Kolejna próba prohibicji w Kętrzynie? – Magna Masuria

Kolejna próba prohibicji w Kętrzynie?

5

Po raz kolejny na łamach facebookowego profilu Urzędu Miasta pojawiła się ankieta dotycząca wprowadzenia ograniczenia sprzedaży alkoholu. Ankieta jest efektem złożonego wniosku przez mieszkańców ul. Mazurskiej. Miasto chce poznać w ten sposób opinię mieszkańców Kętrzyna.

Co te ograniczenie oznacza w skrócie? Najprostsza odpowiedź brzmi, że po godzinie 22:00 nie kupimy w żadnym sklepie w mieście alkoholu. Jedynymi dostępnymi miejscami, gdzie będzie można spożyć napoje wyskokowe będą bary i puby. Przeglądając ofertę lokalnych punktów gastronomicznych to większość z nich zamyka się o godzinie 22:00. Również takie ograniczenie może spowodować wzrost szarej strefy, powrót tzw. “melin”, a co za tym idzie może również spaść bezpieczeństwo naszego miasta.

Kto ma w tym interes, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu? W ankiecie prowadzonej na portalu facebookowym głos oddało ponad 100 zainteresowanych osób w tym 70% ankietowanych jest przeciwnym wprowadzenia takiego zakazu. Jednak czy władze miasta posłuchają głosu mieszkańców? Czy będą mieli swoje odmienne zdanie?

5 thoughts on “Kolejna próba prohibicji w Kętrzynie?

  1. Argument, że piją w nocy i sikają pod drzwi, to nie argument. A gdzie jest policja? A może straż miejska w takich miejscach pojawi się częściej. Mają skutery i samochód.

  2. To może pozamykać place zabaw, bo bawiące się tam dzieci hałasują? Albo drogi zamknąć po 22, bo nie można spać jak auta jeżdżą?

  3. Interes mamy wszyscy.Alkohol to nie produkt pierwszej potrzeby.W Olsztynie zakaz wprowadzono ponad rok temu.I jakoś żyją.W Europie też jest podobnie.To dobry pomysł.

    1. Nawet tam jedna osoba chciała kupić Pawełka z Adwokatem i jej się to nie udało?
      Ciekawe czy liczą piwa Bezalkoholowe? Bo Lidl nie sprzedaje dla niepełnoletnich

  4. Jak ktoś koniecznie chce się napić to może kupić alkohol przed 22, ma na to przecież niemal cały dzień. Uważam, że to dobry pomysł. Czytając powyższe opinie: łatwo pisać, gdy na przykład nie mieszka się w bloku, gdzie taki sklep istnieje. Punkt pisania zmienia się wraz z okolicznościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *