi się stanąć do konkursu? Jakaś święta krowa, czy o co chodzi? Coś może pan wie?

  2. A czy ciekawy Romek z miasta jest jakimś bliskim współpracownikiem pana Burmistrza? Sporo pan wie, co dzieje się w urzędzie. A może pan wie, dlaczego pani Kopeć jest naczelnikiem, ona zajmowała sie organizacjami pozarządowymi ? . Ktoś na portalu pisał , ze ogłosiła nabór do pracy z organizacjami pozarządowymi . A co się dzieje z panią Zecer, ona była naczelnikiem? Czy dalej ta pani pracuje w urzędzie, dlaczego ją burmistrz zdegradował i na jakie stanowisko? Panie Romku, coś panu wiadomo?

 8. Mówią, że w urzędzie nie, że przeszła, czy ma przejść gdzieś do muzeum czy biblioteki za bardzo dobre pieniądze, coś koło 5-7 tyś. za miesiąc. A co nie stać miasta? Pani Decer 70-80 tyś. rocznie., Pani nowa naczelnik, która zajmowała się organizacjami -pewnie jeszcze więcej, i jeszcze jeden etat w związku z tymi roszadami na organizacje. Zależy kogo zatrudną, jak za zasługi dla wladzy , to pewnie znowu poleci 60-70 tys. A co, jak szalec, to grubo na nasz koszt. Przeciez to ich pierwszą i ostatnia kadencja. Trzeba się dorobić na gorsze czasy.

 9. Trzeba być posłusznym dla Ryszarda z Lesniewa a on sie Odwdzięczy jak dla” Macieja -ćwira” to tylko się liczy układ !

 10. Rysiek swoich ludzi miernych ale wiernych umie ustawiac i nie patrzy na konkursy i na płacone odszkodowania za zwolnienia fachowców z pracy!

  1. Lepiej nie, bo wypadek w drodze do pracy gotowy. Niech z -ca zamiast jeździć prywatnym i wypłacać sobie słone kilometrówki, niech usiądzie na skuter, który kupił od kolegi z Wilkas i jeździ służbowymi elektrycznymi skuterami. Chyba je kupili , żeby oszczędności były w mieście.

 11. Rysiek i Maciej robi co chce , bo radni przyzwalaja na ich działania.
  Może radni obudzą sie przed końcem kadencji . ale juz będzie po ptokach!

 12. To niech póżniej nie oskarża że ma za mało pieniędzy, bo mu radni zabrali. Jak tak hojnie dzieli i rozdaje, to znaczy, że nie dostał za mało. Dostał widać za dużo. Radni patrzcie im na ręce, bo świta burmistrza roztrwoni szybko, a potem będzie wam mówił, że wy jesteście wszystkiemu winni, bo na granicę daliście. Nie dajcie się zmanewrowac w te piosenki.

 13. Po co były policjant na komendanta od Wróbla, czy ma jakiś dług wobec niego? to mu zagwarantował posadkę ciepłą… Mieszkańcy Kętrzyna obudźcie się, kto tu rządzi? czy Wróbel z Giżycka czy nasz człowiek z Kętrzyna (no na pewno nie Niedziółka, bo też z Leśniewa). Co oni wyprawiają to się w głowie nie mieści. Usadowił p. skarbnik na ciepłej posadce bez konkursu p. Kozłowską na dyrektora CUWU, a chrapkę miał były skarbnik WL za czasów KW Hećmana, nie wypaliło? Uważałam tego Pana za człowieka lojalnego wobec swojego pracodawcy, ale się zawiodłam, okazał się jak inni „farbowanym lisem”, a szkoda z całym szacunkiem.
  Dla mnie jesteś z kimś to bądź na dobre i na złe, a nie nie kasy i polityki, zresztą co tu mówić?…….

 14. Dyrektorem CUWu jest p. M. Lewandowska, która wygrała z byłym Skarbnikiem Wladyslawem. Była lepsza. Skad Pani takie lewe informacje bierze….

  1. W takim razie jakie stanowisko piastuje p. Kozłowska w CUWIE? , bo taką miałam informację, to jeszcze lepszy zgrzyt, czyżby i p Starosta w tym ręce macza , jak będzie tak robił to długo nie pociągnie…..

  2. Myślę, że ciekawy Romek to osoba z „podstawki”, dużo chyba wie i orientuje się na czasie, dlatego tak namiętnie śledzi wpisy i angażuje się w odpowiedzi, warto by było sprawdzić?

 15. W Kętrzynie rzadzi pan glansik. Rządzi kasą rzecz jasna. Bo do rządzenia miastem nie ma zadnych kompetencji ani nawet ambicji. Jego celem jest wyciągnąć z budżetu, ile się da, dla siebie, dla rodziny, dla kumpli.

 16. Cała ekipa obecnego włodarze, która sobie ściągnął ma Kętrzyn w tylnej części ciała. To aż razi po oczach. Dorwali się do koryta i żlopią ile wlezie. Zaraz wszystko roztrwanią, i zaczną płakać, jak powiedziała Pani Szymkiewicz. Wrzućcie choć zlotóweczke…. A i oczywiście, katastrofalnej sytuacji będą winni radni Czech, Cwik, Nowak, Szymiewicz, i ogólnie Pis, Mieszkańcy Sobieskiego i Granica.

 17. Panie Janie jestem Wyborca tak jak Pan i jak Pan Wyborca z falkland. A wiedza jest na Bipie i zależy kto czego szuka, co czyta i jak interpretuje. No i kogo słucha…. Pan Wybrca z falkland widzę znawca prawa szeroko pojętego. Może czas zaproponować swoje usługi p. Burmistrzowi to nie popełni już zadnych błędów a miasto nasze będzie Edenem. Pewnie był by z Pana niezły doradca i robił by Pan za 5 etatów… Każdy jest świetnym krytykiem…..

 18. Ale patologia, mieszkancy pytaja sie siebie, na jakie stanowisko zostala przyjeta była skarbniczka. Samorzad terytorialny jawnosci życia publicznego, a jako mocodawcy i pracodawcy burmistrza zachodzimy w głowę, czym to będzie się zajmowała w mieście p. Kozłowska. O co tu się rozchodzi panowie, panie radni?

 19. Panie ciekawy Romku, Pana wpisy świadczą o tym, że jesteś Pan z ekipy z Wojska Polskiego , taki pewny siebie i wszystko wiedzący, więc nie pisz Pan pod pseudonimem, bo i tak ludzie rozpoznają z czasem, a wg Pana żona z-cy starosty „wygrała” stanowisko dyrektora CUWU , bo była „lepsza”? śmiech na sali, przecież Pan wie, że to wielka ściema. Ale naiwnych nie trzeba szukać sami się rodzą.

 20. Jak zwykle odbiegacie od głównego tematu i bijecie pianę na temat Ryśka. Na niego szkoda czasu. lepiej abyście wyrażali swoją opinię, czy straż miejska ma być i warto ją utrzymywać czy ją zlikwidować, oto jest pytanie.

 21. Jak wybierze miasto człowieka nadającego sie do rządzenia. silnego z wizją , to zrobi porządek i ze strażą i z prezesami spółek i z innymi problemami.

 22. Popieram Pana Realistę i Kętrzyniaka straż miejska jest zbędna to tylko trwonienie pieniędzy mieszkańców , która niczym się nie wsławiła, ciągle siedzieli w Urzędzie, nigdy ich nie było, tylko jak była jakaś impreza w Kętrzynie wówczas się pojawiali, a co oni teraz robią w czasie pandemii, bo ja ich nie widziałam, są potrzebni jak dziura w moście, rozwiązać to, a może nie można, bo też mają jakieś powiązania z „elitą”, a prawda przecież nowy komendant jest tego przykładem

 23. Zatrudnienia Komendanta ze Spytkowa rodzi oczywiście uzasadnione podejrzenia, o których wyżej. Wydaje się, że decyzja o konkursie i zatrudnieniu była przedwczesna, gdyż na początku 2021 roku rada miasta będzie oceniała stan bezpieczeństwa i porządku w mieście i będzie to chyba dobra okazja, by uzyskać odpowiedź na zasadnicze pytanie: czy Straż Miejska jest w ogóle potrzebna. I dopiero po tej ocenie można byłoby podjąć decyzję o zatrudnieniu lub nie Komendanta. Ale w tej kadencji myślenie nie jest w cenie.

 24. Wyznaczenie tego pana na komendanta Straży Miejskiej jest drwiną z mieszkańców Kętrzyna. Szanujące się środowisko podjęło by działania , ażeby jak najszybciej wymusić cofniecie tej nominacji. Przecież gołym okiem widać jakie powody zadecydowały o tym wyborze. Proces dawania intratnych posad ludziom związanym z zastępcą burmistrza trwa od dawna i jest aż nadto widoczny. Tak samo jak preferowanie, nie wiadomo na jakiej zasadzie, ludzi z poza Kętrzyna. Skutki negatywne tego procedery obejmują wiele obszarów funkcjonowania miasta, Niektóre są możliwe do oszacowania już przy nominacjach tych osób, jak np. straty finansowe dla budżetu, inne dopiero będą możliwe do zauważenia po trochę dłuższym okresie. Pierwszym frontem stawiającym opór przed tego rodzaju polityką kadrową powinni być radni. Ale nie poprzez wypowiedzi na facebooku radnego Ćwika, że jemu i jeszcze paru radnym zależy tylko na Kętrzynie, ale na podejmowanie wielorakich działań z zaangażowaniem w nie mieszkańców Miasta, którym może bardziej zależy na Kętrzynie i którzy podejmowali, nie afiszując się z tym, przedsięwzięcia mające niezwykle istotne znaczenie dla funkcjonowania Kętrzyna. Wypadałoby więc pokazać, że w waszych słowach faktycznie zawarta jest jakaś treść a nie tylko tania propaganda. Jeżeli nie wiecie jak to robić, to zaproście do tego osoby, które wam wskażą i pomogą to zrealizować.

 25. To jest rzeczywiście jakaś komedia z tym Komendantem.
  Czy w Kętrzynie nie ma ludzi ,którzy mogliby pełnić taką funkcję?
  To znajomy ,a może rodzina tego panoszacego w Kętrzynie Wróbla.
  Odwołać tego z-ce jak najszybciej Panie Burmistrzu póki nie jest za późno.

 26. Niestety, większa jest szansa na pozbycie się burmistrza w drodze referendum, a tym samym M.Wróbla, aniżeli na pozbycie się pana Wróbla przez burmistrza. Skąd to ślepe oddanie burmistrza jego z-cy, to zagadkai. A może to zwykły strach słabego burmistrza? Jak mogliśmy wybrać tego człowieka na gospodarza naszego Kętrzyna???? O % predyspozycji. Ale te otaczające burmistrza pijawki, które się przyssały do kasy budżetowej, nie tak łatwo dadzą się od kasy oderwać.

 27. Wygonić tego pasożyta P. Wróbla, on przyniesie klęskę Kętrzynowi, czy nie ma na niego bata? Z moich informacji to jest zakała Kętrzyna, narcyzik i pewniaczek, co on tu jeszcze robi? otrząśnijcie się kętrzyniacy on dyryguje całym miastem, wygonili go z Giżycka teraz chce namieszać u nas

 28. Radni Rady Miejskiej w Kętrzynie za dotychczasową bardzo słabą pracę Ryszarda Niedziółki na rzecz miasta i mieszkańców powinni mu obniżyć wynagrodzenie do minimalnej kwoty 3.600 zł. Dwie negatywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej są doskonałą przesłanką do obniżenia wynagrodzenia. Poza tym dlaczego Toruński i Abramowicz są jeszcze na stanowiskach wiceprzewodniczących? Proszę ich odwołać na najbliższej sesji, to jest straszne jak na sesjach przytakują Niedziółce, a poza tym głosowali przeciw Granicy Kętrzyn i chcieli podnieść dla mieszkańców podatki – tego nie możemy zapomnieć.

 29. A póżniej dorównać pensję z-cy , byłej skarbniczki , prezesów spółek, mosiru i innych których sobie ściągnął pan burmistrz do jego pensji, lub do najniższej krajowej, żeby nie było, że zarabiają więcej od burmistrza. Ich praca najwyżej tyle warta. Może w taki sposób nie miasto ich pozbedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *