KIWITY: Debata społeczna z seniorami – Magna Masuria

Rozmowy o bezpieczeństwie są bardzo ważne i wiedzą o tym doskonale policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, którzy w środę w Kiwitach przeprowadzili debatę społeczną z seniorami.

W środę (15.11.2023 r.) w Gminnym Ośrodku Kultury lidzbarscy policjanci prowadzili debatę społeczną skierowaną do seniorów. Podczas debaty swoją obecnością zaszczycił uczestników Jacek Pawlik Zastępca Wójta Gminy Kiwity, który przywitał zebranych na spotkaniu seniorów oraz policjantów.

Następnie głos zabrała uczestnicząca w debacie społecznej podinsp. Iwona Wojciechowska Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, witając słuchaczy oraz przedstawiając policjantów prowadzących debatę.

Część merytoryczna, najważniejsza część debaty, była prowadzona przez policjantów Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lidzbarskiej Policji. Funkcjonariusze omawiali z seniorami zagrożenia bezpieczeństwa, jakie czyhają na osoby starsze każdego dnia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na oszustwa, których ofiarami mogą paść właśnie seniorzy. Omówiono także aplikację Moja Komenda oraz interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci udzielili słuchaczom instruktażu  dotyczącego korzystania z aplikacji oraz omówili  ich podstawowe zasady działania.

Jak na debatę przystało seniorzy mogli podzielić się z funkcjonariuszami oraz innymi uczestnikami spotkania swoimi spostrzeżeniami, a nawet doświadczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *