NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (31 grudzień – 6 styczeń) – Magna Masuria

NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (31 grudzień – 6 styczeń)

0

Kętrzyn: Pijany doprowadził do zderzenia z cysterną

Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć. Są oni m.in. sprawcami wypadków, narażają własne życie, a przede wszystkim życie innych najczęściej przypadkowych pieszych i kierowców. Zawsze stanowią poważne zagrożenie na drodze. Najważniejsze, że nie pozostają bezkarni.

We wtorek (29.12.2020r.) po godzinie 18:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania dróg Bartoszyce-Kętrzyn, Korsze-Reszel doszło do zderzenia pojazdu osobowego z cysterną. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący osobowym fiatem po zderzeniu z ciężarówką, następnie wjechał do przydrożnego rowu. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący fiatem 28-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej cysternie w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Podczas wykonywania czynności, policjanci ustalili, że 28-latek jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostały zatrzymane  prawo jazdy. Policjanci również z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny. Teraz 28-latek odpowie przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Kierowca nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję drogową.

Kętrzyn, Korsze: Pijany z sądowym zakazem kierował autem – został zatrzymany

Policjanci zatrzymali 32-latka, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkańcem gminy Korsze zajmie się sąd. Za jazdę po pijanemu i złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

W czwartek (31.12.2020) kwadrans przed godziną 21:00 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach na ul. Kościuszki, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Touran. Okazało się, że mieszkaniec gminy Korsze był pijany. W organizmie 32-latka znajdowało się 0,6 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu. 32-latek posiada wydany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Mężczyzna ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Kętrzyn: Kierowca mitsubishi rozpoczął Nowy Rok z promilami i wizytą w areszcie

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 55-letniego mieszkańca gminy Lidzbark Warmiński. Kierując samochodem miał poważne problemy z jego opanowaniem. Badanie wykazało u mężczyzny prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany.

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego w Nowym Roku doszło 1 stycznia 2021 o godz. 12:30 w miejscowości Łankiejmy w gminie Korsze. Z relacji świadka, wynikało, że kierujący mitsubishi ma poważne problemy z jazdą. Mężczyzna poinformował, że gdy podróżował z rodziną swoim autem to na trasie Kętrzyn-Bartoszyce z jednej z dróg podporządkowanych wyjechał pojazd, którego kierujący raz przyśpieszał, raz gwałtownie hamował oraz zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni, a także „ścinał” zakręty. Mężczyzna relacjonujący to zdarzenie wyprzedził pojazd, a następnie zatrzymał się. Gdy kierujący Mitsubishi zatrzymał się za nim, wówczas świadek podszedł do kierowcy, a gdy otworzył drzwi pojazdu wyczuł alkohol. Mężczyzna natychmiast wyłączył silnik i zabrał kluczyki. O całym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy natychmiast udali się we wskazane miejsce. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2,5 promila. Dodatkowo podczas sprawdzania 55-latka w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński jest poszukiwany przez Sad Rejonowy w Piszu za uchylanie się od płacenia alimentów. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. 55-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie przewieziony do Zakładu Karnego. Do przedstawionego zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna przyznał się jednak nie chciał tłumaczyć swojego bezmyślnego zachowania.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę.

Kętrzyn: Pijana bez uprawnień wjechała do rowu

1,5 promila alkoholu w organizmie, spowodowanie zdarzenia drogowego i kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień to zarzuty wobec 30-latki. Kobieta wkrótce odpowie przed sądem.

W sobotę (02.01.2021) tuż przed godz. 17:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej 650 tuż za rondem w miejscowości Stara Różanka w gm. Kętrzyn kobieta wjechała do rowu. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta najprawdopodobniej jest pijana. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie i zastali na miejscu kierującą pojazdem. Jak się okazało 30-letnia mieszkanka gminy Kętrzyn kierowała seatem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że 30-latka w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania autem. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Teraz kobieta odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Włamał się do automatu został zatrzymany na gorącym uczynku

Kętrzyńscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 29-latka, który włamał się i okradł automat ze słodyczami i napojami na terenie miasta. Mężczyzna trafił do aresztu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. Pokrzywdzony w wyniku zniszczeń i kradzieży poniósł straty 7 tys. zł.

Sprawcę na gorącym uczynku zatrzymali zaalarmowani przez świadka kętrzyńscy policjanci. Do zdarzenia doszło w piątek (01.01.2021) około godz. 17:30. Policjanci zostali powiadomieni, że mężczyzna niszczy automat ze słodyczami i napojami znajdujący się w jednym z budynków przy ul. Dworcowej. We wskazane miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy na gorącym uczynku zatrzymali 29-latka. Sprawca początkowo zbił szybę w drzwiach automatu, a następnie niszcząc jego wnętrze kradł produkty spożywcze. Pijany 29-latek został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu i przedstawionych zarzutach mieszkaniec Szczytna został zwolniony z policyjnej celi. Wkrótce odpowie przed sądem. Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi 10 lat więzienia.

Kętrzyn: Straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło przed miejscowością Pilec w gm. Reszel. Po zderzeniu opla z drzewem dwóch pasażerów trafiło do szpitala. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

W poniedziałek (04.01.2021) około godz. 14:30 na trasie Mrągowo-Pilec doszło do wypadku drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd uderzył w przydrożne drzewo, a w jego wnętrzu znajdują się osoby. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że pojazdem podróżowały 4 osoby. Kierująca autem kobieta oraz jeden z pasażerów nie odnieśli obrażeń i nie potrzebowali pomocy medycznej. Natomiast dwóch pasażerów podróżujących na tylnej kanapie auta z obrażeniami ciała przewieziono do szpitali w Biskupcu oraz Olsztynie. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu gdzie uderzyła w drzewo. Kierująca była trzeźwa.

O kolejnym zdarzeniu drogowym policjanci zostali zaalarmowani kilka minut po godz. 20:00. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło za miejscowością Leśniewo w gm. Srokowo. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący audi mężczyzna wpadł w poślizg w wyniku którego wypadł z drogi i  częściowo zawisł na barierce. Na szczęście nie odniósł obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja drogowa.

Natomiast kilka minut po godz. 22:00 policjanci jadący na interwencję tuż za miejscowością Stara Różanka w gm. Kętrzyn zauważyli, że w przydrożnym rowie znajduje się auto. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem również wpadł w poślizg w wyniku którego wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Kierujący podróżował sam.Kętrzyńscy policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, że dozwolona prędkość nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *